Jump to content

Druckzünder 35 do Betonmine

Recommended Posts

Jw, czy poprawne historycznie będzie włożenie tego zapalnika do miny betonowej? Wiem, że stosowano tam przede wszystkim odciągowe zz 35 i zz42 natomiast nie wiem jak z tym naciskowym jest. 

Posted (edited)
6 godzin temu, vis1939 napisał:

Może być.Ma też działanie odciągowe wiec tym bardziej się nada.Najlepiej jak by to był 35B, miał mniejszą siłę nacisku jak pamiętam.

Mam wersję A. Zdziwiłeś mnie z tym działaniem odciagowym, to co wystaje to nie jest tylko zabezpieczenie? Moje zapały są kompletne i rozbieralne na części pierwsze i nic takiego nie zauważyłem. Mogę się oczywiście myślić, nie jestem jakimś bogiem uzbrojenia. Aha i jeszcze jedno, masz pomysł jak go złożyć z napięta iglicą żeby można było sobie for fun na sucho palnąć? Próbowałem na różne sposoby i nie umiem złożyć tak żeby napięta była. Zaraz wrzucę fotki rozebranego, bo mnie zdziwiłeś mocno.

Edited by Julekcezar
Posted (edited)
2 godziny temu, Tyr napisał:

Nie ma jeszcze drucianego kółeczka na zawleczkę i sznureczka;)

Oj tam czepiasz się. Kółeczko było, ale składało się wyłącznie z rdzy i nic z niego nie zostało po czyszczeniu i konserwacji. A sznurek mogę sobie doczepić :)

Edited by Julekcezar
9 godzin temu, Julekcezar napisał:

Zdziwiłeś mnie z tym działaniem odciagowym, to co wystaje to nie jest tylko zabezpieczenie?

Racja, zmylił mnie ten sznurek w komplecie służący jedynie odbezpieczaniu z bezpiecznej odległości... Co do składania z napiętą iglicą to patrz na przekrój i kombinuj.

7 godzin temu, vis1939 napisał:

Racja, zmylił mnie ten sznurek w komplecie służący jedynie odbezpieczaniu z bezpiecznej odległości... Co do składania z napiętą iglicą to patrz na przekrój i kombinuj.

A do tej miny betonowej się rozumiem wciąż nadaje? 

Tę minę masz na myśli?

Инженерные боеприпасы (Штокмина 43) - stockmine.html (isnet.ru)

Wg tego tekstu mogła być uzbrajana w naciskowy S-Minenzünder 44 (S.Mi.Z.44) - o tym 35 nie piszą.

W przypadku zastosowania zapalnika naciskowego mina nie była ustawiana na drewnianym paliku, lecz zakopywana w gruncie, tak by tylko zapalnik wystawał nad powierzchnię.