Jump to content
Julekcezar

Czy można wrzucić do elektrolizy rozerwaną skorupę pocisku z miedzianymi pierścieniami wiodącymi?

Recommended Posts

Cześć wszystkim, jak w temacie mam dość mocno uszkodzoną skorupę coś około 88 mm, chcę wyczyścić w elektrolizie. Do tej pory tylko  ładowałem złom czysto żelazny, a nie chcę, żeby pierścienie lub skorupa zaczęły magicznie znikać i tworzyć powłokę galwaniczną (chyba tak to się nazywa) na którejś z elektrod. Można wrzucać i nie obawiać się żadnych niespodzianek?

Dla ew. funkcjonariuszy wszelakich służb ochoczo czytających to forum powtórzę jeszcze raz, że to pustak, nie ma ani MW, ani zapalnika. Sam metal. Wolę dodać, bo nie chcę wstawać o szóstej, kiedy nie muszę 🙂

• Like 1

Czyszczę właśnie tę skorupę i w środku były jakieś fragmenty odpadającej skorodowanej blachy. Po kawałku pozbywalem się tego co z tego zostało i w końcu wyciągnąłem takie coś. Też to oczyścić, zakonserwowac i spowrotem włożyć do środka, czy lepiej wywalić? Trochę niestety to uszkodziłem, myslalem ze nic z tego nie będzie, a całkiem sporo zostało. Jak wy byście zrobili?

Przy okazji jakiś pomysł co to jest?

IMG_20200726_230501.jpg

Czołem! Czy ta wkładka dotyka skorupy? Chodzi mi o to czy jest ona ściśle do niej dopasowana... Jeśli między wkładką a skorupą jest przestrzeń, to może to świadczyć o tym, że w tej wkładce był materiał wybuchowy, a w przestrzeni między wkładką a skorupą znajdowały się kulki szrapnelowe. Jeśli się mylę, to sprostujcie to proszę. Pozdrawiam!

Salieri widziałeś w budowie jak wygląda skorupa pocisku szrapnelowego ?? tzw. szklanka oraz tłok do wyrzutu kulek ??. Tłok ma grubość co najmniej 6-9 mmm i w budowie nie ma tam cieniutkich blaszek a tym bardziej między ściankami pocisku, po za tym jak widać na zdjęciu to jest wpasowane w korpus pocisku . Prawdopodobnie w tę z cienkiej blaszki "puszkę" wkładano lub wprasowywano albo zalewano mat wybuchowy a potem wkładano to dopiero do pocisku , widać taka technologia załadowania mat wybuchowego. Po eksplozji puszka wprasowała się w pocisk , a w trakcie elektrolizy odskoczyła tak że dało się ją wyjąć. 

• Like 1

W dniu 26.07.2020 o 23:14, Julekcezar napisał:

Przy okazji jakiś pomysł co to jest?

Ta, Twój paluch i ułamek czegoś pordzewiałego.

Posted (edited)
23 minuty temu, vis1939 napisał:

Ta, Twój paluch i ułamek czegoś pordzewiałego.

Po mojemu to rura od centralnego ogrzewania.

A tak na poważnie, poka całego  fanta a nie elementy armatury łazienkowej

Edited by predi888

Kto co lubi. Raczej to złom , ale można poćwiczyć bez szkody odrdzewianie . Zresztą sam za parę lat to wyrzucisz stwierdzając że to nic atrakcyjnego.

Posted (edited)

Jakby ktoś chciał to fotki skorupy po oczyszczeniu. Trochę się z tym narobiłem bo prostownik mi max 4A wyciąga zanim padnie z przegrzania, a nie zostawiłem ani grama rdzy. Potem standard-gotowanie w wodzie destylowanej, tanina, paraloid, cosmoloid h80. 

IMG_20200812_141505.jpg

IMG_20200812_141427.jpg

Edited by Julekcezar