Jump to content
Sign in to follow this  
Czlowieksniegu

Chciał sprzedać setki niemieckich dokumentów z czasów okupacji Łodzi. Grozi mu 8 lat więzienia

Recommended Posts

W dniu 29.09.2020 o 16:06, hipolit-O4 napisał:

Musisz być młodzian.Komusze służby było można olać.Teraz za sikanie w parku czy woreczek foliwy w kominku się przyczepią.Oglądanie na komisariacie w TV "Czarnego kota" nie było bardzo dolegliwe.

dziś już nie można nawet w lesie się odlać o innej działalności nie wspomnę bo naszpikowane kamerami

18 minut temu, K.O.P. napisał:

dziś już nie można nawet w lesie się odlać o innej działalności nie wspomnę bo naszpikowane kamerami

przed odlaniem zwróć uwagę czy nie ma w pobliżu budki lęgowej, szczególnie takiej która jest zawieszona wyjątkowo nisko😛

• Like 1

Jako muzealnik jestem sprawą zaniepokojony, a wręcz zbulwersowany. Prawie jak za komuny, kiedy podpisywano umowę kupna-sprzedaży z TTką przy skroni.

Mi to wygląda po prostu na "siłowe"  przejęcie zbioru. Pytanie, która instytucja jest tak żywo zainteresowana tymi dokumentami?

Czy doszło do jakiejkolwiek mediacji/kontaktu ze strony IPNu, celem sporządzenia kopii?

Art.28 ust.2. Ustawy o IPN
"Właściciel lub osoba mająca inny tytuł prawny do posiadania dokumentów, o których mowa w ust. 1, jest obowiązana do ich udostępnienia Prezesowi Instytutu Pamięci, na jego żądanie, w celu sporządzenia kopii."

Ktoś ma wiedzę co w zasadzie było przedmiotem sprzedaży? Co było na tych dokumentach? Konkret z aukcji, a nie przekaz prasowy.

Podobnie niesmaczna akcja była przy poszukiwaniu archiwaliów Armii Krajowej, które rzekomo "wypłynęły" na Ukrainie.

Idźmy dalej tą drogą, nikt się niczym nie będzie chwalić, czy dzielić informacjami.

Jak przeczytałem o tych dokumentach to jestem porządnie... wściekły, sami zgadnijcie na kogo. Cisną mi się na usta słowa które nie licują z powagą tego forum. W jakim kraju my żyjemy, co to za prawo? Niedługo nie będzie można nic zrobić, wszędzie jest permanentna inwigilacja i tyrania. Trzeba zebrać się do kupy i skopać im dupy! Tak dalej nie może być!

2 godziny temu, bjar_1 napisał:

Już wyprowadzam czołg ze stodoły! 😄

Zostaw to mój...

Edited by toska