Skocz do zawartości

whites 5900


justomen

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Narszcie trafiłem na dobry wykrywacz. tylko jest jeden problem trzeba kopac głeboko. a na moniaki to poezja az żal czasem ze dzien sie kończy. jestem zadowolonym posiadaczem tej wykrywki, czego życze wszystkim poszukiwaczom.
Napisano
powiedziałem sobie że juz nigdy więcej niewspomne o tym wykrywaczu i producencie. Whites 5900 traktuje jako pierwszy prawdziwy wykrywacz.
Napisano
Ja mam 6000 pro, więc w sumie bardzo podobny tylko z automatycznym gruntem. Jestem podobnego zdania co kolega- sprzęt bajera, wart swojej ceny. Przed nim miałem F555 i All-1,oraz bardzo krótko All3. Przy tych sprzętach Whites to totalny odlot, kultura pracy niesamowita. Do kompletu mam jeszcze sondę MAXIMA i to już na głębokie dołki trzymam. Jak ktoś chce mieć statyka i dynamika w jednym układzie, przy tym nie lubi wodotrysków w postaci wyświetlaczy i wie czego oczekuje to polecam. Ja mam trochę starą wersję, ale gdybym miał nowszą to jeszcze bym wstawił ten układ MIX MODE od Mranda i latał po polach i lasach do utraty tchu.
  • 2 weeks later...
Napisano
Koledzy mam kilka pytań do posiadaczy tych wspaniałych sprzętów.
Ja dostrajam się na GEB NORM, ale wiem że z powodzeniem można to robić na GEB SAT. Zauważyłem że w trybie GEB SAT, pokrętło SIG. BAL można przekręcić sporo w prawo, co owocuje zwiększonym odbiorem słabych sygnałów.
Pytanie następne, przełącznik trybów pracy z Hot Accept- tolerowanie kamieni magnetycznych i zmineralizowanych, daje w trudnych warunkach bardzo wiele silnych sygnałów zakłócających co prowadzi do dyskomfortu w pracy.
Na Rock Rejeck sytuacja zmienia się diametralnie, na komfort działania, pytanie czy nie zmniejszyła się głębokość penetracji?
Ja w swoim sprzęcie głównie pracuję w trybie Geb Disc. i wiem że jest to narzędzie w moich rękach wyczynowe. Mam pytanie czy dostrojenie, a następnie przesterowanie pokrętła Sig. Bal. (w prawą stronę do poziomu zachowania stabilności układu na ustawieniach zapewniających stabilną pracę wykrywacza), jest dobrą rzeczą czy złym nawykiem?
Chcę, dodać że baterie R14 zastąpiłem koszykiem 4 sztuk ogniw akumulatorowych R6 i wymontowałem głośnik (chodzę wyłącznie na słuchawkach). Przymierzam się do przesunięcia całej obudowy w kierunku podłokietnika, co zaowocuje lepszym wyważeniem sprzętu. Bardzo proszę o uwagi, posiadaczy tej rodziny wykrywaczy, wymianę doświadczeń i spostrzeżeń.
Napisano
witam. Whites-a mam od niedawna i niemam ostatnio zadużo wolnego czasu wiec moje doświadczenie niejest duże. wysłałem wykrywacz do modyfikacji, ale dostrajałem go tylko na GEB NORM i pracowałem na ustawieniach fabrycznych. po denerwującej pracy poprzednim wykrywaczem, zadowala mnie stabilna praca na tych właśnie nastawach. myśle że zajakis czas odezwie sie Mrand który jest zakochany w tych wykrywaczach;)i chętnie udzieli pare rad.pozdrawiam.
Napisano
Jestem wywołany do tablicy :)
Sposób w jaki dostrajasz się do gruntu (dotyczy W5900) to rzecz Twego gustu. Czy z resetowaniem na GEB NORM czy pompując na GEB SAT, efekt będzie dokładnie ten sam.
SIG BAL jest to regulacja wzmocnienia stopnia wejściowego detektora. JAKAKOLWIEK ZMIANA JEGO POŁOŻENIA WYMAGA PONOWNEGO DOSTROJENIA SIĘ DO GRUNTU! Położenie w pozycji P" (Preset) zapewnia poprawną i spokojną pracę w większości przypadków. Zasada jest taka, czym łatwiejszy grunt tym SIG BAL można podkręcić wyżej. W naszych warunkach nigdy nie musiałem schodzić poniżej 50%. Najczęściej stosowałem ustawienie 75-80%. Na piasku w lesie z dala od źródeł zakłóceń dawało się nieraz wkręcić nawet 100%.
Standardowym ustawieniem HOT ROCK jest Reject. NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY W CZUŁOŚCI pomiędzy ustawieniami ACCEPT (akceptuj) i REJECT (odrzuć). Pozycja ACCEPT używana jest przy prospectingu tzn. poszukiwaniu samorodków złota. Często trafiają się one pośród odłamków lawy i dlatego jej wykrywanie jest w tym przypadku korzystne.
