Jump to content

Pieliła ogródek, znalazła arsenał z II wojny: prawie 200 granatów i dwa pociski artyleryjskie


Recommended Posts

Podczas prac w ogródku mieszkanka powiatu pułtuskiego odkryła kilka pocisków. Gdy na miejsce przyjechali saperzy, okazało się, że zaledwie dziesięć metrów od jej domu zakopany jest arsenał z II wojny światowej. Operacja usuwania 189 granatów moździerzowych i dwóch pocisków artyleryjskich trwała kilka dni.

Pułtuscy policjanci otrzymali zgłoszenie w miniony poniedziałek. Właścicielka posesji w Pokrzywnicy przekazała, że podczas prac w ogrodzie natknęła się na kilka sztuk pocisków. - Jak się później okazało, była to tylko niewielka część tego, co znajdowało się jeszcze w ziemi. Wezwani na miejsce saperzy odkryli arsenał liczący 189 moździerzowych granatów i dwa pociski artyleryjskie z okresu drugiej wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko znajdowało się około dziesięciu metrów od domu - informuje Anna Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Na miejscu pracowali saperzy z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Nowym Dworze Mazowieckim i liczne siły policji. - Z uwagi na ilość ujawnionej amunicji, cała operacja oczyszczania terenu trwała kilka dni - przekazała rzeczniczka. Dodała też, że podczas działań służb ewakuowano mieszkańców Pokrzywnicy i zamknięto pobliski odcinek drogi.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/pokrzywnica-pultusk-arsenal-z-ii-wojny-swiatowej-w-ogrodku-saperzy-odkryli-niemal-200-granatow-i-dwa-pociski-artyleryjskie-5123493

LANDSCAPE_1280.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information