Jump to content

Recommended Posts

"14 czerwca 2021, z dna starego koryta Pilicy we wsi Przewóz w gminie Ręczno (powiat piotrkowski). To ciągnik artyleryjski Sd.Kfz. 7 sprzed 76 lat, który utknął w rzece podczas odwrotu Niemców, wycofujących się pod naporem Armii Czerwonej w styczniu 1945 roku."

więcej:

https://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/wydobycie-niemieckiego-pojazdu-ciagnika-artyleryjskiego-z/ar/c1-8324026

Link to post
Share on other sites

Nie jestem wykrywkocelebrytą. A skoro puszczają takie gnioty w TV, to powinni być przygotowani na krytykę. Powiedz kolegom, że są ciency jak sik pająka. Największą szkodą takich durnych programów jest to, że mieszają w głowach społeczeństwu i przedstawiają wypaczony wizerunek kopacza. U nich każdy śmieć to zabytek. No ale jednak społeczeństwo nie kuma i ogląda taki badziew.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Wyciągnęli złom ramy z wahaczami, gąsienice i dwa kółka-konkluzja: będzie jeździł ("baza do odbudowy"). OMG.

Czyli będzie to odbudowa czy jednak może replika? Bo nie bardzo rozróżniam moment przejścia z jednej do drugiej kategorii. A skoro replika to po co  komu złom dla jej tworzenia.

Ale udrożnienie/oczyszczenie rzeki - bezcenne.

Link to post
Share on other sites

Jak nie rozróżniasz to nie pisz na forum o tematach w których jesteś cienki i zieloniutki. Następny co wie kto, jakie części posiada odbudowy do 7-emki... Ktoś kto się zna to wie, że każda uratowana część jest bezcenna. Ale zawsze znajdą się tacy co mają wewnętrzny przymus wypowiedzenia się w tematach o których nic nie wiedzą...

Link to post
Share on other sites

Oj oj oj, kto tu się strasznie rozindyczył. Niewątpliwie wzrosło ciśnienie któremu to objawowi zwykle towarzyszą, skorelowane ujemnie: zawężone postrzeganie oraz rozumienie czy to tekstu pisanego czy też mówionego.

Takie proste ćwiczenie: skonfrontuj pojęcie "wydobycie pojazdu" z postu otwierającego z tym co faktycznie wydobyto. Dobitnie umiejętność postrzegania oraz nazywania rzeczy po imieniu czyli  takimi jakie są, przedstawił pewien słynny bajkopisarz, Hans Christian Andersen, w bajce pt: "Nowe szaty cesarza".

Link to post
Share on other sites

Pewnie ty nawydobywałeś całych, że lampy jeszcze świecił... Ale są tacy ludzie, jak ty, że sukcesy innych powodują zacisk zwieracza a porażki innych popuszczanie w majty z radości... Idź se wydobądź zamiast frustracje na forum rekompensować. Takie proste ćwiczenie, wiesz co jeszcze wyjdzie? A może wiesz co pozbierane z gospodarstw. Jak nie to przestań mędrkować...

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Tyr, chyba dziś jeszcze z muszlą nie gadałeś co? Lepiej nie wstrzymuj... Bo w innym przypadku termin "Obsrywca" nabierze nowego znaczenia...

Edited by Bartee
  • Confused 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, predi888 napisał:

Napisałbym coś o tych trzech panach i ich programie, ale widzę że to drażliwy temat

Trzech panów w łódce (nie licząc psa), toż to historia i literatura w jednym.

Link to post
Share on other sites

Nic do chwalenia z takimi programami , ani profesjonalnie zrobione ani nie rozwijające dalej problemu . Programy dla zbicia nudy dla osób nie znających problemu. Efekt takich programów to zniknięcie wieży z francuskiego Panharda i tego się nie da zaprzeczyć, pokazują gdzie kopać bez legala i gdzie są artefakty które można nielegalnie pozyskać. Czasami wolę bez fleszy zobaczyć efekt końcowy programu który pokazuje zaczęcie akcji , renowacje i efekt końcowy. Te programy pseudo historyczne prowadzone czasami z głupimi minami , brandzlowaniem się w programie , głupimi  śmiechami i rykiem , mocnym parciem na szkło a często bez merytorycznej wiedzy to porażka. Nie tak wyobrażam sobie program pokazujący poszukiwaczy. Zdecydowanie wolę stary program "Było nie minęło" bo jest dobrze merytorycznie prowadzony i z wiedzą historyczną osób które w danym odcinku występują a prowadzący jest tylko narratorem, i jest kręcony bez parcia na szkło prowadzącego. Ale jak kto woli, punkt oceny i fascynacji oglądającego zależy od punktu siedzenia i jego wiedzy .

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Zapewniam, że tylu ludzi, o wielkiej wiedzy w temacie, którzy tam byli  raczej naraz nie zobaczysz... Chyba odcinka jeszcze o wydobyciu nie było, to może poczekaj z komentarzami...

Link to post
Share on other sites

Zapewniam że widziałem sporo innych tej ekipy i były mierne jak czasami nie żenujące. jest i druga ekipa prowadząca "historyczne kopania" która mimo profesjonalnej wiedzy prowadzącego jest denna przez jego dziecinne a wręcz pajacowate zachowanie przed kamerą z głupimi śmiechami nie przypiął nie przyłatał. W porównaniu z takim jak prowadzi Pan Mateusz Deling "Mimo że tylko w necie a nie w TV" to jak porównywać Syrenkę z Mercedesem pod względem merytoryczności prowadzenia i zachowania się samego autora przed kamerą. Ale zaznaczyłem jedni lubią Syrenki a inni Mercedesy . Ja Ci nie wróg zachwycaj się tym czym się zachwycasz ale innym nie każ to robić i nie dziw się że mają zdecydowanie inne zdanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information