Skocz do zawartości

Masyw Grochowej


klod2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Poszukuje bliższych informacji na temat Masywu Grochowej. Dowiedziałemsię o tym niedawno ze styczniowego Odkrywcy.
Czy ktoś tam był oprócz Dolnośląskiego Towarzystwa Eksploracyjnego?
Mam cichą nadzieję że jest ona tak dobra jak Augustówka (Kopalnia srebra w górach sowich)
Czekam na jakieś informacje
Napisano
Pisałem prace magisterską z geologii masywu Braszowice-Grochowa i dosyć dokładnie złaziłem teren /no i pracowałem na XIX niemieckich mapach geologicznych-miodzio!/. Rzeczywiscie, w kościach sie czuje łażąc po lesie ze coś tam ciekawego moze być w ziemi /nie tylko geologicznie/ :) Mniej wiecej w centralnej czesci masywu, w lesie znajduje sie mogiła, dosyć stara, jakiś plus minus XVIII-XIX wiek, niestety nie zwróciłem uwagi czy ma zwiazek z prowadzonymi tam działaniami wojennymi. Ale miejsce bez dwóch zdań ciekawe. Aaa.. dodatkowo w kopalni odkrywkowej magnezytu widać na poziomach wydobywczych wejscia do starych sztolni /kiedyś prowadzono tam eksploatację pod ziemią a nie odkrywkowo/
Napisano
Tak, chodziło mi o Konstantego.
A jak się wcześniej nazywała Augustówka o której pisałeś Klod2 ?

pozdrawiam
Kalfas
Napisano
Kopalnia Augusta w Kamionkach lub Kamionce chyba tak nazywała się ta miejscowość. Kopalnia znajduje się na przeciwległej górze, patrząc od tzw smoczej jamy.Idzie się w górę za kościołem pod las, potem w prawo jakieś 300m i po lewj stronie na wzgórzu znajduje się ciasna sztolnia. Ekstra są tam 4 poziomy, ciasne wejście, niestety 4 zalany na maxa, mamy zamiar w tym roku wejść tam z płetwonurkami, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Napisano
A w Kamionkach koło Pieszyc. Wybieram sie tam jak się cieplej zrobi. Było to fajnie opisane w Sudetach" w zeszłym roku. Wrzuciłbyś mi na meila parę fotek? Będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
Kalfas
Napisano
oto kilka sznurków dot. Konstantego

http://www.eksploracja.org.pl/miejsca/konstantin.htm - opis zeszłorocznej wyprawy do kopalni

http://www.eksploracja.org.pl/foto_galerie/baumgarten/index.html - galeria zdjęć z wnętrza obiektu

http://www.gjpwz.eksploracja.org.pl - fotki z kopalni autorstwa GJPWZ

http://www.kazik.aplus.pl/blog/2004/09/konstanty/ - opis wyprawy oraz zdjcia autorstwa Kazika
Napisano
O.k tylko muszę dorwać mojego brata który trzyma wszystkie fotki. Będe się z nim widział za dwa dni i wyrwe mu płyte ze zdjeciami. Chyba że chcesz to wyśle Ci krótki film na kasecie. Podaj tyko adres a za parę dni będzie u Ciebie bez problemu.
Napisano
Kalfas radzę się tam wybrać koniec sierpnia, początek września, ponieważ na początku lata zalanty też jest poziom trzeci a on jest najciekawszy. We wrześniu można się już tam dostać i pochodzić w woderach ale woda sięga jeszcze pasa.
Napisano
Ok. Dzięki wielkie za info.
Wolałbym fotki. Jak będziesz miał to wrzuć michalowski@atlas.com.pl

pozdrawiam
Kalfas
Napisano
ja dodatkowo znalazłem jakiś pomniejszy fort ,będący częścią systemu fortów srebrnogórskich ,bardzo ciekawy i fajnie zachowany . Polecam ksiażki geologiczne z lat 60tych, jest tam nieco informacji o podziemnej fabryce w masywie grochowej jako ciekawostka.
Napisano
Dokłądnie nie pamiętam,taka kniga z lat 60tych,wielkosci zeszytu szkolnego,okolo 200-300 stron, byc moze tytuł Surowce mineralne ..." i tu nie pamietam czy Gór Sowich, czy Kotliny Kłodzkiej .Wtedy interesował mnie magnezyt ze względu na występujace opale i nikiel -opale zielone.Wszystko w okolicy Grochowej i Szklar Śląskich.
Gadałem z robotnikami, sztolnie odsłonięte, włazisz na luzaka jak stróż nie zobaczy .Autora nie pam,iętam niestety bo było to 8 lat temu na studiach. O podziemnych fabrykach byłą też wzmianka na mapie turystycznej Masywu Grochowej.Pozdrawiam.
Napisano
Nie wiem z jakiego miasta jesteś.Ja jestem geodetą i powiem Ci tak: idziesz do Urzędu Miasta,ewentualnie Starostwa Powiatowego i prosisz o mapy topograficzne.Nie są drogie, około 20zł za arkusz.Mapy turystyczne (kotlina kłodzka,góry sowie) też są dobre,są one robione właśnie z map topograficznych przez dodanie treści turystycznej. Map w skali 1: 1000 ,czy 1:500 tego rejonu chyba nie ma ,a mapy ewidencyjne 1:5000 do niczego Ci sienie przydadzą.
Zdobędziesz mapy 1:10 000 -ale w miare aktualne.Najlepiej jakbyś spytałw Kłodzku w Biurze Geodezji.Polecam ksiażkętelefoniczną i google,moze Ci wyślą wysyłkowo za pobraniem,wszystko zależy jak bedziesz z facetkami gadał,ale z reguły nie robiaproblemów bo po to przecież są by obsługiwały interesantów.Powodzenia.
  • 2 years later...
Napisano
Hej
Czy ktoś był ostatnio w Auguście ? Jak sytuacja z wodą i z możliwością założenia stanowisk zjazdowych?
pozdrowienia
Kalfas

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie