Skocz do zawartości

Prośba w ustaleniu jednostki/pułku na terenie Ukrainy


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Ostatnio znalazłem poniższy wpis na Facebooku. Napisałem do jego autora, że być może uda się pomóc w rozwiązaniu zagadki. Screenshot z oryginalnym postem zamieszczam za jego wiedzą i zgodą. Jeśli będą potrzebne dodatkowe informacje na temat pradziadka, to może być problem, gdyż poszukujący informacji, nie wie o nim zbyt wiele, jednak wszelkie pytania i uwagi chętnie jemu przekażę.

Screenshot_20211029-235446-979.thumb.png.9470772237856046664a977d0a76546e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Salieri16000 napisał:

Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy tak piszesz, żeby pisać?

Z DOKUMENTU wynika, iż jako aresztowany był osadzony w więzieniu w Winnicy (pkt nr 3 na dole strony). natomiast na temat służby w WP brak zapisu o Winnicy. Teraz kumasz powód pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glownym pytaniem jest to ze nie moge znalezc zadnego potwierdzenia(w Polsce) czy sluzyl moj pradziadek w polskim wojsku...Ja napisalem do CAW i odpisali ze nie maja zadnej informacji....Ale rezem z tym odpisali ze nie posiadaja pewnej ewidencji zolnierzow...

Screenshot_2021-10-29-13-39-28.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w 1937 roku podkablowali go ze chodzil i mowil ze ustroj radziecki jest zly,ze w Polsce nie ma kolchozow a kazdy ma swoje gospodarstwo,bil swoja byla zone i zabranial pracowac w kolchozie i utrzymowal kotnakt z polakam(pracowal na korzysc Polski) i itp...

pod czas sledztwa sie okazalo ze w Polsce mial z rodzenstwa 3 siostry(Marija,Zoria,Anna) i brata Piotra...Na dzisiejszy dzien znalazlem kontakt z potomkami Anny(siostry pradziadka)...Bardzo bym chcial znalezc innych potomkow.....

Edytowane przez Dawid1310
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie