Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Spirit... No jak, 1410 upraszczając...

 

1 kilo drożdży, 4 kilo cukru i 10 litrów wody. Sam wtedy produkowałem i nawet do dobrego tonu należało się na jakiejś imprezie pochwalić własnym produktem. To właśnie dlatego wprowadzili wtedy kartki na cukier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm...

" Wystarczy prześledzić jego karierę i obietnice, które składał. To człowiek, nie rzucający słów na wiatr, któremu warto zaufać. "

Ty potrafisz w lustro spojrzeć?
Boję się, że serwery O. by nie wytrzymały wymienienia wszystkich obietnic i deklaracji Mistrza power-pointa, do realizacji których nawet się nie zbliżył, zakładając, że choć odrobinę serio rzucał populistyczne hasła...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, balans napisał:

1 kilo drożdży, 4 kilo cukru i 10 litrów wody. Sam wtedy produkowałem i nawet do dobrego tonu należało się na jakiejś imprezie pochwalić własnym produktem. To właśnie dlatego wprowadzili wtedy kartki na cukier...

Cukier był pierwszy.

Okres systemu kartkowego (trzeci od 1945 r.) rozpoczęło wprowadzenie kartek na cukier w sierpniu 1976 r. https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwiec_1976#/media/Plik:Kartki-cukier-77.JPG

Bardzo dobrze pamiętam, że w Technikum moja pani z historii miała inne zdanie o tzw. reglamentacji towarów w PRL. Mówiła kartki, że będą 3 miesiące, max. pół roku. Ja zawsze byłem po przeciwnej stronie, z reguły... 😉   Mijała się z prawdą o ok. 10 lat…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

toska

"A skąd ty to masz ?To jest musi strategiczne "

Z tzw korespondencji Dworczyka :-)

A bardziej serio- jak poszukasz, znajdziesz komunikaty dla większości EC...z tym, że akurat niewymienione przez mnie Jaworzno 3 ma jeszcze jedno "dno"...

Nie to że nie było ale....

Cezura czasowa zdarzenia to lipiec tego roku a więc....

Pytanie ,,tabelka z importowana z Dworczyka mejla ,,?

To dalej tam można sobie co się chcę jak w multi kinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, balans napisał:

Grunt mu się pali pod nogami, to próbuje się ratować za wszelką cenę. Ale jak ciemnemu elektoratowi zabraknie węgla i gazu w zimie, to nic go nie uratuje...

chyba przed objęciem jakiejś wypasionej posady w któreś ze spółek państwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niemcy wspomagają się naszym cukrem jak chcą byśmy się dzielili naszym gazem z nimi. Taki nawyk mają - kontrybucje... A poza tym chcą przewodzić Europie i światu jak oznajmił scholz.

Dlaczego brakuje cukru w sklepach? Krajowa Grupa Spożywcza uspokaja: Zapasy są duże | Biznes na Next.Gazeta.pl

Kryzys gazowy zimą? Niemcy chcą wymusić "solidarność" gazową - wGospodarce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 18:18, Czlowieksniegu napisał:

 

Nie oceniam całości przetargu (terminy, wymagania) wrzucam tylko komentarz drugiej strony:

Paweł Szopa odpowiedział na Twitterze na zarzuty internauty.

Ale do czego mam się odnosić? Do tego, że jakiś farmazoniarz kłamie i pomawia mnie porównując ceny 2 różnych produktów? Przecież flaga na stronie RiB to zupełnie inny produkt niż ten, który był w postępowaniu, które wygrałem (inne wymiary, dedykowane wielorazowe pudełko służące do ekspozycji flagi, hot stamping, list, wysyłka etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa przewiduje, że uprawnieni do dodatku otrzymają zapomogę w wysokości 3000 zł. W praktyce środków nie będzie trzeba wydawać na węgiel. Potwierdził to rzecznik resortu środowiska, co spotkało się krytyką ekspertów.

To od beneficjenta będzie zależeć, w jakim stopniu środki te zostaną przeznaczone na zakup węgla

- poinformował Aleksander Brzózka, rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fala

"'Nie to że nie było ale....

Cezura czasowa zdarzenia to lipiec tego roku a więc....

Pytanie ,,tabelka z importowana z Dworczyka mejla ,,?

To dalej tam można sobie co się chcę jak w multi kinie?"

Nie czytuję korespondencji Dworczyka, choć mam przekonanie, że znakomita większość jest autentyczna...

 

A co do energii i jej produkcji, polecam np:

http://gpi.tge.pl/home

Masz wszystko na bieżąco i z pełnym dostępem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bjar_1 napisał:

Większość palących węglem beneficjentów, z powodu jego braku, wyda te 3000 złotych na harnasie, tatry i "małpki". 

Drukarki w PWPW już się grzeją :D

Czy ktoś z rządu wytłumaczył dlaczego dopłacają tylko palącym węglem?

Btw. Coś mi się o uszy obiło, że węgla mamy na 200 lat. Gdzie ten węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik

Określenie "węgla mamy na 200 lat" jest tak samo prawdziwe, jak to, że 70 % powierzchni Ziemi jest pokryte wodą, więc ludzie nie powinni mieć z nią problemów...

 


PS A o szczegóły zapytaj tych, którzy pisali przemówienie i/lub tych o nienachalnej inteligencji, którzy w to uwierzyli... a dokładnie to uznali, że "mamy na 200 lat" oznacza niczym nieograniczone wydobycie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie