Skocz do zawartości

oksyda i odrdzewianie


kbkak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odrdzewić przedmiot pokryty w 40% oksydą, tak żeby jej nie stracić? Wiem, że niby było to na forum, ale nie znalazłem jednak konkretnej odpowiedzi. Gdzieś ktoś pisał, że dobra jest elektroliza, a kto inny, że jeśli oksyda to elektroliza odpada. Szukam więc konkretnej odpowiedzi na to pytanie i proszę tylko o wyprubowane sposoby: co niszczy oksydę, a co nie. Jeśli nawet elektroliza to w jakim elektrolicie? NaOH chyba ją zeżre, tak mi się wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko taka roznica ze jedne metody niszczą ją bardziej, inne mniej. Na pewno nie radzę traktować roztworem octu, z oksydy nie zostanie nic. Autoliza przy użyciu wodorotlenku sodu - ma szanse ocalec o ile oksyda byla gleboka. Jak jest jasna, blekitnawa badz bordowa - to raczej nie ocaleje. Ale zawsze mozesz polozyc sobie nowa ;) Patrz post o oksydzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zachowania tej oksydy. Przedmiot należy wygotować w nafcie, ropie lub w oleju samochodowym.
Najlepiej użyć do podgrzewania grzałki z termostatem. Temperatura wrzenia nafty od 150 stopni C. Usunięcie oksydy
spowoduje utratę wartości kolekcjonerskiej, o ile opisywany przedmiot ją posiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie