Skocz do zawartości

Kamuflaż zimowy w Wojsku Polskim.


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Jedburgh_Ops napisał:

Z tego, co widzę (i już raz wrzucałem na tym forum inne zdjęcie naszych z granicy w '39) to tuż przed wybuchem II wojny amerykański fotoreporter objechał polskie granice i nacykał podobnych propagandowych zdjęć

To może również i tutaj je zamieść.

                -------------------------------------------------------------------

Cd. z Przełęczy Użockiej, w 1939 roku.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wegey1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

14 minut temu, formoza58 napisał:

To może również i tutaj je zamieść.

Właśnie mozolnie je znalazłem, ale nie chcę robić spamu, ponieważ to zdjęcie nie całkiem pasuje do Twojego wątku - jest „za ciepłe” i nie kamuflowane zimowo, ponieważ jest z granicy polsko-węgierskiej z 30 marca 1939 r., gdy już nikt na zimowo się nie kamuflował. Zdjęcie zrobił fotoreporter amerykańskiej agencji fotograficznej ACME Newspictures. Gdzieś ono jest na tym forum, ale nie pamiętam, gdzie, chociaż forumowe koleżeństwo bardzo dziękowało za to ciekawe zdjęcie.

Poza tym,... wiesz... lada moment nasz ulubieniec założy 11. konto na tym forum i zaraz napisze, że to zdjęcie już było... 🤣 🤣 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Mam w archiwum sporo zdjęć w temacie narciarskim, tyle, że sporo tam ubiorów narciarskich, a nie za dużo  białych strojów maskujących. W tych dwóch tomikach jest ich sporo?

Jest kilka fotografii w białych ubiorach maskujących ale te zapewne znasz bo i w tymże wątku są zamieszczone, ponadto jest dużo rysunków umundurowania i oporządzenia oraz fotografii sprzętu w tym wozów konnych oraz dział przystosowanych do poruszania się w warunkach zimowych. Reasumując, to te dwa tomiki są naprawdę godne uwagi, czegoś takiego jeszcze nie było na polskim rynku wydawniczym.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie