Jump to content
Lebel1886

Dlaczego znajduję dużo łusek od różnych typów broni w jednym miejscu?

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć, ostatnio podczas wypadu nad morze znalazłem w jednym miejscu ok 80 łusek od pepeszy, 6 od mausera, i 4 od StG 44? Czy front na pomorzu zachodnim w 1945 roku mógł aż tak gwałtownie się zmieniać, czy może tych łusek było tak dużo, że pakowano je łopatami na ciężarówki i wywożono na złom, a to co znalazłem to pozostałość po podobnych działaniach? Miejscówka na skrzyżowaniu dróg leśnych, podobno 40 lat temu wystarczyło odgarnąć darń, i można było znaleźć karabiny. Nawet w dzisiejszych czasach okucia od niemieckich granatów, pociski( czubki ), łyżki od granatów F1 leżą ot tak sobie obok drogi. Czemu tak jest? Z góry dziękuję za odpowiedzi🙂

Edited by Lebel1886

A może, po prostu, w danym momencie wykorzystywano to, co pod ręką było. Na większą skalę mało bezpieczne, ale każde strzela podobnie.

Dwa- skrzyżowanie dróg, to dość newralgiczne miejsce.

A, no przecież. Są zdjęcia, na których widać niemców z ppszami, tetetkami i innym radzieckim uzbrojeniem.

Może było właśnie tak....

Chyba jest to najbardziej prawdopodobne, bo znalazłem ok 500 m dalej zamek do Lebela. Kurde, ci Niemcy to naprawę strzelali z tego, co akurat mieli.

Raz, że Niemcy wykorzystywali każdą broń, tak samo amerykanie i rosjanie. W zasadzie nie było żołnierzy w trakcie II wojny, którzy nie korzystali ze zdobycznego sprzętu. Także nic dziwnego, że znajdujesz tyle łusk w jednym miejscu

80 łusek od PPSz to jest ledwo ciut więcej niż jeden magazynek.

Na rosyjskich przeprawach przez Odrę 100 łusek 7,62x25 w jednym miejscu to nic dziwnego.Okopy niemieckie to już mieszanka.Mauser jeszcze czarnoprochowy,lebel,303 British,kilka modeli mannlicherów,krag,ACP-45,mas,myśliwskie a nawet Lefaucheux. 

15 godzin temu, hipolit-O4 napisał:

Na rosyjskich przeprawach przez Odrę 100 łusek 7,62x25 w jednym miejscu to nic dziwnego.Okopy niemieckie to już mieszanka.Mauser jeszcze czarnoprochowy,lebel,303 British,kilka modeli mannlicherów,krag,ACP-45,mas,myśliwskie a nawet Lefaucheux. 

Zaopatrzenie tego kogla-mogla choćby w minimum amunicji to musiał być kompletny koszmar.

Wodzowie dali wyraźny rozkaz: wystrzelać co macie i zginąć.Sztaby w tym czasie wycofywły się na nowe miejsce by wydać podobne rozkazy świeżym fanatykom z uzupełnień.

Kogel-mogel to uzbrojenie Powstańców Warszawskich

Strzelali czym popadnie . Ja raz znalazłem odcinek taśmy niemieckiej, z powkładanymi nabojami produkcji polskiej,czeskiej,niemieckiej.