Nie zmieniaj mechaniki detektora, bo na pewno pożałujesz! Zacznij używać paska na podłokietniku. To wcale nie jest takie kłopotliwe jak się wszystkim wydaje. Wystarczy nie zaciskać do końca, aby w każdej chwili można było łatwo włożyć i wyjąć rękę. Jak dobrze posmakujesz - nie przestaniesz.
Optymalizacja zasilania w modelach Di Pro SL jest możliwa a nawet pożądana. Musi to być jednak zrobione w sposób odpowiedzialny. Opublikuję coś takiego na swojej stronie jako bardziej całościowe zagadnienie. Nie będę tego tutaj rozwijał, ponieważ nie da się problemu załatwić w kilku zdaniach. Pozdrawiam
Mrand
  • 1 month later...
Napisano
witam koledzy.widzę że jestescie zwolennikami wykrywaczy whites.poradzcie mi czy whites 5900 zdaje egzamin przy poszukiwaniach militarki bo właśnie planuje zakup wykrywacza i nie wiem co kupić.dotychczas chodziłem ze smętkiem.jak smetek wypada w porównaniu do whitesa jeśli chodzi o zasięgi
  • 3 weeks later...
Napisano
Witam. Chciałem zapytać jaka jest różnica między Whitesem 5900 di pro sl ,który ma pokrętło Sig. Bal. na gornej części pudełka z elektroniką, a tym który ma to pokrętło na dolnej ściance, zauważyłem też taką różnicę, że jedne mają pokrętło
HOT ROCK reject/accept a inne w tym samym miejscu VDI LEVEL. Na obydwu pisze 5900 di pro sl. Pozdrawiam.
Napisano
W5900 z pokrętłem SIG BAL na przedniej ściance jest wersją przejściową do tego, który ma tę gałkę na wierzchu. Różnicy w działaniu nie dostrzeżesz ponieważ fizycznie jest to samo (dodatkową płytkę SIG BAL włączono później do płyty głównej).
Bardzo użyteczną właściwość HOT ROCK reject/accept miały najdojrzalsze wersje W5900 i 6000. U nas funkcja ta pozwala odrzucać (reject) kamienie magnetyczne. VDI LEVEL, dla mnie funkcja o wątpliwej przydatności, występowała jedynie w starszych modelach.
Konkluzja: wybierać tylko te egzemplarze, które mają SIG BAL na wierzchu oraz dostępną funkcję HOT ROCK.
Różnicę w osiągach i stabilności da się zauważyć.
Prosty sposób na wyłuskanie tego najwłaściwszego rocznika (powyżej 1991), zwróćcie uwagę na pokrętła. Jeśli gałki mają charakterystyczną kryzę dookoła, można śmiało brać. jeśli są równymi wałkami, cmokać przy wyborze. Pozdrawiam
Mrand
Napisano
a to jak jest z tym automatycznym dostrajaniem do gruntu w W6000 można tylko chodzić na Geb Disc , a co z pozostałymi funkciami. ja posiadam W6000 i chce wstawić MIXMODE do tego sprzentu .
Napisano
A któż to taki, dorabia mixmode na Allegro bo nie słyszałem? Może to i dobry pomysł z tym Allegro. Pozdrawiam
Mrand
Napisano
We Whitesach 6000 za podstawowy tryb pracy uważa się GEB DISC. Na tym zakresie działa funkcja Ground Track automatycznie korygująca neutralizację gruntu. Gdy chodzisz na statyce GEB NORM musisz co pewien czas, w miarę potrzeb, dostrajać się do gruntu wykonując całą procedurę strojenia. Nie jest to ani kłopotliwe ani dziwne. Można też stosować pewien trick i co pewien czas na chwilę przejść do trybu GEB DISC (przyciągając lub odpychając cyngiel). Po kilku machnięciach gdy detektor skoryguje ustawienie gruntu, zwalniamy spust i chodzimy dalej na statyce. Pozdrawiam
Mrand
  • 2 years later...
Napisano
Pytanie do MRAND
Czy przy wymianie przewodu laczacego elektronike z cewka moze zmienic sie charakterystyka pracy wykrywacza? Ogolnie pytajac czy moze zmienic sie jego praca na niekorzysc?
Pozdrawiam
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Napisano
Za radą mranda kupiłem White'sa 5900 di pro sl. Przesiadka ze Smętusia. Powiem, że maszyna pierwszorzędna, choć muszę ją jeszcze rozgryźć.

Powiedzcie czy cewka jest wodoodporna i czy można ją zanurzać w wodzie?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie