Skocz do zawartości
  • 0

Encyklopedia niebezpiecznego złomu!!!


ZnaChoR

Pytanie

zróbmy tutaj encyklopedie z nazwaaami i fotografiami niebezpiecznego żelastwa. aby inni poszukiwacze wiedzieli na przyszłość żeby takich rzeczy jak te przedstawione przez was , nigdy nietykali i informowali o tym policje lub inne środki mundurowe aby inni nie napotkali sie na ich znaleziska. prosze o wasze propozycje do listy!!!

jak to mówi mój ojciec: kop lewą nogą bo na prawej sie fajnie chodzi"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Najogulniej można powiedzieć , że nie należy ruszać żeczy których budowy i zasady działania nie znamy , a jeśli znamy to wiemy co możemy się po tym spodziewać, i czy to jest całe , czy puste rozbrojone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, patrole sapersko-znachorskie byłyby niezłym posunięciem. Znachor węszyłby niewypały ze źdźbeł traw i korzonków, a saperzy by tylko rozbrajali.

Ta wizja dotyczy znachora - nie naChoRa" (żeby nie było niedomówień). Szczerze podziwiam zamiłowanie naChoRa" do wybuchów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

past jak byś nie miał pusto w głowie to byś wiedział po przeczytaniu początkowych postów że zdjęcia są ściągnięte z netu ze stronki.jeśli cie uraziłem to sorki!
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie, ze kol. Znachor chce sobie zrobic podrecznik na niedzielne wycieczki. calkiem niedawno wypytywal o bebechy pociskow, zapalnikow.
to, ze teraz tak nalega na kolejne fotki wydaje mi sie jakies podejrzane.

ale moze sie myle...?

pozdrawiam
tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZnaChoRa ZNAM JAKIES 3 LATA I RAZEM CHODZIMY NA WSZELAKIE WWYKOPKI I WIEM ZE KOLO MA PZEJEBANE 1 ROK ZBIERANIA ZLOMU I GLUPKOWATE PATZENIE KOLEGOW I OGOLNIE ROWIESNIKOW BRAK KIESZONKOWEGO POD KONIEC GDY PRAWIE WSZYSTKO JUZ UZBIERAL JEGO OJCIEC SIE DOLOZYL ON NIEZABARDZO CHCE TE FANTY SPZEDAWAC BARDZIEJ JA BOTEZ ZAJELOO MI TO TROCHE CZASU TERAZ JSZCZE AKUMULATORKI TO WSZYSTKO KOSZTUJE PS MUSI NAM SIE ZWROCIC POTEM DOPIERO MOZEMY KOLOEKCJONOWAC ... NO WIEC OD ZBYLA WARA BO ZASYPIE WSZYSTKICH MEILAMI I ROZPRAWKAMI NA FORUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załóżmy że nie należy dotykać jakichkolwiek pozostałości z wojny.

A wątek przestaje byc zgodny z regulaminem. Punkt dotyczący zamieszczania postów na temat budowy i rozbrajania niewybuchów i niewypałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz tak Waść, oczy bolą. Co do prezentacji fotek to są ze strony jednej z firm zajmujących się rozminowywaniem.... poligonu sądząc po białych paskach na tych RG-42.
Prezentowanie pocisków uzbrojonych i nie nie ma sensu. Każdy wie że trafiają sie w różnym stanie i łatwo o pomyłkę dla laika. A życie to nie gra i nie da się wczytać save-u" jakby coś nie wyszło. Ogólna rada : nie znam- nie ruszam i najpierw do książek a potem do lasu. I prosze nie mówić, że nie ma dostępnej literatury bo ja zaczynałem w latach 80-tych i jakoś dawałem sobie z tym radę. I warto podczepić się" do kogoś doświadczonego. Raz że można sie poduczyć, dwa to bezpieczniej (w lesie nie tylko zwierzeta sie spotyka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiem że banalne ale powinniśmy na tym forum zamieścic też zdjęcia : naszych piesków kochanych - zagryziona niedawno 5 latka, jezior przepieknych - śmierć płetwonurka w Hańczy kilka dni temu, gór wysokich - aktualnie szukano turysty nie mowiąc o rowerach, motocyklach i samochodach (kilka dni temu widziałem rowerzystę rozmazanego po asfalcie) a wracając do tematu wiecie dlaczego teraz piszę ? bo mi ojciec z dziadkiem (a obaj doświadczenie mieli nie małe ) nieraz mało dyplomatycznie skórę wygarbowali tylko za to że śmiałem popatrzeć w stronę pozostałości wojenny,ktorych w latach mojej młodości było co nieco :):)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chcecie zachęcać ludzi do niekombinowania i nie brania w łapy niewypałów oraz jeśli nie chcecie dawać przykładów i opisów.to nie martwcie sie ten tematnapewno nie umrze,sam go poprowadze i sam znajde czas na takowe podawanie przykładów!!
ps.wam tylko kłótnie w głowie
będe szczery większość z was jest mocna w gębie,niektórzy mądrze odpowiadają a niektórzy (szkoda gadać).zamiast sie kłócić i drwić z czyjejś inicjatywy dla dobra początkujących moglibyście podać jakieś opisy, jak nie to ja to sam zrobie jak już wspomniałem wyżej!
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocian nie zgodne z regulaminem mówisz???? a gdzie tu w tym poście masz napisane o rozbrajaniu i budowie tego szmelcu niebezpiecznego dla zwykłych ludzi, odpowiedź na to pytanie jest taka: nie ma takiego opisu!!!!aha i odpowiedż dla adlera153: wiesz jestem dopiero początkującym kolesiem chodzącym z wykrywką i temat ten poruszyłem dla siebie i innych takich mało doświadczonych w poszukiwaniach jak ja!!!dla siebie, bo mało sie znam.więc to będzie dla mnie i dla innych jakaś nauka rozpoznawania czegoś takiego przy swoich pierwszych wykopkach i byle nie ostatnich!!
ps.niekłućmy sie tylko wklejajmy do tego propozycje iebezpiecznego złomu",prosze.
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znachor odpusc troche, Bocian ma racje! Zaczynasz kariere na forum od pytania jak rozbroic pocisk" teraz chcesz tworzyc encyklopedie zlomu, czytajac Twoje posty widze ze jestes napalony na szukanie i zyski z tego (patrz cenna groszowka z 1949 roku) a chyba zabawa nie natym polega? Raz jeszcze prosze, odpusc! A jak ktos szuka wiedzy i chce zidntyfikowac swoja rozrywke niech pooglada wczesniejsze forum.
Pozdrawiam wszystkich
Piorek
P.S. Wiecie czemu sie wk.... bo moj sasiad niema dloni, mlody byl i napalony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników ZnaChoRa w tej polemice. Wydaje mi się,że obie strony dały się ponieść nieco emocją podczas wymiany argumentów. Podziwiam NEO_^ za jego szczerą do bólu wypowiedź o swoim koledze. Odkrywanie tego co jest w ziemi dla jednych jest przyjemnością dla innych sposobem na dorobienie dla następnych jest pracą. Nie krytykujmy żadnej z tych grup. Wymieniajmy się doświadczeniami i przedmiotami przecież nie ma w tym nic złego a każdy chce osiągnąć z tego kożyści jak nie materialne to kolekcjonerskie. Moim zdaniem jeżeli wszyscy zachowamy po sobie pożądek w miejscu znalezienia przedmiotu to nie powinniśmy sobie na forum i w terenie nawzajem psuć krwi". Życzmy sobie nawzajem dobrych trafień i akceptujmy motywy poszukiwania innych odkrywców.Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze niektorzy maja racje proszac o zdjecia tych przedmiotow.Sa przeciez tacy, ktorzy nie zbieraja miliatariow, a poszukuja np. monet, krzyzykow, guzikow, czy innych cywilnych" ozdób.Tyle, ze jak ktos wspomnial poszlo to w zla strone.Zamiast zdjec wszelkiej masci pociskow artyleryjskich i nie tylko, ktore maja podobny i znany raczej ksztalt, min (choc te ostatnie,wedlug mnie przy swojej roznorodnosci co do ksztaltu, rowniez winny byc prezentowane) nalezaloby pokazywac przedmioty o nazwijmy to umownie, iewinnym" z pozoru wygladzie(bardzo dobry przyklad bjara1).Zaliczylbym do takich roznego rodzaju zapalniki,detonatory, czy splonki saperskie.Z pozoru niewinna cienka miedziana, czy mosiezna rurka potrafi urwac palce, czy tez cala dlon, a glowe daje sobie uciac,ze ci z Was, ktorzy nie biegaja od lat i nie maja (nie mieli) obok starszych, doswiadczonych kolegow nie wiedza nawet,ze cos takiego istnieje.Sam niejednokrotnie np.natykalem sie w lesie na odciete juz od zapalnikow przez innych poszukiwaczy, detonatory do polskich granatow.Niewinny miedziany walec.Ktos, kto nie wie co to, z ciekawosci zacznie badac, bo w koncu metal kolorowy, wytoczony,porzucony w lesie,...taaaaak ciekawe co to i do czego sluzylo.A paluszki, czy oczy ma sie jedne...Pomysl moim zdaniem dobry, tylko, czy ktos ma takie zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -- uważam, że temat jest dobry(przynajmniej dopóki nie zaczną się posty z serii :jak to rozkręcić).Za moich szkolnych czasów , na tylnych okładkach zeszytów zamieszczane były różego rodzaju bomby , granaty, amunicja itp z ostrzeżeniem , że nie należy tego ruszać. W ziemi poza odznaczeniami i innymi ciekawymi fantami czają się też te wszystkie śmiercionośne złomy - zamieszczanie fotek tego typu rzeczy z odpowiednim komentarzem może uświadomi świeżym" poszukiwaczom czego nie należy ruszczać (słyszałem kiedyś o poszukiwaczu który wykopał aluminiową rurke[detonator] zabrał to do domu ,ciekawy co to zaczął majstrować przy tym i mało wzroku nie stracił -pocharatało mu dłonie-może gdyby wiedział co to jest-tak by się to nie skończyło.Przy okazji taki mały apel do tych którzy wykopują te wszystkie niewypały,niewybuchy itp.- NIE ZOSTAWIAJCIE TEGO NA WIERZCHU- jak już się takie coś trafiło, a nie wzywacie saperów ,to chociaż zakopcie to głeboko - Oczywiście nie mówie że tak robią wszyscy ale....jak się chodzi np. po Mierzeji to pełno jest powygrzebywanych pocisków itp pozostawionych na wierzchu.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże ludzie bez komentarzy!!nie prosiłem was o komentarze, a jak już musicie komentować moje poprzednie posty to najpierw uważnie przeczytajcie i przemyślcie to jak już macie komentować. ja zbierałem złom żeby sobie kupić wykrywacz,z kieszonkowych też odkładałem i zajeło mi to około roku!!więc chyba musze mieć troche pieniędzy przy duszy!więc czekam na jakieś cenne znalezisko przez które zwróci mi sie na wykrywacz!!ale to co narazie znalazłem sobie kolekcjonuje i nie mam zamiaru tego sprzedawać!!więc prosze jeszcze raz ludzi dobrej woli(nie tych co krytykują i wystawiają komentarze)o rozwinięcie tego postu poprzez przykłady tych niebezpiecznych znalezisk!!
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie