Jump to content

Recommended Posts

15 minut temu, balans napisał:

Odtentegujcie się w końcu od Grota, bo w wersji poskręcanej trytkami to jest światowa klasa. Podobno ma zostać standardem w krajach NATO, a wszystkim malkontentom tu na forum kopary z wrażenia będą wtedy dzwonić o posadzkę.

To ja w razie czego AK-47 poproszę coby mi regulator nie wylatał, a potem kwatermistrz nie ścigał.

Edited by fala
  • Replies 469
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

andaliczna to jest jak zwykle postawa tego PISorządu, zamiast odpowiedzieć merytorycznie, pozywa się dziennikarzy. Pozwu nie będzie, bo by wyszło że Onet ma racje.Na nieszczęście to co przedstawił nie

Jeżeli damy im te Groty za darmo [bezzwrotny kredyt jakich już kilka od nas dostali], a do tego oczywiście jeszcze gruba koperta pod stołem, to może by te karabinki nawet od nas wzięli...

Potwierdza tylko, że ktoś kto traktował pisaninę onetu poważnie, ma duży problem z poziomem swojego IQ. Zwracam uwagę, że Żemła i Wyrwał zapomnieli wspomnieć, że istnieje już wersja A2.

Posted Images

19 minut temu, srbm napisał:

Ponieważ kolejna bajka upadła czekam na kolejną- może np. ogłosić, że grot ma zamek skałkowy.

Generał Kukuła na ostatniej Komisji obiecał, że za zagubione regulatory zwróci żołnierzom potrąconą wcześniej przez wojsko kasę, bo wyszło na to, że MON zrobiło z siebie idiotów. I znowu wyszło jak z tym całowaniem tygrysa - I śmieszno i straszno zarazem...

6 minut temu, balans napisał:

Generał Kukuła na ostatniej Komisji obiecał, że za zagubione regulatory zwróci żołnierzom potrąconą wcześniej przez wojsko kasę, bo wyszło na to, że MON zrobiło z siebie idiotów. I znowu wyszło jak z tym całowaniem tygrysa - I śmieszno i straszno zarazem...

Przyklej sobie to nad monitorem:
Osoby niekompetentne mają zwyczaj przeceniać swoje własne umiejętności

Efekt Krugera-Dunninga – Encyklopedia Zarządzania (mfiles.pl)

2 minuty temu, srbm napisał:

Przyklej sobie to nad monitorem:
Osoby niekompetentne mają zwyczaj przeceniać swoje własne umiejętności

Efekt Krugera-Dunninga – Encyklopedia Zarządzania (mfiles.pl)

Może przestań już pajacować i robić z siebie idiotę. Ja wiem że ty z tych, którym nikt nie powie, że białe jest białe a czarne jest czarne. Ale są granice śmieszności, których raczej nie powinno się przekraczać. A tak przy okazji zapytam, czy chociaż w prawdziwym wojsku służyłeś, czy tylko teoretyk? 

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

srbm- lekcje odrobione? Tornister spakowany? Ewentualnie zapamiętany cały przekaz dnia na jutro?

Problem w tym, że oni chyba teraz siedzą w domu i się nudzą, a tornister pewnie gdzieś kopnięty w kącie leży. Druga opcja to taka, że to ten młody wybitny ekspert MON - na zapodanym zdjęciu po lewej stronie tego z obłędem w oczach...

Yhmm...

Co doskonale pasuje do sytuacji.

Umowa: 5 września 2017.

Finał badań: 15–16 listopada

Pierwsza dostawa:

"Dokładnie rok temu, 30 listopada 2017 miało miejsce symboliczne przekazanie pierwszych 5,56-mm karabinków modułowych Grot C16 FB-M1 żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT).

https://www.milmag.pl/news/view?news_id=1648"

Przecież to oczywiste, że Radom wyprodukował N sztuk, bez zapewnienia, że kwalifikacje skończą się pozytywnie. Tak się robi w każdym interesie za -set milionów złotych.  Zwłaszcza, gdy się musi c.a. 80 mln pożyczyć, przygotować linie produkcyjne, zamówić atestowany materiał...

No, chyba że uwierzymy, że między wydaniem kwalifikacji a pierwszą dostawą, zdążyli wszystko od A do Z przygotować- w dwa tygodnie...

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Przecież to oczywiste, że Radom wyprodukował N sztuk, bez zapewnienia, że kwalifikacje skończą się pozytywnie. Tak się robi w każdym interesie za -set milionów złotych.  Zwłaszcza, gdy się musi c.a. 80 mln pożyczyć, przygotować linie produkcyjne, zamówić atestowany materiał...

No, chyba że uwierzymy, że między wydaniem kwalifikacji a pierwszą dostawą, zdążyli wszystko od A do Z przygotować- w dwa tygodnie...

Nic w tym bulwersującego czy korupcyjnego.

Ciekawsze kto wg umów brał to ryzyko na siebie - MON czy FB ?

takafura... błagam.

Znajdź mi firmę, która dla jednego jedynego zlecenia bierze kredyt c.a. 80 mln złotych, gdzie wszystko zależy od jednego podpisu. Tym bardziej, że odbiorca jest, przynajmniej na początku, jeden jedyny. Nie rozmawiamy o Musk'u, który lubi eksperymenty i na nie go stać.

Dwa- nie wiem, czy zauważyłeś ale i MON, i FB jest sponsorowane przez podatników, więc obojętnie czy się uda czy nie, każdy z nich by dorzucił do raty kredytu.

Trzy- ja nie napisałem o korupcji, a o pewności co do wyników kwalifikacji.

Cztery- w jaki sposób i dlaczego w przeciągu krótkiego czasu konieczne było przejście z A0 do A1?

Pięć- wierzysz, że FR ryzykowało ustawienie linii produkcyjnej, zamówienie materiałów, przeszkolenie ludzi, itp w ciemno?

Sześć- wierzysz, że decydenci nie czuli na plecach oddechu Człowieka z obłędem w oczach?

Siedem- nie zastanawia Cię, dlaczego nagle MON przestał tego zakupu pilnować, a przeszło to formalnie na WOT?

Wyprodukowano co najmniej 36000 Grotów w wersji A1, która to wersja nie bardzo nadaje się dla wojska. No i teraz jest konsternacja, bo nie bardzo wiadomo kto ma teraz zapłacić pewnie kilka, a może nawet kilkanaście milionów za ich częściową modernizację, tak aby przynajmniej części nie gubiły...

20 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura... błagam.

Znajdź mi firmę, która dla jednego jedynego zlecenia bierze kredyt c.a. 80 mln złotych, gdzie wszystko zależy od jednego podpisu. Tym bardziej, że odbiorca jest, przynajmniej na początku, jeden jedyny. Nie rozmawiamy o Musk'u, który lubi eksperymenty i na nie go stać.

Dwa- nie wiem, czy zauważyłeś ale i MON, i FB jest sponsorowane przez podatników, więc obojętnie czy się uda czy nie, każdy z nich by dorzucił do raty kredytu.

Trzy- ja nie napisałem o korupcji, a o pewności co do wyników kwalifikacji.

Cztery- w jaki sposób i dlaczego w przeciągu krótkiego czasu konieczne było przejście z A0 do A1?

Pięć- wierzysz, że FR ryzykowało ustawienie linii produkcyjnej, zamówienie materiałów, przeszkolenie ludzi, itp w ciemno?

Sześć- wierzysz, że decydenci nie czuli na plecach oddechu Człowieka z obłędem w oczach?

Siedem- nie zastanawia Cię, dlaczego nagle MON przestał tego zakupu pilnować, a przeszło to formalnie na WOT?

1. Ta prywatna firma co się na suwadłach do Grota przejechała - postawili wszystko na jedną kartę,

2. Tak, maszt tu rację że suma summarum będzie to podobna kwota dodatkowej kasy z podatków,

3. To setki milionów, Misiewicze są wszędzie

4. To pytanie do ekspertów z komisji kwalifikacyjnej MON, prawda ?

5. Oczywiście ze nie.

6. To jest główna i w zasadzie jedyna przyczyna. Przy czym te kłopoty wieku dziecięcego to dotyczyły kiedyś M16 czy HK. Wtopa jest bo kupiono za dużo i za szybko - teraz trzeba modernizować tysiące nowej broni... Chore to.

7. Możliwe - nie wiem. Chociaż do WOT kupują chyba wszystko nowe - broń, mundury itp. Mają coś z PRL ?

takafura

"teraz trzeba modernizować tysiące nowej broni"

Kukuła twierdzi, że nie będzie modernizacji.
Pietrzak wprost odwrotnie, że będzie.

"Możliwe - nie wiem. Chociaż do WOT kupują chyba wszystko nowe - broń, mundury itp. Mają coś z PRL ?"

Nie, nie tak- temat Grotów przejął NIL, choć wcześniej szło to standardową procedurą. Dlaczego? Mnie nie pytaj...