Skocz do zawartości

The Courageous Heart of Irena Sendler (2009)


M164U

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykanska stacja telewizyjna CBS bedzie wyswietlala w ta niedziele (19-ego kwietnia) film pt. The Courageous Heart of Irena Sendler" - ( Odwazne serce Ireny Sendlerowej (moje tlumaczenie)). Film nakrecony zostal przez kanal Hallmark, ktora jest znany z filmow odpowiednich dla calej rodziny.

Bardzo ciekawe jak okupowana Polska i Polacy beda w tym filmie przedstawieni. Przewaznie na zachodzie, i w tym w USA i Kanadzie mowi sie bez mrugniecia okiem o polskich obozach koncentracyjnych", wiec jestem mile zaskoczony, ze w ogule taki film bedzie pokazany...
Link do zwiastuna:
http://www.cbs.com/specials/courageous_heart/
I tu o pani Irenie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Irena_Sendlerowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem, tak też się znów stało.
W wypowiedzi senatora ze stanu Kanzas, niejakiego Mr. Brownback-a, z dnia 20 kwietnia (dzien po premirze filmu w USA), na forum Senatu USA, podczas posiedzen nominacji Christopher-a Hill-a na ambasadora do Iraku (przy okazji dawnego ambasadora USA w Polsce), tenże pan Brownback oczywiście niezapomniał zaznaczyć o polskich obozach koncentracyjnych" kiedy nawiazał do filmu o pani Sandlerowej.

Oto moje tłumaczenie tego co on powiedział w Senacie USA:
...Wyszedł własnie nowy film o tym (holokaście) który był zaaranżowany przez grupe studentów z Kanzas. Oni (studenci) znalezli jakaś tam facetke która mogła się poruszać w polskim obozie koncentracyjnym, tak naprawde obozie który ONI (Polacy?!?) założyli w mieście, w slumsach(tu ten pan nie użył słowa getto, tylko slum). Ona (ta facetka) uratowała pare sierot. To była piękna opowieść o strasznej sytuacji....


April 20, 2009 CONGRESSIONAL RECORD-SENATE page S4431
NOMINATION OF CHRISTOPHER R. HILL TO BE AMBASSADOR TO IRAQ -- (Senate -April 20, 2009)
(excerpt from statement on the floor of the U.S. Senate)

The PRESIDING OFFICER. The Senator from Kansas.
Mr. BROWNBACK. Madam President, I yield myself 8 minutes.

Colleagues, tomorrow is a terrible day. It is Holocaust Remembrance Day.
I want to put up a picture of something that is all too familiar to the world. It is Auschwitz, the main camp. You can see the different buildings that were there. What took place there was a horrible thing that happened. The world will remember that. There was a new movie out on it last night that was put forward by a group of students from Kansas. They found a lady who had moved through the Polish concentration camp, actually the internment that they did in the city, the slum. She saved a bunch of orphans. It was a beautiful story about a terrible situation.

A tu link do strony rzadu USA z tym tekstem:
http://frwebgate.access.gpo.gov/cgi-bin/getpage.cgi?dbname=2009_record&page=S4431&position=all&page=S4431&position=all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie