
japus
Użytkownik forum-
Zawartość
86 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
nigdy
Zawartość dodana przez japus
-
to Rosja...tam Au zbiera się jak ziemniaki ;D http://www.youtube.com/watch?v=BEFq_sRu7WU Россия там золото собирается, как картофель ;D
-
zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszukiwaniem Au w Polsce do nowej grupy na FB: https://www.facebook.com/groups/polskiezlotoo/ Grupa zrzesza ludzi z pasją, zarówno znawców tematu jak i amatorów, samouków oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Au. Mile widziana jest wymiana informacji, lokalizacji, wszelkiego rodzaju sprzętu, nowatorskie rozwiązania, wynalazki, cuda konstrukcyjne itp związane z lokalizacją, poszukiwaniem i wydobyciem złota. Możliwy jest handel sprzętem - nowym, używanym, każdym do płukania i poszukiwania ;D
-
halo! sezon 2018 już otwarty a tu.... cisza! ;D
-
znana sprawa żwirowni Rakowice: „Nowiny Jeleniogórskie” z 18 czerwca 2002 roku w artykule pt. „Rynna złota” autorstwa Daniela Antosika doniosły o „dorabianiu” sobie przez pewne osoby z kierownictwa zakładu w Rakowicach nad Bobrem, które przerabiały złotonośne odpady w gigantycznej jak na tamtejsze warunki skali. Jeden z byłych pracowników zdradza tajemnice procederu, sam przyznaje się do podbierania złota bonzom. Płukanie złota w misce to dobre na piknik z rodziną, a nie na zarabianie – mówi pracownik. Rakowiccy „zawodowcy” wpięli się sprytnie do linii wydobywczej, tak że całą najcięższą robotę wykonywały za nich maszyny. Bo aby uzyskać wartościową porcję złota, trzeba przepłukać setki ton żwiru. Żwir wydobywany ze zbiorników transportowany jest na hałdy systemem taśmociągów. Na jednym z pierwszych odcinków, między odwadniaczem a przesiewaczami, fachowcy zamontowali specjalną przykrytą i zamykaną na kłódkę rynnę z przegródkami do wypłukiwania złota. Wirująca woda wypłukiwała ze żwiru najcięższy szlich. Dalej szlich ze złotem przepłukiwany był w słoikach z rtęcią, w rtęci zostawało to co najcenniejsze. Po odparowaniu rtęci zostawało czyste złoto. Największe kawałki miały rozmiar łepka zapałki, czasami złoto było w postaci cienkich drucików. Zdaniem pracownika urobek tylko jednej z tamtejszych pięciu koparek przynosił tygodniowo do 300 – 400 gram złota, a koparki pracowały niemal przez cały rok. Wtajemniczeni zarabiali krocie.
-
już czerwiec a na forum Au...cisza?! Naprawdę nikt, nic? Eeeech...na zachętę foto z ostatniego płukania
-
jacus K-ce czekamy na fotki z Czech. Poświęcenie godne prawdziwego poszukiwacza😊. W jakich rejonach szukałeś?
-
jak ktoś z Wrocka to może wspólny wypad na Au? piszcie na priva
-
witam, planuję spędzić kilka najbliższych dni w okolicach Zlatych Hor /z przyszłym weekendem włącznie/ więc jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tego terenu to bardzo proszę o wszelkie uwagi/wskazówki... a może koś będzie w pobliżu - to zapraszam na wspólne reko z miską po okolicznych strumykach i dobre czeskie piwo ;D pozdrawiam serdecznie!
-
spinel80 - dzięki, ta 4mm to już taka kluseczka 3D" = 0,08g a wszystko wypłukane tradycyjnie na misce /metalowy oryginał z Klondike :D/ Zdradź proszę jak robisz takie piękne i profesjonalne zdjęcia?
-
halo...co taka cisza? czy tylko ja coś wypłukuję? ;D
-
A tak w ogóle to czy złoto rodzime" nie zasługuje na osobną grupę na forum? W sumie nie bardzo rozumię dlaczego jest to zawieszone w grupie Spotkania, Integracje"? Co Wy na to?
-
fotka zrobiona tel.Lumia635 przez lupę binokularą ;) a złociny wyciągnięte ze Skory. Byłem ostatnio na Złoym Potoku w G.Opawskich...efekty na foto :( ... ony" magnetytu i praktycznie zero Au - miałem pecha, czy tam rzeczywiście jest kiepsko? podobnie w Oleśnicy... trochę drobin w Białej. Jak ktoś zna te tereny to chętnie wymienię się doświadczeniem...
-
coś tu cisza ostatnio.... może pochwalcie się aktualnymi sukcesami...na zachętę pokazuję swoje ;D
-
deusxp - taka fotka nic nie mówi... ale mika o której pisałem łatwo się łuszczy na świecące płatki i w misce do płukania czasami wygląda jak złocina... Ale blasku złota nie da się pomylić...eeech się rozmarzyłem ;D
-
deusxp - wg mnie ta skała to kawałek zwietrzałego granitu /w jego składzie jest głównie kwarc, skaleń i mika (biotyt, muskowit)/ i to co połyskuje to mika - gł.srebrzyście a czasem ze złotawym odcieniem.
-
...a to efekty mojej wyprawy 25 złocin :) tylko fotka jakoś nie bardzo wyszła...
-
spinel80 - dzięki za wsparcie! a Twoje złocinki piękne -zwalają z nóg! ponieważ pola zarośnięte a w lasach kleszcze etc ;D to nie ma jak w upalny dzień moczyć nogi w rzece z miską w ręku...więc w sobotę planuję kolejny wypad nad Skorę...mam nadzieję, że będę miał co pokazać na forum ;)
-
ponieważ to mój debiut - to i efekty jeszcze mierne... ale i tak cieszą nawet takie drobinki ze Skory ;D