Skocz do zawartości

Poszukiwania na Ślęży


sloma

Rekomendowane odpowiedzi

W 1995 roku w ramach akcji MAPu prowadziliśmy poszukiwania na stokach Ślęży.Po odnalezieniu ewidentnie wysadzonego wjazdu do sztolni poszukiwania zostały wstrzymane a ludzie pukali się w głowę na same słowa u jest sztolnia".Zostaliśmy tam jeszcze półtorej godziny i muszę przyznać że miejsce jest obiecujące.Wykopaliśmy w zawale złączkę do szyn wąskotorowych,kable, a na placu przed wjazdem kilkanaście stalowych walców o średnicy 10mm i długości około 10cm.Plac przed wjazdem był starannie utwardzony gruzem ceglanym i całymi cegłami.I tu mam pytanie:czy ktoś próbował szukać w tym miejscu (północno-zachodnie zbocze,około w 1/4 może 1/5 wysokości-na pewno dość nisko, przed sadami jabłkowymi na stoku) bo jak mówi się powszechnie a Ślęży nie ma znanych sztolni".A może jednak są tylko ludzie są za leniwi żeby je odkopać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG 815313.Zazwyczaj wieczorami.
A strzelam strzelam,bo chyba warto.Nazbierało się wiele spraw przez kilka lat i może w końcu jakaś informacja okaże się kluczową i wtedy od razu polecimy akurat TAM a nie jak większość ludzi będziemy kolejny rok rozdrabniać się na 1500 tematów.
PS.A Ludwikowice i tak kiedyś otworzę :) hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam tak się składa, że pisze prace magisterską o Ślęży a na dodatek pochodzie z tego rejonu .Gromadzę jakieś materiały na temat tego rejonu możemy się zgadać i wymienić spostrzeżeniami . Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ! Popieram Kudiego ! Nie mów takich rzeczy na forum głównym. Za dużo ludzi mogło by się dowiedzieć ! A po co ktos ma zgarniać za kogos owoce ! Szkoda, że tak jest :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak czytac post Lucy...
z mojej strony byl to zart bo wiem ze Sloma usilnie szukal skarbow na Slezy z panem A. Dla wtajemniczonych temat wiec jest o anegdotycznym zabarwieniu.
po drugie - swoja droga ludzie nie opowiadaja na prawo i lewo czego szukali, skad wiedzieli itp itd wlasnie z powodu czasu i pieniedzy jaki poswiecili na dotarcie do informacji...
Pewne sprawy zbiera sie latami czasami dziesiecioleciami.
Niekore dokumenty mi osobiscie udalo sie dostac po trudnych zabiegach a Ty bys chcial bym mi np. przytoczyl zeznanie pana X ktory razem z panem Y zamurowal schowek?
A przeciez nawet Cie nie znam. Dziwisz sie wiec?
Gdybys byl np. moim bliskim kolega pewnie bym sie podzielil szczatkowa wiedza ktora posiadam bo mnie akurat poszukiwania bawia i nie jest to moj zyciowy biznes :)

pozdr
rk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Sprawa Slezy jest znana i rozpoznana jak wiekszosc" tajemnic na dolnym slasku.(:-) he..he.. Mam tu oczywiscie na mysli fakt ze pomysly takie jak np.dopadniecie tego cholernego zlota tam gdzies w srodku co to je te bydlaki tam schowally,konczy sie najczescie tylko zamiarami lub brakiem forsy na ciezki sprzet (lopaty tu nie wystarcza, choc istniala by szansa na lopate"ale poparta WIELOMA recami ktore to rece zebraly by sie w jedna kupe a nie kazdy cos wie i nie powie")No i przydalo by sie paru lebskich gosci np. saper jesli mialy by sie potwierdzic listy von Schrecka".- PRAWDA CZY FALSZ ??????
Podyskutowac jak zawsze mozna ale po dyskusji przydalo by sie dzialanie. Osobiscie wierze ze trzeba trzymac sie kupy" bo kupy nikt nie ruszy.
pozdr K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Wykopaliśmy w zawale złączkę do szyn wąskotorowych,kable, a na placu przed wjazdem kilkanaście stalowych walców o średnicy 10mm i długości około 10cm.Plac przed wjazdem był starannie utwardzony gruzem ceglanym i całymi cegłami.

i co dalej ??? mineło kilka lat ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie