Skocz do zawartości
  • 0

srebrny pierścionek


heralekk

Pytanie

Witam. W przydomowym ogrodku znalazłem taki oto srebrny pierścionek.

W środku jest wyryta najprawdopodobniej data,lecz nie mogę jej odczytać. Moje pytanie brzmi; w jaki sposób pozbyć się nalotu,lub przynajmniej trochę oczyścić pierścionek? 

A i jeszcze jedno. Jaka to może być próba?

Dziękuję za odpowiedzi.IMG_20210406_211540.thumb.jpg.6d500f11964eaba4ef1722f914fe5900.jpgIMG_20210406_211606.thumb.jpg.7c7009df68bdbc72dbcefd6735c27250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz wyczyścić ten pierścionek, aby wyglądał jak nowy, to zanurz go w Perhydrolu (H2O2), na minutę albo dwie, po czym opłucz pod bieżącą wodą.

Uwaga! Perhydrol, znany również jako nadtlenek wodoru (woda utleniona 35%) jest substancją silnie żrącą, mogącą spowodować poważne oparzenia skóry, działa szkodliwie w następstwie wdychania. Aby uniknąć bolesnego poparzenia, zalecam wyjąć obiekt po zanurzeniu, za pomocą pincety lub mając na dłoniach gumowe rękawiczki.

PS Jeśli chcesz "wycisnąć" maksimum detali przy robieniu zdjęcia, ustaw zoom w telefonie x5 i zrób zdjęcie interesującego Cię fragmentu- powinno Ci się udać odczytać grawer wewnątrz pierścionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to srebro, to nalej do spodeczka octu spożywczego [10%] włóż obrączkę, a obok włóż coś stalowego np gwoździa. Dzień dwa i będzie się pięknie błyszczała. Później pozostaje tylko płukanie i osuszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie