Skocz do zawartości
  • 0

Ćwieki do butów


Tomasz70

Pytanie

Dziesiątki lat temu, na strychu u dziadka znalazłem woreczek z ćwiekami do podbicia podeszw butów. 

Analizowałem ich pochodzenie i nie pasuje ani WH, ani WP. Ale w związku z tym, że nie ma, lub nie są dostępne szczegółowe opracowania i analizy w zakresie ćwiekologii, może ktoś z Szanownych Forumowiczów rozkminiał już temat definitywnie / autorytatywnie potwierdzi, że to LWP. Lub nie. ?

Pozdrawiam.

Tomasz

IMG_20201024_130238.jpg

IMG_20201024_130157.jpg

IMG_20201024_130105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem wiele systemów znakowania zwierząt hodowlanych z różnych okresów. I kolczyki, jak ten ze zdjęcia i podobne, też miałem w rękach.

Widziałem rownież wiele rodzajów ćwieków do obuwia.

Te stalowe przedmioty (twarda stal) nie są elementami systemów kolczykowania.

Jeśli się mylę, proszę o źródło informacji do zweryfikowania.

Pozdrawiam.

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Edmundo napisał:

Tak na 99 % to właśnie polskie gwoździe powojenne a takowe były używane "powszechnie" do trzewików jeszcze do połowy lat 60-tych a następnie długo, długo do "bukatów" NJW MSW.

Miałem kiedyś takowe, i raczej te używane w NJW były wyższe. Te wyglądają na cywilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 99 % to właśnie polskie gwoździe powojenne a takowe były używane "powszechnie" do trzewików jeszcze do połowy lat 60-tych a następnie długo, długo do "bukatów" NJW MSW. Kurcze ciekawe czy jest na forum ktoś w temacie kto służył w latach 80-tych w NJW ? W sumie to mam dwóch kolegów, którzy to zawsze niezbyt mile wspominali owe gwoździe w swoich "kazionnych" butach ale zbytnego kontaktu to z tymi kolegami nie mam żeby to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie