Jump to content

Recommended Posts

takafura

"Jednak przed decyzjami o zakupie i masowej produkcji trochę rozgarniętych osób ( pomijam polityków pod presją czasu i PR) miało Grota w rękach. Podobno nawet komisyjnie, wg procedur badali i strzelali

To co, zbyt "laboratoryjnie" Grota testowano ?"

Może Ci uciekło- zatwierdzenie zostało "klepnięte" później niż podpisano i ogłoszono umowę. Chciałbyś się znaleźć na miejscu decydentów "technicznych" i nie podpisać się pod białkiem na produkcję seryjną?

• Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

andaliczna to jest jak zwykle postawa tego PISorządu, zamiast odpowiedzieć merytorycznie, pozywa się dziennikarzy. Pozwu nie będzie, bo by wyszło że Onet ma racje.Na nieszczęście to co przedstawił nie

Jeżeli damy im te Groty za darmo [bezzwrotny kredyt jakich już kilka od nas dostali], a do tego oczywiście jeszcze gruba koperta pod stołem, to może by te karabinki nawet od nas wzięli...

Potwierdza tylko, że ktoś kto traktował pisaninę onetu poważnie, ma duży problem z poziomem swojego IQ. Zwracam uwagę, że Żemła i Wyrwał zapomnieli wspomnieć, że istnieje już wersja A2.

Posted Images

40 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Może Ci uciekło- zatwierdzenie zostało "klepnięte" później niż podpisano i ogłoszono umowę. Chciałbyś się znaleźć na miejscu decydentów "technicznych" i nie podpisać się pod białkiem na produkcję seryjną?

I tyle w temacie.

52 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Nie, nie uciekło mi że Grot w trakcie podpisywania kontraktu nie miał jeszcze badań kwalifikacyjnych  które dopuszczałyby go do użytkowania w WP.

Nie znam sie na handlu bronią ale coś mi intuicja podpowiada że była tam wzmianka o terminie i uzupełnieniu kontraktu o owe badania kwalifikacyjne.

I mam wrażenie że wielu osobom umyka że proces certyfikacji to nie tylko końcowe badania kwalifikacyjne.

Ps. Cytat ze strony FB:

Przed pierwszą dostawą karabinków do WOT w grudniu 2017 wszystkie wymagania techniczne i prawne zostały dopełnione, czego dowodem jest Orzeczenie Szefa IU oraz świadectwo z badań w II trybie OiB*

* system oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa

Edited by takafura

takafura

"Przed pierwszą dostawą karabinków do WOT w grudniu 2017 wszystkie wymagania techniczne i prawne zostały dopełnione, czego dowodem jest Orzeczenie Szefa IU oraz świadectwo z badań w II trybie OiB*"

Jeszcze raz...
Kiedy została podpisana umowa?
Kiedy finalnie wyszła akceptacja techniczna?
Kiedy pierwsze A-0 zostały dostarczone?

A później sprawdź, czy między pkt 1 a pkt 3 był na czas na sfinalizowanie 80 mln kredytu, zakup maszyn i materiałów, przeszkolenie załogi, przygotowanie Działu Kontroli Jakości, itp itd...
Dolary vs orzechy, że najpóźniej w dniu podpisania umowy wszystko było powyższe było awansem uruchomione.
Postaw się na miejscu osoby, która o tym wie i trzyma w ręce piór i pieczątkę.

Przykład przejścia z A-0 do A-2 pokazuje, jakiej jakości był pierwowzór.

Wiem, wiem... za chwilę będzie "A w Ameryce biją murzynów" i przypomnienie nagrody...

• 2 months later...
  • 2 weeks later...