Skocz do zawartości
  • 0

Salieri16000

Pytanie

Czołem! Najpierw moim oczom ukazał się fragment osłony zapalnika, o wysokości 2,9-3 cm i średnicy 3 cm. Po wewnętrznej stronie, w dolnej (szerszej) części jest gwint- pięć bruzd i pięć linii śrubowych.

Clipboard01.thumb.jpg.7cc7d4d6a47be0044fb42ea97bd32493.jpg

Po odgarnięciu ziemi moim oczom ukazał się pocisk wbity lotkami w grunt- średnica pocisku około 5cm, z czubka pocisku wystawał na około 0,5 cm czarny trzpień średnicy ołówka. Przepraszam za kiepską jakość zdjęć- mało z tego, że zdjęcia robiłem ze zbliżeniem, to jeszcze ręce mi się trzęsły (z zimna ? )... Pocisk leży w miejscu bitwy między wojskiem polskim a niemiecką armią i co dziwne, leży on skierowany zapalnikiem w kierunku z którego nacierały wojska niemieckie, dlatego strasznie frapuje mnie, czy widoczny poniżej pocisk moździerzowy jest polski, czy niemiecki.

1163191542_modzierzowy1.thumb.jpg.38d5c0c6486c0ba9e1d8b79e00b039a7.jpg

1865959594_Modzierzowy2.thumb.jpg.9d55a96f4daf0e26c6457271d9572a1f.jpg

Pocisk nie został wydobyty- został zasypany w miejscu odnalezienia, bo nie uśmiecha mi się dupy łokciem wycierać ?

PS ...i jak zwykle mam dylemat, czy zgłosić to znalezisko saperom, bo obawiam się, że za chwilę będę mieć smutnych w domu- bo choć nie posiadam w domu nic, co mogłoby zaszkodzić mojej wolności, to nie chciałbym denerwować obecnością funkcjonariuszy moich rodziców, którzy są w podeszłym wieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie