Jump to content

Nadleśnictwo Kędzierzyn. Znaleziono skarb sprzed 3 tys. lat


Recommended Posts

Lasy Państwowe poinformowały na swoim profilu na Facebooku o sensacyjnym odkryciu dokonanym przez leśniczego. W kędzierzyńskich lasach znaleziono siekierkę sprzed 3 tys. lat. "To teraz tłumy z wykrywaczami metalu będą orać pobliskie lasy" - komentują internauci.

Historycznego odkrycia w wyniku działań poszukiwawczych dokonał leśniczy Łukasz Wawrzyńczyk, wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym "Relikt". Pasjonat historii natknął się we wtorek, 13 kwietnia na siekierkę typu czeskiego, datowaną na początek rozwoju kultury łużyckiej, czyli okresu sprzed ok. 3 tys. lat.

"Znalezisko z kędzierzyńskich lasów w dniu jutrzejszym zostanie przekazane Konserwatorowi Ochrony Zabytków w Opolu. Łukaszowi gratulujemy zapału, wiedzy i szczęścia!" - czytamy pod zdjęciami udostępnionymi przez Nadleśnictwo Kędzierzyn na Facebooku.

Znalezisko może ściągnąć tłumy do kędzierzyńskich lasów

"A to nie jest przypadkiem łopatka do 2?" - śmieje się internauta w komentarzu pod opublikowanym postem. "To musi być ekscytujące znaleźć coś takiego" - pisze czytelniczka. "Nie powiedziałabym nikomu, bo dostałabym karę za nielegalne wykopaliska"" - komentuje internautka".

Nie wszyscy popierają udostępnianie informacji na temat lokalizacji znalezisk archeologicznych. Zdaniem odbiorców posta może to spowodować wzrost zainteresowania osób zajmujących się zbieraniem metali. "To teraz tłumy z wykrywaczami metalu będą orać pobliskie lasy" - komentują internauci.

https://turystyka.wp.pl/nadlesnictwo-kedzierzyn-znaleziono-skarb-sprzed-3-tys-lat-6628918325554112a

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information