Skocz do zawartości

Czyja to biedka?


Grendel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Jak widzę zagadka nie była zbyt trudna.
Ten konik nie jest z zabiedzonych" kresów ale ogatej" Wielkopolski. Biedka została zbudowana przez Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne HISTORICA" i zaprezentowana po raz pierwszy podczas Święta 56 pułku piechoty 10 czerwca. Brała udział w defiladzie ulicami miasta oraz inscenizacji nawiązujacej do historii pułku w 1939 roku. Powstała na bazie pomiarów wykonanych na egzemplarzu muzealnym znajdujacym się w Muzem Śląskim w Katowicach.

Pozdr.
Dr_Oszak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...
Panowie pytanie z cyklu dziwnych.

Otóż w Referacie Komisji Likwidacyjnej gen. broni L. Żeligowskiego o doświadczeniach wojskowych z przebiegu działań w dniach 12-14.5.1936 z dnia 15.7.1926 przytoczone jest co następuję:

[..]Gen. Kędzierski komunikuję również, że zastosowanie biedek do ckm (58pp) zamiast żelaznych niemieckich wozów (57pp) okazało się praktyczniejszym. Wozy żelazne przeładowane amunicją na dwa ckm okazały się za ciężkie na polskie drogi..."

Moje pytanie jest następujące jak u licha wyglądały te wozy żelazne? Bo chyba dobrze rozumiem, że biedki o których mowa to biedki zamieszczona przez Sadyka (2005-06-09 19.59) ?

Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Rzeczywiście tam jest. Nie zauważyłem. Przepraszam. Jednak moja wklejka" jest o wiele lepszej jakości:) Co do zasadności w tym wątku, to wydaje mi się, że na tym zdjęciu po lewej stronie jest armata, ale o" bardziej na prawo przypomina biedke. Czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie