Skocz do zawartości

Znalezisko na strychu lubelskiej szkoły. Karabiny były ukryte przez 75 lat


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bjar_1 napisał:

chyba ma coś z głową.

"chyba"? Jakbyś widział Panią Konserwator , która uparcie przez dwie godziny szukała pieca w pomieszczeniu dworkowej chłodni , bo jej się kafelki z kaflami pomyliły  nie pisałbyś "chyba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej podstawówce znajdowała się w klasie do nauki historii gablota poświęcona II wojnie światowej gdzie obok hełmów i innych elementów wyposażenia walczących wojsk  były podobne egzemplarze broni też bez kolb. Przypuszczalnie w tej szkole była podobna ekspozycja. Gabloty te zostały zlikwidowane chyba za nowych czasów. Nawiasem mówiąc broń ta wisiała tam bez żadnego zabezpieczenia i nic nie zginęło w okresie kiedy tam uczęszczałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej klasie do historii też były takie gabloty z pamiątkami wojennymi. Zdjęcia, dokumenty, różnego rodzaju odznaki i odznaczenia.

Najwięcej fantów znosili ci, którym groziła pała na koniec semestru. Było też kilka Mauserów 98 i korpus MG-42 bez bebechów. Nikt się wtedy nie przejmował w pozbawianie cech użytkowych takich zardzewiałków, ani o jakieś pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie