Skocz do zawartości

Nieśmiertelnik SS


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie specjaliści od nieśmiertelników ,co możecie powiedzieć na temat żołnierza ,który nosił taki nieśmiertelnik :

GREN.DIV.LIT.NR2.ART.RGT.WAFFEN.SS

Bardzo bardzo proszę o wszelkie informacje!!!

pozdrawiam - bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chciałbym napisać coś odkrywczego,tymczasem napisze cos nie poparte żadnym żródłem,dowodem etc.
To LIT to może jakiś oddział litewski w łotewskiej dywizji w/w.(LITauisch-litewski)O dywizji litewskiej nie słyszałem.Tak na marginesie to cholernie ciekawy temat.
Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli blaszka jest wykopana, to ktos ją musiał całkiem niedawno zakopac, bo to żenująca lewucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dobra ,podajcie jakieś wskazówki co do tego ,że nieśmiertelnik jest fałszywy. I jakieś pomysły co do tego ,kto mógł go zakopać na polu bitwy w styczniu '45.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - z tamtego miejsca pochodzi też blaszka W.SS.DIVISION RONA.ST.KP.GREN.E.B.298 ,cynkowa ,w ogóle nie skorodowana ,bita taką samą czcionką jak ta LIT" ,runy SS są identyczne i została znaleziona razem z odznaczeniem Tapferkeits- und Verdienst-Auszeichnung für Angehörige der Ostvölker". Pozatym bita jest tak jak ta - po łuku".
Mimo wszystko proszę ekspertów" o wskazanie niepawidłowości!

pzdr

bjar_1


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tej blaszki ss to ja osobiscie chyba w 1998r wykopalem dwie takia same tylko rozniace sie nr.A na wiosne 2001 moj syn jeszcze jedna.Wszystko w waszych okolicach.mieszkalem wtedy w Zgierzu i dosc czesto bywalem pod Ruskim.Teraz moj teren to Mierzeja.A w ogole pod ruskim wyszlo kilkanascie blaszek tylko ich nie mam bo zamienilem na to co najbardziej mnie fascymuje czyli bagnety.Moze tu przyjade w lato.A dzis wyruszam z rodzinka na dwa tygodnie po calej Mierzei.Pozrawiam szwagra Marka i wszystkich poszukiwaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. WRG - sądzisz ,że te blaszki są lewe"? Dlaczego? Ktoś na Ruskim Brodzie zakopał kilkanaście takich esesmańskich lewych blaszek?
Co do innych blaszek z Ruskiego Brodu - dałoby się dotrzeć do obecnego ich właściciela (najlepiej via mail) w celu spisania bić na nich? Proszę o odpowiedź odnośnie tych pytań.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie lewe?!Wiekszych bzdur dawno nie slyszalem!Osobiscie je znalazlem.Zreszta nie tylko ja i syn.Takie same dobre stany bo dobre aluminium.A odnosnie tych blaszek co sie wymienilem to moze za dwa tygodnie ale nie obiecuje.Postaram sie bo wasz temat o Ruskim bardzo mnie zainteresowal.Falszywe blaszki...Kon by sie usmial!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No to nareszcie mam kogoś po mojej stronie! Dla mnie blaszka jest oryginalna ,lecz eksperci" mówią ,że lipa".
Jakby się dało ,to bardzo proszę podrążyć temat tych blaszek ,które puściłeś za bagnety!!! Zależy mi na tym!
Co ciekawego wyszarpałeś jeszcze w okolicy Ruskiego?

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjar a odnosnie Rony to slyszalem ze bylo ich kilku w tym dole ekshumacyjnym. Ale blaszki nie znalazlem.Ale znam goscia ktory ma dwie.Postaram sie cos zalatwic za dwa tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczny! Kolega ma blaszkę RONY z tego terenu. Właśnie - masz jakieś dane na temat tych zwłok w tym dole co wykopali je kilka lattemu? Ile ich tam było itp. Może znasz jeszcze kogoś ,kto ma nieśmiertelniki z tego terenu?

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Ruskim sporo trafien.Sporo odznaczen;kilka za rany,trz szturmy,dwa wschodnie,kilka gwiazdek dystynkcyjnych,10 klamer,11 bagnetow ale stany slabiutkie,5 helmow,sporo ciezkiego zlomu.Ale blaszek sporo.Sam moj syn znalazl ok.10.Ale ostatnio tam nie bylem.Moze ok.sierpnia wybierzemy sie razem?Bjar,skad jestes?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie