Jump to content

klostazy

Forum members
 • Posts

  1
 • Joined

 • Last visited

  Never

Posts posted by klostazy

 1. Koledzy to co piszą strażacy to jest prawdą na temat Szumiradu. Na temat tunelu to jest chyba nie prawda, lecz nie wiem. Będąc w tej jednostce to się mówiło że jest taka sama jednostka pod Lublincem i że samoloty mają swoją bazę pod ziemią. Przyjeżdżali często z Lublinca w mundurach stalowych lotniczych, a nasi żołnierze mieli zielone mundury.
  Wojsko Rosyjskie stacjonowało do ok 15 stycznia 1991 i oni obsługiwali tak zwaną bazę. Takich baz w Układzie Warszawskim było dużo, ja służyłem na teletransmisji i miałem wyjścia na cywilne linie w Polsce i do innych krajów byłego Układu warszawskiego. Część jeszcze działała, na Ukrainie na Węgrzech, teraz już nie pamiętam. Ludzie nie piszą o tej jednostce, bo podpisywali papiery o tajemnicy wojskowej państwowej, nie bo chcieli tylko musieli.
  Ten czas po sowietach miną i teraz jesteśmy w NATO i dobrze że wiele się nie wie na ten temat, bo i poco :).
  Jeszcze jedno chodziło się do Birdzan na lewiznę na zabawy w soboty, pamiętam że ludzie dobrze się orientowali na temat bazy.

  Pozdrawiam wszystkich z forum a zwłaszcza z jednostki OPOLE LAS i kolegów z kompani wartowniczej - którzy to musieli się w zimie namarznąć.


  Ta strona bardzo mi przypomina okres służby w tej jednostce.
  http://mpn-fortifikace.webnode.cz/products/mapka-c-1/
×
×
 • Create New...

Important Information