Jump to content

Recommended Posts

28 minut temu, balans napisał:

Tytułem uzupełnienia opisu:

Zdjęcie zostało wykonane 6 lipca 1913 roku podczas przelotu sterowca SL 1 nad Gdańskiem i Sopotem. Sterowiec w tym dniu lądował również we Wrzeszczu. Konstrukcja była konkurencją dla Zeppelina, a główny konstruktor był absolwentem gdańskiej uczelni technicznej [obecnie Politechnika].

Sterowiec SL-1 był w locie na trasie Mannheim - Królewiec i po drodze lądował w Gdańsku na wielkim placu ćwiczeń (wtedy jeszcze nie lotnisko).W drodze powrotnej z Królewca w okolicach Piły uległ wypadkowi i został całkowicie zniszczony.

• Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

to ja pozwolę sobie wrzucić oryginał, to jest jedno zdjęcie 😉

Co sądzicie o sensowności założenia wątku, zbierającego informacje o samolotach latających pod "gdańską flagą" w okresie międzywojennym? Akurat ostatnio dość mocno wlazłem w ten temat i przeszuku

Nie mówiąc już o kraju wszelkiej szczęśliwości (niedoścignionym przykładzie dla PRL-u) gdzie chlopi (kołchoźnicy) nie posiadali żadnych dokumentow tożsamości i nie mogli wyjechać z kołchozu bedąc jak

Posted Images

W dniu 23.04.2021 o 08:52, bodziu000000 napisał:

to ja pozwolę sobie wrzucić oryginał, to jest jedno zdjęcie 😉

05338-01-023-AL-FL.jpg

Ab Mitte März 1921 stellte die Danziger Luftpost ihre Junkers F 13 auf das neue Zulassungsschema der Danziger Luftfahrzeugrolle um. Die Dz 152 verkörpert noch das provisorische Junkers-System, während Dz.34 und Dz.31 bereits dem neuen Standard entsprechen.
(zdj. znane - z publikacji podanej wcześniej vide link)

5 godzin temu, bodziu000000 napisał:

05338-01-187-AL-FL.jpg

Aus der Kabine der Junkers F 13, Dz 36, heraus aufgenommen: Der Danziger Badeort Zoppot mit seiner markanten Seebrücke. Am Strand herrscht reges Badeleben. Aufnahmezeitpunkt Sommer 1922.

Jak wyżej - znane z AUSZÜGE AUS DER LUFTFAHRTGESCHICHTE DER FREIEN STADT DANZIG 1920 - 1939

(link podany )