Skocz do zawartości

Usuwanie farby


Horst

Rekomendowane odpowiedzi

Usuwanie farby wiele razy już przerabialiśmy.

Teraz problem jest bardziej skomplikowany...
Mam pomalowaną na zielono po wojnie niemiecką składaną saperkę. O ile elementy metalowe pojadę szczotą, a trzonek papierkiem ściernym, to jak usunąć farbę z bakelitowej zakrętki żeby nie uszkodzić tworzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuwałem lakier ze starych mebli przed renowacją i szło super. należy tylko dbać, by drewno nie miało zbyt długiego kontaktu ze specyfikiem, a jak już się zabrudzi-usunąć dokładnie wilgotną szmatka.możesz spróbować zresztą na jakimś mniej cennym znalezisku lub w niewidocznym miejscu tego, co masz. pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaty do ściągania powłok malarskich. Czesc informacji pochodzi ze stron producentw.

Remosole usuwają z powierzchni stalowych, żeliwnych i ceramicznych następujące rodzaje powłok lakierowych:
- asfaltowe
- chlorokauczukowe
- nitrocelulozowe
- olejne
- epoksydowe
- poliestrowe
- poliwinylowe
- poliuretanowe
- syntetyczne schnące na powietrzu i piecowe

Mechanizm działania Remosoli polega na przenikaniu preparatu w głąb pokrycia lakierowego, oderwaniu go od podłoża i spęcznieniu. Napęczniała warstwa lakieru może być w prosty sposób usunięta.

WŁASNOŚCI REMOSOLI:
- są to preparaty niepalne, o charakterystycznym zapachu i gęstości 1,2 g/cm3;
- zawierają czynne, niskowrzące rozpuszczalniki organiczne oraz związki przyspieszające proces destrukcyjnego działania na powłoki lakierowe;
- nie działają korozyjnie na podłoża metali i nie mieszają się z wodą.

Remosol AM dzięki gęstej konsystencji może być nanoszony na powierzchnie poziome, pionowe i trudnodostępne przy pomocy szpachli lub pędzla.

Remosol OZ dzięki płynnej konsystencji przeznaczony jest do usuwania powłok lakierowych metodą zanurzeniową, szczególnie w przypadku drobnych detali.

SCANSOL to preparat do usuwania starych farb i lakierów z podłoży metalowych, szklanych, drewnianych i ceramicznych. Może być stosowany do usuwania farb i lakierów na bazie żywic i tworzyw sztucznych, np. nitrocelulozowych, winylowych, chlorokauczukowych, poliestrowych, alkidowych, poliuretanowych, ftalowych, silikonowych, akrylowych, epoksydowych, asfaltowych. Znajduje zastosowanie zarówno w domowych remontach (przy odnawianiu stolarki drewnianej okien i drzwi, odnowie ogrodzeń i balustrad balkonowych itp.), jak i na skalę przemysłową (przy odnawianiu taboru tramwajowego i autobusowego, remontach łodzi, samolotów, urządzeń i maszyn produkcyjnych itp.).


SCANSOL jest doskonałym preparatem do renowacji antycznych mebli oraz remontów obiektów zabytkowych.

SCANSOL umożliwia usuwanie powłok składających się z dowolnej liczby warstw - każdą oddzielnie. Przy powłoce składającej się z kilku warstw preparat należy nakładać kilkakrotnie na poszczególne warstwy.

Preparat produkowany jest w postaci żelu , aby ułatwić zastosowanie go na powierzchniach pionowych. Jeden kg żelu służy do oczyszczenia ok.3-4m2 powierzchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie