Skocz do zawartości

Kolejny zakup na Błaszczaka, czyli skrycie, na już, z USA i bez planu. W przygotowaniu wielki pancerny kontrakt


Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego podwórka;) Korea vs USA. 

Bombardowanie w Tomaszowie. Grad fi ca. 10 cm. 

Sportage w pokrowcu przeciwgradowym 1,5 cm- zdążyłem...:( Wrangler bez...

Wynik

KIA- 25 wgniotek wszędzie, potłuczona szyba, dach panorama

Wrangler- szyby całe, dach cały i jedynie 8 delikatnych wgniotek na masce.

Zaczynam inwestować w obronę powietrzną tzn carport dla Koreańca;)

;))))

 

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaty pakiet wozów wsparcia i amunicji czołgowej dla polskich Abramsów

http://www.defence24.pl/bogaty-pakiet-wozow-wsparcia-i-amunicji-czolgowej-dla-polskich-abramsow

Zapowiedziany w ostatnim czasie przed rząd zakup amerykańskich czołgów podstawowych M1A2SEPv3 Abrams dla Wojska Polskiego nie będzie dotyczył tylko samych wspomnianych czołgów. Oprócz nich pozyskana ma zostać cała rodzina specjalistycznych wozów wsparcia oraz szeroka gama amunicji czołgowej kal. 120 mm.

Jak informuje w odpowiedzi dla redakcji Defence24.pl rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia MON mjr Krzysztof Płatek "w ramach prowadzonego postępowania dotyczącego pozyskania 250 czołgów M1A2 SEP v.3 ABRAMS strona polska planuje pozyskać ponadto następujące pojazdy towarzyszące: wozy zabezpieczenia technicznego M88A2 Hercules, mosty towarzyszące M1074 Joint Assault Bridge, a także wozy dowodzenia M577 (oparte na platformie M113) i wozy ewakuacji medycznej M113A4 AMEV (oparte na platformie M113), natomiast nie jest planowane pozyskanie amerykańskich zestawów niskopodwoziowych do transportu czołgów"......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda  na to , że vist Kaczyńskiego był grany znaczona karta. I pomysł; kupujemy od was sprzęt za 5 mld więc dajcie nam spokój nie zadziała. Fabryka jest zawalona zamówieniami na najbliższe lata, dla USA,  Australii,  Taiwanu i Maroka . Amerykanie mogą posiedzieć; chcecie czołgi to w zamian prosimy migusiem.... i tu lista. I takie są przecieki choć to jeszcze nic pewnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ostatniego zestawienia do którego dotarłem Amerykanie posiadają 750 M1A1SA, 1605 M1A2SEPv2 i zaledwie 154 M1A2SEPv3. 
Struktury armii to 15 brygad, 5 brygad może wystawić gwardia narodowa. (Chodzi oczywiście o ciężkie brygady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2021 o 14:36, Tyr napisał:

Stały obok siebie pod gołym niebem... Dziecka pro ceed  też nie do Wrocławia- wsio do naprawy. Ale dostawczak się jakoś też obronił bo był na przeglądzie:)

Ja cię pikol jakie marki, a żadnej patriotycznej u takiego Rejtana. Chcesz mieć spokój na długie lata kupuj europejskie. Ja w kanadzie a Volvo xc60 poużywam, polecam ,nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, srbm napisał:

Podobieństwo jest pozorne. W przypadku gawrona przyczyną obsuwy był prozaiczny brak pieniędzy tutaj przyczyny są bardziej złożone.

Założę się, że stoczniowcy również powoływali się na złożone przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, srbm napisał:

Musiałbym poszperać. Umowa podpisana przez Siemoniaka wprowadziła do całego przedsięwzięcia pierwiastek chaosu. Tyle, że było to już po epoce Klicha, który chciał budować okręt za darmo.

Zadam ci pisolubie jedno proste pytanie.

Może wiesz gdzie się podziały miliardy PLN przeznaczone na Caracale? Bo ani qwa obiecanych przez świra (patriotycznych) śmigłowców ani kasy nie ma.

 Paszczak to sobie może obiecywać co to nie nakupi w US, takie zakupy musi przyklepać senat. A kaktus mi wyrośnie jak to zrobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie