Jump to content
Sign in to follow this  
bjar_1

Co z figurami III...

Recommended Posts

No i znów wychodzi typowy wyborca PiS - "tak, my dajemy na Rydzyka i TVPis, ale tamci też dawali swoim. Więc wszystko jest okej".

9 minut temu, bjar_1 napisał:

ale tamci też dawali swoim

Polskojęzyczne uważasz za swoje? Postaraj się bardziej niż tylko z tym typowym wyborcą. Może jakieś zalet Trzaskowskiego, może jego dokonania?

PIS chce wprowadzić nowy podatek, tym razem od smartfonów. Ale co innego bije mniej zamożnych Polaków po kieszeni. A jest nim bardzo wysoki VAT [bogaci mogą go sobie wpisać w koszty]. Najniższa w UE kwota wolna od podatków, co jest skandalem samym w sobie. Inflacja, która zjada te wszystkie 500+ [u mnie w osiedlowym sklepie należącym do polskiej sieci, w krótkim czasie chleb podrożał o prawie 100%, a wyroby udające wędliny podrożały prawie o 50%]. Ale ludzie się cieszą, że Partia daje...

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/podatek-od-smartfonow-projekt-ustawy/5wwnqzm

Balans

"Najniższa w UE kwota wolna od podatków"

Tylko Tyrowi tego nie mów, że nie dość, że niska, to jeszcze PAD obiecał podwyżkę i nie wyszło- uzna, że to czarny PR...

Że niby tąpnięcia w pandemii zapodałeś? Nie ma w tym wątku. Ja podałem za rządów PiS do wybuchu epidemii...

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Może jakieś zalet Trzaskowskiego, może jego dokonania?

Nie znam, bo mnie to zwyczajnie nie interesuje, a do drugiej tury nie idę (mój kandydat nie przeszedł).

19 minut temu, bjar_1 napisał:

Nic, też nie idzie.

Bosak nie daje wam wyboru, każe głosować na Dudę, więc nie szlochaj, wciągnij brzuch i zrób co wódz rozkazuje.

Z tego co widzę, to jedzie równo i po Dudzie i po Trzaskowskim, więc nie siej propagandy, że każe na Dudę.

Kalkulacja polityczna na zasadzie, że mu partia urośnie jak konflikt przez resztę kadencji będzie... Takie im gorzej tym lepiej. Do samej konfederacji nic nie mam a nawet pozytywnie ich oceniam ogólnie, ale... kilka osób...

Oglądajta szopkę z debatą w Końskich, TVPis Info live idzie.

Obietnice obowiązują tych, którzy w nie wierzą, jak powiedział klasyk.

9 godzin temu, balans napisał:

PIS chce wprowadzić nowy podatek, tym razem od smartfonów.

Czy trochę prawdy, półprawdy i bzdury to kłamstwo czy manipulacja ?

Opłata reprograficzna funkcjonuje od roku 2003. Cały czas w cenie komputerów, smartfonów, kopiarek, a nawet czystych nośników danych jest zawarty "podatek" stanowiący od 1 do 3 % ceny.

A jak doszły nowości typu blu-ray to rozporządzenie nowelizowano. Smartfonów w 2003 też nie było. No i ta opłata nie jest zgodna z unijną dyrektywą - więc przy okazji dwie pieczenie na jednym ogniu, nowelizacja wg unijnych zasad i większe wpływy do budżetu.

takafura... ja wiem, Ty wiesz, ale ...

"- Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów, która nie ma opłaty reprograficznej - podkreślił Gliński. Zdaniem wicepremiera taka ustawa powinna pojawić się jak najszybciej.

PS To niekoniecznie o sam budżet chodzi- mocno na podwyższenie opłaty naciska ZAIKS, który przy okazji nowelizacji/rozszerzeniu kategorii sprzęty podlegającego opłacie, winszuje sobie podwyżkę do 6 %.

Tymczasem na "debacie" w Końskich...

Jebuem.

"Mieszkaniec Końskich" powiedział "do Końskiego" 😄

captureddd2.jpg

8 godzin temu, bjar_1 napisał:

Nie znam, bo mnie to zwyczajnie nie interesuje, a do drugiej tury nie idę (mój kandydat nie przeszedł).

Zazdroszczę 😄 Przynajmniej miałeś swojego kandydata 😄 . Ja zawalałem na wybory ( i na drugą turę pójdę ) licząc jedynie na szybsze wyjście z tego szamba , w którym siedzimy po szyję , a z którego wyjdziemy  za może 10 - 15 lat , kiedy niewielu będzie pamiętać kto i jak nas tam ulokował...( o ile wyjdziemy 😞 )

18 minut temu, bjar_1 napisał:

Tymczasem na "debacie" w Końskich...

Jebuem.

"Mieszkaniec Końskich" powiedział "do Końskiego" 😄

captureddd2.jpg

Kolej to może nie  ale kolejki na bank.