Skocz do zawartości

KBP

Użytkownik forum
  • Zawartość

    241
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

KBP's Achievements

0

Reputacja

  1. Czy ktos sie moze orientuje z czego były wykonane te krzaczki" na sieciach maskujących typu kobiercowego ?
  2. Mnie te dokumenty również interesują, zwłaszcza, że pionierzy byli szkolenie w tych samych ośrodkach co saperzy, więc i wiele instrukcji obowiązywało i jednych i drugich. Jak cos masz to podeślij na mi na mail (prawnik.zsm@isko.net.pl), jak możesz...
  3. Ustaliłem, że pokrowiec brezentowy łodzi T-35 (i innych) był koloru khaki, barwiony ta sama najprawdopodoniej metoda co brezent na chlebaki i tornistry
  4. To może ktoś ma chociaz jakieś fotki przedstawiające jak wygladały wiosła, miech i inne wyposażenie łodzi brezentowej ? albo jakieś rysunki ?
  5. Dodam, że pilnie poszukuję warunków technicznych łodzi brezentowych T 35, a także wyposażenia tej łodzi tj. wioseł, torby naprawczej i jej składników. Materiałów tych potrzebuję w celu odtworzenia - jak najdokładnieszego - łodzi T35 dla celów rekonstrukcyjnych, w ramach GRH Pionierów 40 PP Dzieci Lwowskich". Niestety w internetowym indeksie pozycji CBW (nota male nieczynnej do sierpnia) nie ma interesującej mnie pozycji. Wszelkie pozyteczne informacje nie pozostaną bez wyrazów wdzięczności.
  6. czyli szary ? Czy gdzieś, w jakimś muzeum zachowała się któraś z łodzi brezetowych ?
  7. Dzięki za projekt instrukcji Gebhardt, napewno nam się przyda przy rekonstrukcji. Nie wiesz może w jakiej kolorystyce były łodzie T-35 ? Zielone ?
  8. Poproszę o te fotki z kładką na mail prawnik.zsm@isko.net.pl
  9. Z nazewnictwem mogłem się pomylić. W kazdym razie z tego co wiem to pod względem konstrukcji był to ponton z drewnianą podłogą. Jestem może laikiem, ale dla mnie łódź" ma konstrukcje całkowicie sztywną (drewnianą, metalową itp.) Gdzieś wyczytałem, że były dwie wersje stosowane przez pionierów (być moze takze przez saperów): mniejszy typ dwuosobowy (+ sprzęt) o nosności 450 kg, oraz drugi , większy, bodajże 4-6 osobowy (o ile pamiętam).
  10. Nie chodzi mi o pontony do budowy mostów i duzych przepraw. Tym się zasadniczo zajmowali saperzy. Zresztą pontony mostowe" ze wspomnianego wątku wyglądały zupełnie inaczej (były tez z inncyh materiałów), no i miały zdecydowanie większą wyporność.
  11. Witam Poszukuję materiałów na temat pontonów używanych przez pionierów w Wojsku Polskim, zwłaszcza fotek. Chodzi mi o brezentowe (podgumowane) pontony z podłoga układaną z desek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie