Jump to content

Figury Level V

Recommended Posts

12 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Dzisiaj stajemy się narodem zwycięzców, narodem sukcesu. Ten sukces oznacza, że dzisiaj po raz pierwszy możemy wybierać naszą przyszłość i możemy walczyć o wolność stanowienia o swoim własnym losie – przemawiał. Zaznaczał, że Polski Ład to największe inwestycje w polskie rodziny, w środowisko. – To docenienie naszej ojczyzny oraz duma z niej

852f5718-b6c1-48d6-9302-0e929ed09e1f_f1400x900.jpg

"..... Gdy o pomoc wołał Edek..."

i całość

Trzeba z kraju wygnać biedę Trzeba kroczyć prostą drogą Gdy o pomoc wołał Edek Oświadczyli że pomogą [ref] Emeryci i renciści, inwalidzi, kobiety ciężarne Badylarze, aktywiści ,prostytutki spod latarni I fizyczni umysłowi i rolnicy indywidualni Zacofani postępowi byli sterowani zdalnie Trzeba podnieść stare ceny Trzeba stłumić to warcholstwo Gdy o spokój wołał Edek Odpuścili z miną godną [ref] Emeryci i renciści inwalidzi kobiety ciężarne Badylarze aktywiści prostytutki spod latarni I fizyczni umysłowi i rolnicy indywidualni Zacofani postępowi byli sterowani zdalnie Trzeba nakraść jeszcze więcej Trzeba węgla trzeba stali Gdy o litość wołał Edek Wtedy mu nie darowali [ref] Emeryci i renciści inwalidzi kobiety ciężarne Badylarze aktywiści prostytutki spod latarni I fizyczni umysłowi i rolnicy indywidualni Zacofani postępowi byli sterowani zdalnie

.... w końcu Ziomale :)

Godzinę temu, balans napisał:

Napisz wprost że matka kradła, napadała na banki czy prowadziła burdel. Czemu tak subtelnie, aluzyjnie - czyżby tylko pomówienia Ci zostały zamiast konkretów ?

Ps. Ja rodzicom pomagam od lat, nie liczyłem nigdy ile to by było w sumie kasy. Obajtek więcej zarabia więc może jakaś większa darowizna była ? W 2013 rodzice Obajtka byli dość solidnie prześwietlani przez służby ale co tam, można gówienkiem obsmarować i wspólnie rechotać :)

13 minut temu, takafura napisał:
21 minut temu, takafura napisał:

Ps. Ja rodzicom pomagam od lat, nie liczyłem nigdy ile to by było w sumie kasy. Obajtek więcej zarabia więc może jakaś większa darowizna była ? W 2013 rodzice Obajtka byli dość solidnie prześwietlani przez służby ale co tam, można gówienkiem obsmarować i wspólnie rechotać :)

A wiesz Panie Leśny , że każda  darowizna   ( od pewnej kwoty) podlega zgłoszeniu do urzędu skarbowego? Mam nadzieję , że Ty jak i również pan Obajtek dopełniliście tego obowiązku ?, więc chyba nie będzie problemu z wykazaniem tego i udowodnieniem ,że Wyborcza pomawia bezpodstawnie.

22 minuty temu, takafura napisał:

Napisz wprost że matka kradła, napadała na banki czy prowadziła burdel. Czemu tak subtelnie, aluzyjnie - czyżby tylko pomówienia Ci zostały zamiast konkretów ?

Jak rozumiem Twoje " Der Onet" jest niesugerującą niczego figurą stylistyczną bez większego znaczenia a nie określeniem jaczejki podstępnych germańców jak zwykli stosować to inni prawacy ?

takafaura

Z ciekawości- dlaczego starasz się obrazić inteligencję Użytkowników Forum?

Z dokumentów firmy ERG Bieruń Folie wynika, że w 2012 roku Halina Obajtek - matka ówczesnego wójta Pcimia - kupiła w firmie udziały za 260 tys. złotych. Tyle samo akcji kupił wtedy Daniel Obajtek.
Z kolei z oświadczeń majątkowych, które Obajtek składał jako wójt, wynika, że jego oszczędności wynosiły maksymalnie 300 tys. zł (w 2012 roku), a zarobki - 180-190 tys. brutto rocznie.

Zsumujmy: 260 tys ( HO ) + N ( DO ) vs 300 tys ( DO )

Żeby to się zrównało, wychodzi, że Daniel O. za taki sam pakiet akcji zapłacił... 40 tys złotych? Jeśli zapłacił więcej, to albo mamusia dorabiająca jako krawcowa odłożył N tysięcy i wtedy DO nie musiał podarować pełnej kwoty, albo się... oszczędności DO nie zgadzają.

PS Nie mówiąc, skąd-jak-dlaczego krawcowa postanowiła akurat zainwestować w ERG Bieruń Folie...

PS Wiesz, ja także tzw Dziadki jakoś tam wspomagam... Ale nie są to kwoty liczone w dziesiątki tysięcy, a już na pewno nie na akcje, które postanowili sobie, przechodząc akurat z tragarzami kupić...

Godzinę temu, takafura napisał:

Czy ja coś takiego napisałem? To dlaczego się mnie czepiasz? Czep się tramwaja, tym bardziej, że powszechnie wiadomo, że krawcowe w Polsce to milionerki.

• Haha 1

49 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Wiesz, ja także tzw Dziadki jakoś tam wspomagam... Ale nie są to kwoty liczone w dziesiątki tysięcy, a już na pewno nie na akcje, które postanowili sobie, przechodząc akurat z tragarzami kupić...

Chyba nie sugerujesz , że już nie wolno spacerować z tragarzami? Bo to pachnie zamachem na wolność osobistom... i może doprowadzić do utraty pracy wielu pracowników z tej nowej , wspaniale rozwijającej się profesji

Szutnik- fascynuje mnie, po prostu, że można pluć ludziom w pyski, a oni nie tylko że szerzej rozdziawiają, ale i są święcie przekonani, że to deszcz pada...
Co więcej- tym, którzy nie wyciągają parasoli się dziwią i od najgorszych ich jadą...

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafaura

Z ciekawości- dlaczego starasz się obrazić inteligencję Użytkowników Forum?

Z dokumentów firmy ERG Bieruń Folie wynika, że w 2012 roku Halina Obajtek - matka ówczesnego wójta Pcimia - kupiła w firmie udziały za 260 tys. złotych. Tyle samo akcji kupił wtedy Daniel Obajtek.
Z kolei z oświadczeń majątkowych, które Obajtek składał jako wójt, wynika, że jego oszczędności wynosiły maksymalnie 300 tys. zł (w 2012 roku), a zarobki - 180-190 tys. brutto rocznie.

Zsumujmy: 260 tys ( HO ) + N ( DO ) vs 300 tys ( DO )

Żeby to się zrównało, wychodzi, że Daniel O. za taki sam pakiet akcji zapłacił... 40 tys złotych? Jeśli zapłacił więcej, to albo mamusia dorabiająca jako krawcowa odłożył N tysięcy i wtedy DO nie musiał podarować pełnej kwoty, albo się... oszczędności DO nie zgadzają.

PS Nie mówiąc, skąd-jak-dlaczego krawcowa postanowiła akurat zainwestować w ERG Bieruń Folie...

PS Wiesz, ja także tzw Dziadki jakoś tam wspomagam... Ale nie są to kwoty liczone w dziesiątki tysięcy, a już na pewno nie na akcje, które postanowili sobie, przechodząc akurat z tragarzami kupić...

Czy pisowiec może urazić takich światłych i mądrych frumowiczów ? No własnie...

Choć zachowujecie się  infantylnie jak jakieś obszczymurki niby nic nie zarzucając ale  jakieś dziwne wyliczenia czyniąc.

Po pierwsze: mając szczątkowe dane lub nie mając ich wcale są wyciągane daleko idące wnioski ( to nie tylko do Ciebie piję).

Dwa: w 2013 r. Urząd Kontroli Skarbowej przeprowadził wnikliwą kontrolę finansów zarówno Obajtka, jak i jego rodziny.

Ps. Taka mała dygresja - nikogo nie dziwi zerowy majątek Tuska ( nawet mieszkania nie ma na siebie...) czyli przepisanie całego majątku na żonę ? Przy Obajtku czy Szumowskim to było takie bulwersujące i kryminogenne wg niektórych.

3 godziny temu, szutnik napisał:

A wiesz Panie Leśny , że każda  darowizna   ( od pewnej kwoty) podlega zgłoszeniu do urzędu skarbowego? Mam nadzieję , że Ty jak i również pan Obajtek dopełniliście tego obowiązku ?, więc chyba nie będzie problemu z wykazaniem tego i udowodnieniem ,że Wyborcza pomawia bezpodstawnie.

Jak rozumiem Twoje " Der Onet" jest niesugerującą niczego figurą stylistyczną bez większego znaczenia a nie określeniem jaczejki podstępnych germańców jak zwykli stosować to inni prawacy ?

Wiem. I korzystałem z tego przy darowiznach i nawet przy pożyczce której pochopnie udzieliłem. I mam podejrzenie że Urząd Kontroli Skarbowej też o tym wiedział w 2013 roku sprawdzając rodzinę Obajtka. Choć to tylko moje przypuszczenie, jest tu kilku co nigdy sie nie mylą i nigdy nie mają wątpliwości, może mnie oświecą ;)

9 minut temu, takafura napisał:

I mam podejrzenie że Urząd Kontroli Skarbowej też o tym wiedział w 2013 roku sprawdzając rodzinę Obajtka. Choć to tylko moje przypuszczenie, jest tu kilku co nigdy sie nie mylą i nigdy nie mają wątpliwości, może mnie oświecą ;)

I jak rozumiem , gdy "przypadkiem" zaginie teczka z dokumentacją tej kontroli  też będziesz zdziwiony i obwinisz poprzednią ekipę? Nota bene mieszkam obecnie w miejscowości rodzinnej b. dyrektora SKOK Wołomin. Facet spędził zaledwie z 6 miesięcy w areszcie i bryka na powietrzu . Ale to w końcu tylko 4,5 mld pln....

Edited by szutnik

takafura...

Yhmmmm... to tak jak z Pancernym Marianem...

W normalnym kraju pacjent desygnowany na takie stanowisko powinien być od A do Z przetrzepany, podobnie zapewne rodzina.

Patrząc, jakie cuda-wianki sprzed wielu lat na niego znaleziono, to na czym w takim razie polegała kontrola przed objęciem funkcji?
Nic nie znaleziono- gdzie winni takiego niedopatrzenia?
Znaleziono, ale nie ujawniono, zostawiając haki- gdzie winni takiego działania?

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

W normalnym kraju pacjent desygnowany na takie stanowisko powinien być od A do Z przetrzepany, podobnie zapewne rodzina.

Patrząc, jakie cuda-wianki sprzed wielu lat na niego znaleziono, to na czym w takim razie polegała kontrola przed objęciem funkcji?

Nie wiem czy to celowa intryga była czy nikt ( ze służb) nie chciał być tym złym posłańcem którego odstrzelą...

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

A nie wydaje Ci się zabawniejsze , że PanzerMarian mimochodem wyrasta na najlepszego szefa NIK w historii? Jego kontrole mogą kiedyś poskutkować największą liczbą posadzonych :) Ech , gdyby każdy rząd miał takiego Panzera ... ironia losu.

6 godzin temu, balans napisał:

Czy ja coś takiego napisałem? To dlaczego się mnie czepiasz? Czep się tramwaja, tym bardziej, że powszechnie wiadomo, że krawcowe w Polsce to milionerki.

1628263167_i4b9el_600.jpg

• Thanks 1
  • Haha 1