Skocz do zawartości

Stowarzyszenie - REKRUTACJA !!!!


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Katani myślę że powinniśmy założyć odrębną stronkę internetową. Miałem już kilka telefonów, w których zainteresowani także pytają o stronkę. Przed chwilką miałem tel. z warmińsko - mazurskiego (przy okazji Adam - dzięki za zainteresowanie)i po raz kolejny pytanie o stronkę.
Katani co ty na to?
Czekam na wzór listy.Jak ma wyglądać?
Pomysł z przesłaniem do osób które znajdą kolejne jest bardzo dobry, jak stwierdził także Adam. Więc rozkręcajmy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkim co zostało wyżej napisane. Wielkopolska to jednak Wielkopolska, art. 12 ustawy o stowarzyszeniu dz.u 01.79.855 ostatnie zmiany dz.u 03.96.874 zawiera, że komitet załozycielski składa do sądu rejestrowego wniosek o rejestrację wraz ze statutem. listą założycieli, zawierającą imiona i nazwiska, datę i miejsce urodzenia,miejsce zamieszkania oraz własnoręczne podpisy założycieli, protokół z wyboru komitetu założycielskiego, a także informację o adresie tymczasowe siedziby stowarzyszenia.
Tak mówi ustawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art.13 sąd rejestrowy, rejestruje nie póżniej niż w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Trzeba dodać protokóle,że jest to stowarzyszenie pożytku publicznego.

Zobaczcie art.21
jest 14 dni po rejestracji, aby zawiadomić organ nadzorujący.
Pamiętajcie o ty Panie i Panowie. Niech siedzibą stowarzyszenia będzie Poznań, a szef może być jak wiecie z innego miasta. Szef, którego znacie, cenicie, z którym byliście..... wiecie gdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katani
wiec jesli mozesz zrob w wordzie taka liste gdzie beda niezbedne rubryki do wpisania danych. jesli mozesz to druknij to zacznik zbierac ludzi pozniej mozesz wyslac do mnie lub do pozostalych osob z naszej paczki. jak zebirzemy min 15 osob to szybko sie spotkamy i wybierzemy wladze Towarzystwa i zarejestrujemy wszystko tam gdzie trzeba.
jak sie nie ruszymy to zaraz ludzie wyjada na wakacje...

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katani, w takim razie jak zrobisz listę to prześlij mi na maila i w Kościanie się na niej podpiszemy a druga niech idzie już w obieg. Przecież jeśli będzie więcej ludzi to i tak nie zmieścimy się na jednej. Chyba to jest dobre rozwiązanie, nie? Mniej czasu na to będzie potrzeba.Albo można też podzielić listy na województwa każdy podpisze się pod swoim województwem. Będizemy już mieli to posegregowane województwami i nie będzie problemu później szuka. Czyż, nie.Co wy na to, Katani, Kudi,Monti i reszta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawie w art 12 jest tylko mowa o komitecie założycielskim, który to komitet przygotowuje zjazd krajowy,póżniej na zjeżdzie jest wybór władz.Powodzenia wszystkim który będą kandydować na szefa.Już masz @ YoWheris.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musiałby zająć się stronką a potem ją aktualizować. Jeśli wasz wybór padnie na mnie, to osobie która zajmie się stronką będę przesyłał wszystkie dane do stronki ze zjazdów. Ktoś wcześniej proponował pomoc fotograficzną, przyda się i to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kolejno:
po pierwsze:
Listę członków już zrobiłem i prześlę do Kataniego i Kudiego.Jest to propozycja, więc czekam na ewentualne propozycje zmiany
Po drugie:
Musimy wybrać członków zarządu gdyż także zrobię listę pod którą chyba będzie się musiał każdy podpisać, (Czy też tak uważacie?)
Wybieramy:
Prezesa, zastępcę Prezesa, Skarbnika, i kogo jeszcze potrzebujemy?
Papierki do podpisu będą przesłane pocztą, więc będą potrzebne adresy komu wysyłać:jak załatwimy tę kwestię?
Reszte pytań należy do was, i myślę że będzie najlepiej jak razem będziemy się wypowiadali na nie (minimalizacja niepotrzebnych sporów)
Czekam na dalsze instrukcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Katani dzięki za deklaracje.Rozumiem,że wydrukować i wypełnic.Ale gdzie przesłac,bo 18-20 jestem poza krajem i w Kościanie mnie nie będzie :(

YoWheris przeslij mi tą listę,chętnie poczytam.

pozdrawiam
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiem czy dobrze myślę, ale w takiej deklaracji powinien być tekst w którym członek Towarzystwa zobowiązuje się wpłacać składkę na konto itd....Tym bardziej że paragraf 11 Statutu mówi o płaceniu składek.Jest też paragraf mówiący o nie płaceniu składek,więc takie zobowiązanie być musi.Wysokość składki można wykropkować....ustali się ją na zlocie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w deklaracji wpisane,że Oświadczam, że będę współdziałać w realizowaniu jego celów programowych i przestrzegać postanowień statutu. "
W statucie jest o składkach więc wydaje mi sie ,że nie trzeba nic dopisywać.

pozdrawiam
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety..
przestrzeganie Statutu jest w innym punkcie a płacenie składek w innym.SĄ ROZDZIELONE.
Proponuję popatrzeć także na inne Deklaracje Stowarzyszeń Związków Zawodowych itp itd.
Kwestia płacenia składek jest zawsze rozdzielona i znajduje odpowiednie miejsce w Deklaracj Członkowskiej.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie