Jump to content

Niesamowite odkrycie w podkaliskich lasach. Odnaleziono fragmenty rakiety


Recommended Posts

Lasy Państwowe poinformowały o niezwykle interesującym odkryciu na terenie podkaliskich lasów. Pasjonatom historii udało się tam odnaleźć fragmenty ogromnej rakiety V2.

Odkrycia kolejnego historycznego skarbu dokonali członkowie dwóch stowarzyszeń: Denar Kalisz i Regionalnej Grupy Historycznej Schondorf oraz ekipa programu "Poszukiwacze Historii". Na terenie podkaliskiej gminy Ceków znaleźli oni fragment rakiety V2. Były na tyle duże, że obecni na miejscu znawcy historii od razu potwierdzili ich autentyczność.

Warto podkreślić, że V2 to pierwszy w historii rakietowy pocisk balistyczny udany konstrukcyjne. Podczas II wojny światowej stworzył go zespół niemieckich konstruktorów pod kierunkiem Wernhera von Brauna. Niezwykle nowoczesna - jak na tamte czasy -rakieta była ogromna - miała ponad 14 m długości, ważyła 13 ton i osiągała prędkość do 5,5 tys. km/h.

Co ciekawe, już wcześniej podejrzewano, że rakieta V2 spadła właśnie na terenie Leśnictwa Kazala, a znawcy i poszukiwacze historii od lat szukali tam jej śladów.

 

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/niesamowite-odkrycie-w-podkaliskich-lasach-odnaleziono-fragmenty-rakiety/l0zc43z,07640b54

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information