Skocz do zawartości

Gdzie służyliście w wojsku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 687
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja,ja! Shneidemuhl, po waszemu Pila! Rodzinne miasto gefraitera Kugla. Czas stracony daremnie. Przez dwa lata musiałem udawać, że coś robię, bo był krysys i nie było kasy na szkolenie. Pamiątką po tych czasach były wyprzedawane przez AMW pojazdy, które miały kilkanaście lat i ...kilkaset kilometrów przebiegu. Nie wspomnę o trepach, którzy w większości byli pospolitymi debilami zupełnie nie znającymi się na swoim rzemiośle. Mam nadzieję, że już tak nie jest. Pomimo zamiłowania do spraw militarnych stwierdzam, że szkoda było czasu i życia na ten kretynizm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pik... piszesz jak stary trep :)) miałem okazje niejednego takiego poznać hehehe Bardzo charakterystyczne usposobienie: negowanie wszystkiego poza ARMIĄ, czepianie się wszystkiego - poza ARMIĄ , znaczny poziom upierdliwości", a z cech zewnętrznych charakterystyczne buty (90% przypadków) i wąsik rodem z lat 70-tych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służyłem 22 miechy w wsw teraz to żadarmeria gdzie pisałem wcześniej na temat trepów
takie zdanie jak ogólnie panujące w innych jednostkach
skrajny debilizm i ogólny alkoholizm.
A w szkółce podoficerskiej wisiało takie hasło CZEKA Z FELIKSEM DZIERŻYŃSKIM NIEDOŚCIGNIONY WZÓR WSW" może coś
przekręciłem ale ogólnie ten sens to nie były lata pięćdziesiąte tylko osiemdziesiąte. Po przeczytaniu do
się śmiać chciało tylko należało uważać aby feliks nie usłyszał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitacć wszystkie latawce :-) Lato 99-2000. bax75 zaczynałem tam gdzie ty - szkoła radiotelegrafistów(9 OSSŁ) JW 5563 Mrągowo, ul. Wojska Polskiego, 3 miechy, radiooperator R-140 heheh, tak w naszej armii wynagradza się ochotników, a potem terenowa kompania radiotechniczna gdzieś na polach za Puławami. Tak w nawiasie stare ruskie lotnisko polowe, a w lesie masa przeróżnych okopów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszło mi służyć w forcie na Okęciu (dzisiejszy skład celny) tam gdzie zginął Kpt. Lipowczan wraz pasażerami tego pechowego lotu. Na warcie, w nocy dziwny klimat i latem straszny smród z przepastnej fosy( co tam nie lądowało- zmieścił się Star)później wyłowiono nawet z niej zwłoki.
No i te zasypane pomieszczenia fortów w których było od groma szczurów (kiedyś jak się zwarły musiałem zatkać uszy). Blisko giełda Okięcie (słynna budka z pizzą) i całodobowa hurtownia ..wiadomo z czym.
Na stanie miałem dwa PTS-y ( na pokazówę zawsze musieliśmy ładnie obczyścić i przewietrzyć - swoją drogą świetne miejsce na kimanko ..oczywiście nie w upały), ale jak zwykle pan generał (bodajże wtedy szefem sztabu był Wilecki) pomimo iż zdołaliśmy je jakimś cudem odpalić nie zauwarzył gąsienic wtopionych na 20cm w asfalt......
Ogólnie teraz po jedenastu latach wspominam z przyjemnością i estymą.
A na koniec mojej przygody z wojskiem otrzymałem rozkaz w razie wojny bronić Twierdzy Modlin ...czy można chcieć
więcej..
Pozdrawiam Skumin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie