Skocz do zawartości

Gdzie służyliście w wojsku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 687
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

d007 w jakich latach i gdzie byłes na szkolce ?


No panowie czym sie chwalicie 716 dni z czego 180 spedzonych na poligonach / wyłącznie strzelania/
Praktycznie kazdy rodzaj broni ręcznej i maszynowej
nie wyłaczajac AK 74 KAL 5,45.
w sumie kilka tysiecy sztuk amunicji wywalonej z broni.
12 szt PPK , około 100 szt amunicji do armaty gładkolufowej 76 mm w BWP.
Całe dwa lata w Nysie przy ul. Grodkowskiej w tamtych czasach jedyna szkólka szkolaca kompletne załogi liniowe na BWP. Byłem pom dow. plut w kompani szkolacej działonowych- operatorów PPK na BWP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gedeon osobiscie osobiście wywaliłem taka ilość .
Jak pisałem byłem przez cały okres na szkołce w Nysie,lata W 1983- W 1985 jednostka pokazowa, a i jedyna tego typu kraju./ szkoliła operatorów PPK na BWP . Strzelania nocne, dzienne .
Na jeden cykl szkolenia około 6m-cy /na pluton/ przypadało około 20 tyś sztuk amunicji do kmPK./zobacz wypos. BWP/ z racji pełnionej funkcji prowadziłem pokazy dla młodych a broń zawsze mnie rajcowała / jako małolat strzelałem sportowo w WKS Slask/.
6 m-cy poligonu to same strzelania/ po kazdym cyklu szkolenia wyjazd na Wędrzyn , w trakcie Łambinowice/
Czasy wspaniałe j juz se ne wratit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ciekawy" się nie zalogował, nie wiem komu odpowiadam. Ale proszę bardzo:

Szkoła Podchorążych Rezerwy w Centrum Szkolenia Czołgowo Samochodowego w Pile
oraz
14 dappanc w Jarosławiu (pro forma miałem stanowisko kierownika sekcji technicznej)
Od stycznia do czerwca 2000 r. Na ochotnika.

Pozdrawiam wszystkich idących do wojska.

Pająk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki jack za trochę uszczypliwe pytanie, tak w tych latach to możliwe wojsko trochę mniej się modliło a więc strzelało :):) ja sam też się nieco wyszlajalem po poligonach i niejedną poligonową latrynę zas... a byłem mechanikiem PPK
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pełne 2 lata 1983-1985. Pół roku na szkółce rusznikarskiej w grudziądzkiej twierdzy, reszta w Przemyślu w jednostce kolejowej na Słowackiego. Uważam, że mogło być gorzej :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z serii wojskowe klimaty" - dorzucę kilka fotek, teraz oglądam je z rozbawieniem i nostalgią, ale służba wojskowa bywa mało romantyczna, jeżeli ktoś za dużo się naczyta lub naoogląda amerykańskich filmów:-)
na zdj. - typowy regulaminowy strój nocny, już po rozliczeniu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack61:

Calą służbę łącznie ze szkołą podoficerską odbyłem w 17 WBZ w Miedzyrzeczu. W sumie robiłem to samo co Ty tylko, że ja szkoliłem na kompanii szkolnej kierowców BWP. Masa kilometrów wyjeżdzonych bojowym wozem piechoty, dużo strzelań na szkole strzególnie (Beryl,AK,RPG-7,SWD,Glauberyt,PK,PKT). Niestety z PPK i z armaty 2A28 nie strzelałem ale to nie mój fach.
Wedrzyn pamiętam, poligon Nowy Mur itp. Zajebista sprawa.

AVE STAL AVE PIECHOTA
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto moja kariera w armi....
NJW MSW JW. 4829 Góra Kalwaria 96-98r.
W międzyczasie załoga ochronna w Modlinie.
Specjalizacja – strzelec wyborowy.
Broń której używałem : SWD, KBK AK M / S, PK, P -83, P-64, PM 84P Glauberyt, karabinek Tantal ( mniejszy kałasz ), granatnik podwieszany do kałasza Pallad, RG- rura :),
Pewnie było coś jeszcze, ale nie pamiętam.

Pozdrawiam, przyszłych Poborowych :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie