Jump to content
Sign in to follow this  
bjar_1

Co z figurami III...

Recommended Posts

Posted (edited)
13 minut temu, szutnik napisał:

Jak dobrze zrozumiałem , to " media niewiernopoddańcze " mają szukać i wyjaśniać sens ułaskawienia ? 😂. Ot, logika godna czasów słusznie minionych ...

Odnoszę wrażenie że kolejny raz się mylisz i nie bez udziału własnej świadomości. I nie pozoruj próby zrozumienia...

Ps. Znowu coś mi przypisujesz i radośnie z tym się rozprawiasz. Monotonne się to robi.

Edited by takafura

28 minut temu, takafura napisał:

nigdzie śladu informacji jaki był sens ułaskawiania byłego alkoholika

To objaśnij , z łaski swojej kto ma wyjaśnić ów sens? Czy może jak szanowny Pan Prezydent potrzebujesz tłumacza z polskiego  na polski? 

Ustala się fakty, weryfikuje źródło i porównuje z innym. Potem można wyciągać wnioski, przeczytać wyważone opinie i komentarze.

Ale jak ktoś łyka jak pelikan tezę o Dudzie jako "obrońcy pedofilii" i uparcie ignoruje fakty to cóż ja mogę ?

4 minuty temu, takafura napisał:

Ustala się fakty,

Kto? Przetłumacz na polski.

W necie jest wszystko w zasięgu kliknięcia. Trochę wiary w siebie,  wierzę ze jesteś w stanie sam to ogarnąć.

Ps. Tak Yeti, wiem - to zmierza donikąd ale staram się zwyczajnie być uprzejmy 😉

https://bezprawnik.pl/andrzej-duda-ulaskawil-pedofila/

Mnie uczono,że z decyzji ,to tłumaczyć się powinien decydent a nie gazeta , portal czy ja mam szukać wyjaśnienia , co autor miał na myśli.Nie zapominam oczywiście o wyłącznej prerogatywie prezydenta do ułaskawienia bez podawania powodów ale w końcu to szanowny Prezydent raczył był tłumaczyć swoją decyzję 

w tak absurdalny sposób ,że trudno uwierzyć ,że ukończył prawo na UJ.

ps. a mógł powiedzieć ,że nie bo nie ( jak w wypadku szczepienia się na grypę 😜), co idealnie pasuje do poziomu argumentów jakimi się posługuje ....

Posted (edited)
Godzinę temu, takafura napisał:

Ale jak ktoś łyka jak pelikan tezę o Dudzie jako "obrońcy pedofilii" i uparcie ignoruje fakty to cóż ja mogę ?

udało.jpg

Edited by fala
  • Like 1

11 godzin temu, szutnik napisał:

https://bezprawnik.pl/andrzej-duda-ulaskawil-pedofila/

Mnie uczono,że z decyzji ,to tłumaczyć się powinien decydent a nie gazeta , portal czy ja mam szukać wyjaśnienia(...)

w tak absurdalny sposób ,że trudno uwierzyć ,że ukończył prawo na UJ.

ps. a mógł powiedzieć ,że nie bo nie ( jak w wypadku szczepienia się na grypę 😜), co idealnie pasuje do poziomu argumentów jakimi się posługuje ....

To do różnych szkół chodziliśmy.  Prawdy musimy sami dociekać, gazety czy portale teoretycznie powinny nam w tym pomagać podając fakty oddzielone od emocjonalnych zideologizowanych komentarzy.

Nie podejmując żadnego wysiłku stajesz pelikanem łykającym to co akurat klikniesz okopres, natemat czy inny "Fakt".

Ale dzięki za link, doceniam. Szukałem absurdów i tylko takie coś znalazłem:

"możliwe jednak, że w grę wchodzi współuzależnienie, bądź wręcz syndrom sztokholmski"

I na takim domniemaniu zbudowano straszliwą narrację  Dudy jako "obrońcy pedofila". Nie ma znaczenia stanowisko prokuratury, sądu, kuratora, konkubiny, ofiary i sprawcy który odbył wyrok.

Idąc tym tokiem to możliwości jest sporo bo:

-  może sprawca jest z PiS ?

= może to cioteczny kuzyn stryja Dudy ?

- może dał łapówki kuratorowi, sądom, prokuraturze i Dudzie ?

- może gość pracował dla CiA i o ułaskawienie prosił Tramp ?

W grę może wchodzić jeszcze wiele możliwości, dlaczego bezprawnik je zlekceważył ?

11 godzin temu, takafura napisał:

To do różnych szkół chodziliśmy.

O , tu się zgodzę 😄 Widocznie w Twojej szkole nie nauczyli Cię, co to jest wyrok i z jakich elementów może się składać . Fakt ,że koleś odsiedział cały zasądzony okres pozbawienia wolności nie oznacza ,że wykonał w pełni orzeczoną karę. Ubawiłeś mnie 😄 Widzę ,że do podobnych szkół uczęszczałeś jak SZ.P. Prezydent.

12 godzin temu, szutnik napisał:

O , tu się zgodzę 😄 Widocznie w Twojej szkole nie nauczyli Cię, co to jest wyrok i z jakich elementów może się składać . Fakt ,że koleś odsiedział cały zasądzony okres pozbawienia wolności nie oznacza ,że wykonał w pełni orzeczoną karę. Ubawiłeś mnie 😄 Widzę ,że do podobnych szkół uczęszczałeś jak SZ.P. Prezydent.

Napisałem że "odbył wyrok" bo wszyscy wiemy że chodzi o więzienie. Pominąłeś wszystko co podważa Twoje banialuki i uczepiłeś się jednego potocznego zwrotu. Tak, powinienem napisać  że "nie wykonał w pełni orzeczonej kary" bo miał jeszcze zakaz zbliżania się. Ale radość "złapać" dyskutanta na tak  perfidnej manipulacji. Przejrzyj jeszcze interpunkcje i literówki  :classic_blink:

5 godzin temu, bjar_1 napisał:

Grubo. Pewnie Putin kazał.

Maciarenko rozmontował służby i mamy teraz państwo z tektury. Do tego zatrudnia się na ważnych stanowiskach ludzi z klucza partyjnego a nie fachowców, no wyszło jak zawsze.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosyjscy-pranksterzy-rozmawiali-z-andrzejem-duda-nowe-informacje/vg30vtz,79cfc278

24 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans- a Ty potrafisz poprawnie wymówić "Żubrówka"?

Nie lubię bo wieki temu, mówiąc delikatnie, ta z trawką mi zaszkodziła...

18 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Ja się nie pytam, czy potrafisz i ile, ewentualnie, wypić. Ja pytam, czy Ty potrafisz poprawnie wymówić "Żubrówka"....

Tego nie wiem, ale chyba kładę akcent na pierwszą sylabę.