Skocz do zawartości

18 pułk piechoty


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Czy znacie jakieś dobre książki opisujące powstanie i historię 18 pułku piechoty??? Ja jak na razie znalazłem tylko
arys Historii Wojennej Pułków Polskich 18 Pułk Piechoty"
jeśli znacie jeszcze jakieś dobre pozycje to proszę o informacje, gdyż mój pradziadek służył w tym pułku ( mam też u siebie sporo zdjęć) lecz niestety mało informacji o jego historii.
Pozdrawiam!
Za wszelką pomoc dziękuje.
tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że Twój pradziadek walczył w wojnie polsko - bolszewickiej? Wrzuć to zdjęcie w osobny temat z prośbą o identyfikacje, jest tu na forum kilku znawców dodam spostrzegawczych jeśli chodzi o szczegóły munduru.
Jaki stopień wojskowy miał Twój pradziadek??

PS. Ja szukam podobnie jak Ty informacji o pułku tyle że 34 p.p. i jak narazie niczego nie znalazłem - tamta wojna to jakby czarna dziura w literaturze:/

Pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze sporo innych zdjęć , jeszcze przed zformowaniem pułku w mundurach zaborczych ( austro węgierskich z tego co wiem) oraz spor zdjęć legionowych nieopisanych niestety, sporo mam też pocztówek z frontu, no i medale po pradziadku Dzięki Bogu się zachowały i też je mam. mam tez duże zdjęcia z okazji imienin Piłsudskiego oraz dokument wysyłany do legionistów zawiadamiający o śmierci Naszego Kochanego Wodza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda się określić jak stopień miał mój pradziadek to był bym bardzo wdzięczny. Wpadłem na opis że był podporucznikiem ale nie jest to sprawdzony opis, więc dalej nie wiem.
Za wszelką pomoc dziękuje.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz sporo pamiątek po pradziadku. pytałeś już o niego w CAW?? Jak nie to proponuję od tego zacząć. oni mają podręczny katalog z nazwiskami żołnierzy więc od ręki mogą Ci dać odpowiedź czy jest ktoś taki w ich archiwach. A jak nie to zawsze mogą zrobić kwerendę w poszukiwaniu jakichś danych na jego temat - co najlepsze za darmo.

Pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie