Jump to content

Dlaczego w Berlinie można zburzyć dar Stalina i odbudować zamek, siedzibę pruskich władców ?

Recommended Posts

5 godzin temu, Tyr napisał:

I znowu bzdety wypisujesz... 12 stycznia 1919 roku dowództwo Armii Czerwonej wydało rozkaz operacji „Wisła”, której celem miało być rozgromienie polskich wojsk i dotarcie do Niemiec z bratnią pomocą... Nie pykło im bo Polacy ich pogonili nazad.

Drugi bzdet to, że miało powstać jedno państwo federacyjne! Żadne państwo... wbij sobie to! Cała koncepcja "federacyjna" opierała się na niepodległych państwach zagrożonych przez rosję w sojuszu z Polską. Od państw bałtyckich po południowych Słowian. Piłsudski wyraził się o tej koncepcji jasno " rozdarcie rosji po szwach narodowościowych" i utworzenie z byłych rosyjskich zaborów które odzyskały niepodległość, strefy buforowej. 

Ad.1 A co ma wspólnego operacja "Wisła" z 12 stycznia 1919 roku, gdzie faktycznie bolszewicy zostali przez nas pobici, z tym co miało miejsce od lipca 1919r w stosunkach z Rosją i to zarówno białą jak i czerwoną? A właśnie od lipca 1919 roku toczyliśmy z nimi rozmowy zarówno z Denikinem, który parł na Moskwę, jak i z Bolszewikami, którzy uchwalili wtedy Samostanowienie Narodów Rosji. Z Denikinem po kilku miesiącach negocjacji nic nie wyszło pomimo nacisków Francji, bo ten w swojej wielkoruskiej głupocie, nie zgadzał się na coś więcej ponad Polskę w granicach Kongresówki. Natomiast z Bolszewikami, którzy wtedy proponowali nam przywrócenie granic RP z przed zaborów, również nic nie wyszło, bo myśmy się w swojej głupocie uwzięli, że mają zgodzić się tak przy okazji na niepodległą Ukrainę, czemu nawet przeciwstawiała się Francja, a i zdecydowana większość Ukraińców nie była zainteresowana.

Ad.2 Tu faktycznie użyłem modnego obecnie skrótu myślowego, bo nie chodziło o państwo federacyjne, tylko o związek państw w ramach federacji pod polskim przywództwem. Coś jak obecnie lansowane "trójmorze" i równie nierealne wtedy jak i obecnie. Bo każde z tych państw prowadzi politykę mając na uwadze własny interes niekoniecznie zgodny z naszym, a Polska do tego nie jest żadnym mocarstwem, aby im coś gwarantować, a tym bardziej finansować. Za wyjątkiem oczywiście Banderlandu [do 2014 Ukrainy], który wspieramy finansowo, a który to Banderland i tak odnosi się do nas pogardliwie.

13 minut temu, Tyr napisał:

balans, chyba ci pejsy na oczy zaszły bo mnie tam niema i nigdy nie było.:)

A kogo Kneset upoważnił do nadzorowania realizacji Just Act 447?

Jak można dać plusa Moderatorowi? Jedyny rozsądny na tym forum?

Ja rozumiem, że można mieć jakieś poglądy na inne religie i postawy, ale zawsze mi się wydawało, że taka czy inna przynależność to ludzi jeszcze nie obraża. A tutaj przerzucacie się kto pojedzie do Moskwy, a kto pod Ścianą był i się modlił (zresztą sam chętnie bym poszedł i też stanął pod nią, poszukał bym miejsca gdzie kilku Papieży zostawiło swoje modły)... ech to nawet nie jest zabawne...

Posted (edited)

Jedna uwaga - ja nigdy pierwszy nikogo tu nie obrażałem ani żadnych osobistych wycieczek nie czyniłem. Ja tylko reaguję na ciągłe obrażanie mnie przez wpisy w rodzaju, że jestem człowiekiem Putina i zapewne nadaję z Kremla i przy tym powielam propagandę sputnika.ru [nigdy nie byłem na ich stronie]. O wysyłaniu mnie na Wschód, na Białoruś czy nawet na Kamczatkę już nie wspominając. A to, że w takich sytuacjach potrafię się odgryźć tak, że niektórym pójdzie w pięty, to tak już mam.

PS. Próbowałem przez jakiś czas ignorować fanatyków, ale są granice po przekroczeniu których każdy by zareagował.

Edited by balans

Nie pozwolą, tak jak pisałem, położą się Rejtanem i nie pozwolą zburzyć daru Stalina. Gdyby tacy jak oni żyli w II RP, to Sobór Aleksandra do dziś górowałby nad pl. Saskim w Warszawie jako zabytek, pamiątka narodowa, dziedzictwo przodków wpisany na listę zabytków i pomników historii zatwierdzony przez Sejm, Senat, TK, UE i UNESCO, bo uzasadnić potrafią wszystko, każdy wyrok i każde zaniechanie. To co dla Polaków jest symbolem sowieckiej dominacji i rusyfikacji dla nich jest perełką architektury, której nam świat zazdrości.

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"To co dla Polaków jest symbolem sowieckiej dominacji i rusyfikacji dla nich jest perełką architektury..."

Podaj kto-kiedy-jak robił takie badanie?

Przez tę pandemię tylko byś badania czytał. W pewnych sprawach czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko. To nie ja, to Mickiewicz Adam.

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les

ale my nie o twoim czuciu i wierze....

Ale skoro się upierasz, to tak jak napisałem kiedyś- rozbiórka Malborka da zdecydowanie więcej cegieł na np Mieszkanie+...

Pohamuj się i nie idź tą drogą. Nie wiem czym ci Malbork zawinił, pewnie tym, że góruje nad Żuławami mącąc spokój okolicznym kaczkom. 

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

les- rozumiem, że w ramach walki z najeźdźcą i okupantami co niektórzy chcieliby wszystko do poziomu poniżej piwnic...

Sorry, ale nie stawia się pomników najeźdźcom i okupantom. Takie są odwieczne prawa natury.

2 godziny temu, Lupus napisał:

Jak można dać plusa Moderatorowi? Jedyny rozsądny na tym forum?

Spoko, spoko, nawet nie wiesz ile "plusów w pamięci" u userów ma Yeti;)

6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr

"A i Salviniemu  powoli spadną łuski z oczu."

Błagam... na dziś, to wymieniony i Kaczyński razem ku świetlanemu sukcesowi..
Tyle tego całego antykomunizmu i antymoskiewskim zapewnieniom :-)
I nie pisz, proszę, że Kaczyński nie miał pojęcia, z kim od późnej jesieni się układał, zwłaszcza, że gromadka była większa a Salvinii i Orban to tylko dwa nazwiska ze sporo większej grupy, która ma parcie w stronę Kremla.

Cóż za rozczarowanie że Kaczor z pianą na ustach nie szarżuje z szablą na czołgi ?

Cały czas przyprawia się mu gębę fanatyka i nieudacznika a tu widać pragmatyzm i chyba spory realizm.

Jasne Lizus, wie gdzie są konfitury itd, ale żadnemu w zacietrzewieniu nie przyszło do głowy, że może mam po prostu swoje zdanie, które przypadkiem zgadza się z funkcją moderatora (sam pełnię taką funkcję na zupełnie innym forum).

Ciekaw jestem czy ktoś się zastanawiał, w jakich okolicznościach zniknął wspominany Sobór? Przecież to taka sama sytuacja tylko w drugą stronę. Teraz to krytykujecie, ale sami proponujecie taką samą procedurę: wyburzyć i zbudować coś innego z pobudek czysto politycznych.

38 minut temu, Lupus napisał:

z pobudek czysto politycznych.

Z pobudek czysto polskich, narodowych i patriotycznych. Choć w ostatnich latach są wyszydzane i lekceważone, bo w UE tożsamość narodowa został uznana przez lewicowo-liberalne media za największego wroga i przeszkodę w budowie nowej, wspaniałej, otwartej i różnorodnej w jedności Europy.

Posted (edited)
25 minut temu, les05 napisał:

Z pobudek czysto polskich, narodowych i patriotycznych. Choć w ostatnich latach są wyszydzane i lekceważone, bo w UE tożsamość narodowa został uznana przez lewicowo-liberalne media za największego wroga i przeszkodę w budowie nowej, wspaniałej, otwartej i różnorodnej w jedności Europy.

To wyburz Warszawską Starówkę bo odbudowano ją z Wrocławskich i Szczecińskich cegieł, a te jak wiadomo były niemieckie. Qwa jak mi cię tak po ludzku żal , nie wyjesz z bólu kiedy "myślisz"?

Edited by fala
  • Thanks 1

Godzinę temu, Lupus napisał:

(...)wyburzyć i zbudować coś innego z pobudek czysto politycznych.

Tak się szczerze zastanawiam nad swoimi pobudkami i o dziwo nie mam takiej pewności jaką Ty tu prezentujesz. Może znasz mnie lepiej niż ja siebie ?

To co mnie zainspirowało do założenia tematu to fakt że Niemcu coś identycznego przeprowadzili.  I wydaje mi się że zrobili to głównie z powodów historycznych, patriotycznych, narodowych.