Skocz do zawartości

Optyka MG


strazakwaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Mam zapytanko wpadła ma w ręce górna część optyki od MG -ale ma kolor kawy z mlekiem i wskazuje to na elemęt czołgowy -ale nie jestem pewny swego czasu siedzaiłem w pz4 i tam to roche inaczej wyglądało-pozdro

Napisano
Spoko, spoko zajrzę do mądrej książki i jutro postaram się udzielić odpowiedzi.
Pozdrawiam
Napisano
swoje informacje czerpie z monografii pióra Folke Myrvanga Mg 34- Mg 42 German universal machineguns". To co przedstawiasz na zdjęciu, to element celownika MG Z 40, kod CXN to Emil Busch, Rathenow". KOd ponad kodem producenta (krzyżyk ) informuje, że dokonserwacji jego części mechanicznych nadaje się tłuszcz Instrumentfett 1442 do użycia przy temperaturze poniżej -40 stopni celcjusza, taki tłuszcz w użycie wszedł od listopada 1942 roku. Ten element pochodzi z póżnowojennej wersji celownika.
Nie widzę powodu, aby ten element uznać za wymontowany z pojazdu pancernego, był to standardowy celownik montowany na trójnożnych lawetach, jego malowanie odpowiada malowaniu rozpowszechnionemu pod koniec wojny na kolor piaskowy, zresztą książka na którą się powołuje wyróżnia dwa sposoby malowania tych celowników, na kolor ciemnozielony i pustynny brąz" (w książce desert tan").
Ciekawostka: Mg umieszczony w gnieżdzie czołgowym miał pole widzenia zawarte w kącie 15%w poziomie, mógł być opuszczany o 10% i podnoszony o 20%,przez co jego skuteczny ogień prowadzić można było na jakieś 200 m. Na tą odległość nastawiano optykę w karabinach umieszczonych w gnieżdzie czołgowym.
Pozdrawiam
Napisano
Acha, numer na korpusie celownika jest bardzo wysoki, więc z pewnością jest to wersja póżnowojenna, stąd malowanie- nie czołgowe, tylko po prostu pustynny brąz" z końca wojny.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie