Skocz do zawartości
  • 0

Element mechaniczny do silnika , traktor , samochód ??


Landszaft

Pytanie

Witam .Ostatnio robiąc porządki wylazł mi taki element z pojazd€ który lata temu znalazłem w lesie . Przeczuwam że to albo od traktora albo od jakiegoś pojazdu. Długość to 17 cm szerokośc największa 5 cm . Z przodu gdzie podłącza się kabelki jest masa plastyczna i i produkt firmy GANZ.  napis EKSz 5 -a/D

jedno wejście ma literkę M a drugie Sz. Co to jest ?? od czego lub do jakiego pojazdu . Wolę wiedzieć bo szkoda było by wywalić jak może się komuś przydać lub jeśli to tylko złom to po co trzymać .

 

DSCI0126.jpg

DSCI0125.jpg

DSCI0124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bardzo serdecznie dziękuję za pochylenie si ę nad tematem . Z tego co ja przeszukałem to spodziewałem się że to może być produkt węgierski bo firma GANZ to głównie po wojnie producent sprzętu kolejowego , tyle że część znaleziona w lesie przy drodze asfaltowej a do najbliższego torowiska to za górami za lasami. Spodziewałem się że to jakiś bendiks ,rozrusznik lub podobne ustrojstwo , ale rozkręci się nie da no chyba że rozwiercę tę śrubkę aby to rozebrać . Arlaks aleś znalazł stronkę , nie ma co !! smaka narobiła ale prawdopodobnie masz rację że chyba dorabianie legendy . Jak ktoś coś znajdzie w tym temacie niech dokleja  bo jak na razie to mamy potwierdzenie że węgierskie i elektrozawór tyle że do czego ??. A stronki rosyjskiej Arlaksa wynika że do benzogeneratora ?? czy tu chodzi o coś co chodziło na holtzgas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie