Jump to content

Czy można wrzucić do elektrolizy rozerwaną skorupę pocisku z miedzianymi pierścieniami wiodącymi?


Recommended Posts

Cześć wszystkim, jak w temacie mam dość mocno uszkodzoną skorupę coś około 88 mm, chcę wyczyścić w elektrolizie. Do tej pory tylko  ładowałem złom czysto żelazny, a nie chcę, żeby pierścienie lub skorupa zaczęły magicznie znikać i tworzyć powłokę galwaniczną (chyba tak to się nazywa) na którejś z elektrod. Można wrzucać i nie obawiać się żadnych niespodzianek?

Dla ew. funkcjonariuszy wszelakich służb ochoczo czytających to forum powtórzę jeszcze raz, że to pustak, nie ma ani MW, ani zapalnika. Sam metal. Wolę dodać, bo nie chcę wstawać o szóstej, kiedy nie muszę 🙂

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czyszczę właśnie tę skorupę i w środku były jakieś fragmenty odpadającej skorodowanej blachy. Po kawałku pozbywalem się tego co z tego zostało i w końcu wyciągnąłem takie coś. Też to oczyścić, zakonserwowac i spowrotem włożyć do środka, czy lepiej wywalić? Trochę niestety to uszkodziłem, myslalem ze nic z tego nie będzie, a całkiem sporo zostało. Jak wy byście zrobili?

Przy okazji jakiś pomysł co to jest?

 

IMG_20200726_230501.jpg

Link to post
Share on other sites

Czołem! Czy ta wkładka dotyka skorupy? Chodzi mi o to czy jest ona ściśle do niej dopasowana... Jeśli między wkładką a skorupą jest przestrzeń, to może to świadczyć o tym, że w tej wkładce był materiał wybuchowy, a w przestrzeni między wkładką a skorupą znajdowały się kulki szrapnelowe. Jeśli się mylę, to sprostujcie to proszę. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Salieri widziałeś w budowie jak wygląda skorupa pocisku szrapnelowego ?? tzw. szklanka oraz tłok do wyrzutu kulek ??. Tłok ma grubość co najmniej 6-9 mmm i w budowie nie ma tam cieniutkich blaszek a tym bardziej między ściankami pocisku, po za tym jak widać na zdjęciu to jest wpasowane w korpus pocisku . Prawdopodobnie w tę z cienkiej blaszki "puszkę" wkładano lub wprasowywano albo zalewano mat wybuchowy a potem wkładano to dopiero do pocisku , widać taka technologia załadowania mat wybuchowego. Po eksplozji puszka wprasowała się w pocisk , a w trakcie elektrolizy odskoczyła tak że dało się ją wyjąć. 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, vis1939 napisał:

Ta, Twój paluch i ułamek czegoś pordzewiałego.

Po mojemu to rura od centralnego ogrzewania.

 

A tak na poważnie, poka całego  fanta a nie elementy armatury łazienkowej

Edited by predi888
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jakby ktoś chciał to fotki skorupy po oczyszczeniu. Trochę się z tym narobiłem bo prostownik mi max 4A wyciąga zanim padnie z przegrzania, a nie zostawiłem ani grama rdzy. Potem standard-gotowanie w wodzie destylowanej, tanina, paraloid, cosmoloid h80. 

IMG_20200812_141505.jpg

IMG_20200812_141427.jpg

Edited by Julekcezar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information