Skocz do zawartości

Tajemniczy, ale potencjalnie niebezpieczny obiekt w Szczecinie. Mieszkańców czeka ewakuacja


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Był ogień i dym, ale nie wiadomo, z czym mamy do czynienia. W niedzielę część mieszkańców Szczecina czeka ewakuacja. Przy ul. Jodłowej znaleziono tajemniczy obiekt, którym muszą zająć się chemicy oraz saperzy. Akcję zaplanowano na niedzielę.

- Na niebezpieczny przedmiot natrafiły ekipy budowlane w trakcie prowadzenia prac wodno-kanalizacyjnych. Z uwagi na wydobywający się płomień oraz dym, obiekt został doraźnie zabezpieczony i obecnie nie stanowi zagrożenia - poinformował Onet rzecznik prezydenta Szczecina, Łukasz Kolasa.

Według nieoficjalnych informacji Onetu, saperzy kilkukrotnie próbowali zrobić rekonesans tajemniczego znaleziska, ale ostatecznie zdecydowali, że najpierw obiektem muszą zająć się wyspecjalizowani chemicy. Nie do końca wiadomo, czym jest potencjalnie niebezpieczny przedmiot znaleziony przy ul. Jodłowej w Szczecinie. W kuluarach mówi się o chemikaliach lub pocisku samozapalającym z czasów II wojny światowej.

Akcję sprawdzenia i ewentualnej neutralizacji obiektu zaplanowano na najbliższą niedzielę. Miasto przygotowuje się do ewakuacji ponad 500 okolicznych mieszkańców. Akcja ma rozpocząć się o godzinie siódmej rano. Same działania chemików i saperów mają się rozpocząć dwie godziny później. W tej chwili nie wiadomo, ile potrwa ewentualna neutralizacja znaleziska.

Ewakuacja obejmie okolicznych mieszkańców. Chodzi o trzy ulice: Jodłową, Santocką oraz Kosodrzewiny. Nie oznacza to jednak, że wszyscy będą musieli opuścić swoje domy. Akcja dotyczy tylko mieszkańców konkretnych klatek

Na miejscu podstawione będą autobusy, które przewiozą zainteresowanych mieszkańców do hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12B. - O ewentualnych zmianach w organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej będziemy informować w kolejnych komunikatach - dodaje Kolasa.

https://www.onet.pl/informacje/onetszczecin/szczecin-kolejny-niebezpieczny-niewybuch-w-miescie-w-niedziele-akcja-saperow/81q32cr,79cfc278

 

 

Trochę wstyd mi za Stolycę zDolnego Śląska- sporo się kopie i buduje, a od dłuższego czasu, tfu tfu, cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś świadkiem wydobycia z rzeki przedmiotu uznanego za minę. Oczywiście wszystko wstrzymane, policja wezwana itp. Po przyjeździe policji, panowie dokonali oględzin i uznali, że to mina przeciwpiechotna. Trzeba będzie wezwać saperów i pilnować znaleziska do czasu ich przyjazdu - biadolił jeden z policjantów. Podszedłem do tej miny, popatrzyłem, uśmiechnąłem się, wziąłem ją do ręki umyłem w rzece i oddałem policjantowi zbiornik na naftę z kuchenki /lampy ?

Pamiętam słowa policjantów "ku.wa, ale byłby wstyd na całe województwo, jak byśmy wezwali saperów do lampy..." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin: Saperzy wydobyli niewybuch. Wiemy, czym był tajemniczy obiekt

Saperom udało się wydobyć niewybuch z ul. Jodłowej w Szczecinie. Obiekt został zidentyfikowany jako bomba samozapalająca z czasów II wojny światowej. - W tej chwili obiekt jest wyważony z miasta - powiedział Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina.

[...]

https://www.onet.pl/informacje/onetszczecin/szczecin-saperzy-wydobyli-niewybuch-wiemy-czym-byl-tajemniczy-obiekt/92jj2bp,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten niewybuch w reportarzach tv odniosłem wrażenie że to co wydobywali i wywieźli to już była całkiem bezpieczna pozostałość po naruszonym podczas prac niewybuchu. Na filmach widać że skorupa jest pusta i wypalona...

Mieliście podobne odczucia?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie