Jump to content
Sign in to follow this  
Julekcezar

Pocisk nebelwerwer 41 legalny czy nie?

Recommended Posts

Posted (edited)

Mówię oczywiście o pustym bez grama MW. Że zwykłe artyleryjskie wydmuszki legalne to wiem, ale nbw jest rakietowy i nie wiem, czy to coś zmienia. Jakby to jakiś pan władza czytał to mówię - nie mam, lecz mieć chcę. I nie jestem zainteresowany tymże przedmiotem w zestawie z wjazdem policji  na chatę, więc wolę spytać. Lubię długo spać gdy mogę. 

Jakby ktoś też przy okazji powiedział jak to z tą rurą panzerfausta jest w końcu to też będę wdzięczny. 

Pzdr, Julek 

Edited by Julekcezar

Teoretycznie (i praktycznie) do wszystkiego się mogą doczepić. A złom zabiorą saperzy, wysadzą i nawet się nie obronisz, że puste toto było.

Przecież oczywista oczywistość, że jak zrobiło kabum, to nie mogło być puste...

Już był na Forum taki precedens, że pacjent po dezaktywacji na poligonie miał udowodnić, że to były tylko metalowe tulejki puste w środku 😞

Mi nawet jak zabiorą i wysadzą moją legalną własność to ich po sądach o zniszczenie mienia przeczołgam, bo mam udokumentowaną fotograficznie pustość wszystkich urwiłapkopodbnych rzeczy.  Gdybym wszedł w posiadanie nebelwerwera zrobię z nim to samo i zależy mi tylko na tym żeby się nie okazało że jest on traktowany jak maczuga z rdzy (dawniej broń) i za sam metal mogą mi coś zrobić. 

Ogólnie wszystko musi być łatwo rozkręcalne na czynniki pierwsze i zakonserwowane bez grama rdzy.Nikt nie będzie się bawił w sprawdzanie tego jak zobaczy zapieczony pordzewiały ogryzek, bo to od razu trefnie wygląda.

Owy pocisk jeśli pusty jest tak samo legalny jak butelka po wódzie i nie daj się zastraszyć, bo głównie na to w takich tematach liczą.A zbytnio cwaniakować bym nie polecał, bo Ci zwyczajnie coś podrzucą i będziesz udupiony tak czy siak.

Posted (edited)

Taki właśnie zamierzam kupić, widziałem go i dotykałem, wszystko pięknie odczyszczone, pociągnięte taniną i paraloidem, można rozebrać pomacać, złożyć, zajrzeć wszędzie. Nie chcę nawet innego bo nie mam za dużo czasu takie wielkie dziadostwo czyścić. Poza tym za wielkogabarytowym złomem nie przepadam też dlatego że po prostu syf na około robi i potem w całej okolicy leżą płaty rdzy, które trza sprzątać. 

Dzięki za wyjaśnienie sprawy. 

Edited by Julekcezar