Jump to content

Wszystko co chcecie wiedzieć o lesie a boicie się zapytać

Recommended Posts

27 minut temu, balans napisał:

To wszystko i tak jest za późno. To co zrobił PiS przez ost. kilka lat to już jest cofanie do jakiś okrutnych czasów. Przynajmniej ochrońmy to co cudem zostało. Za rządów PiS (...)

Ta, a za rządów PO to nawet pogoda była lepsza...

Zapodałeś taką dawkę emocjonalnego szumu że nawet nie wiem CO tu skomentować. Napisze tylko odnośnie insynuacji że "pis" i że "ostatnie kilka lat" - brednie do kwadratu.

Plany mamy 10-letnie. Tniemy i sadzimy dokładnie wg tego co tam zapisano. I zapewniam Cię, że niezależnie od tego jaka opcja akurat rządziła plany były sporządzane tak samo.

A ta bełkotliwa socjotechnika że pisowskie lasy, pisowscy leśnicy i pisowskie tartaki...

Kreujesz kolejny raz jakiś matrix ( ktoś Ci to niedawno sugerował ?) a zaufanie społeczeństwa do leśników jest nadal tylko kilka punktów niższe niż do uwielbianych strażaków.

7 minut temu, takafura napisał:

Ta, a za rządów PO to nawet pogoda była lepsza...

Zapodałeś taką dawkę emocjonalnego szumu że nawet nie wiem CO tu skomentować. Napisze tylko odnośnie insynuacji że "pis" i że "ostatnie kilka lat" - brednie do kwadratu.

Plany mamy 10-letnie. Tniemy i sadzimy dokładnie wg tego co tam zapisano. I zapewniam Cię, że niezależnie od tego jaka opcja akurat rządziła plany były sporządzane tak samo.

A ta bełkotliwa socjotechnika że pisowskie lasy, pisowscy leśnicy i pisowskie tartaki...

Kreujesz kolejny raz jakiś matrix ( ktoś Ci to niedawno sugerował ?) a zaufanie społeczeństwa do leśników jest nadal tylko kilka punktów niższe niż do uwielbianych strażaków.

Ja tylko zacytowałem pewną, jak się wydaje, dość obiektywną stronę i PO nie ma tu nic dorzeczy, tym bardziej, że ja ich ciepłym moczem traktuję. Zresztą podobnie jak PIS, SLD i całą resztę tej menażerii.

Osobiście od zawsze głosiłem, że 15% najcenniejszych polskich lasów należy zachować dla przyszłych pokoleń jako nasze Dziedzictwo Narodowe, tak jak zachowany został np Wawel. Tyle i tylko tyle, a na pozostałych 85% niech sobie LP robią co chcą - czy tak wiele się domagam?

PS. W 1990 roku wycięto 17 mln m3 lasów, obecnie wycina się ok. 40 mln m3...

10 minut temu, balans napisał:

Gdyby nie te brukselskie urzędasy, to by do dzisiaj z Puszczy Białowieskiej tylko smętne resztki zostały...

Raz że bzdura, dwa mentalność niewolnika...

Po co nam Polska skoro mamy UE, po co nam CPK skoro mamy lotnisko pod Berlinem, po co nam wojsko skoro Rosja ma atom i tak w kółko.

Ps. Dziwne że takie lasy ocalały w Polsce, Lasy Państwowe "mordują" Puszczę już od stu lat. Trzeba być mocno niepełnosprytnym aby łyknąć na trzeźwo  Twoje kolejne bzdury...

39 minut temu, balans napisał:

Gdyby nie te brukselskie urzędasy, to by do dzisiaj z Puszczy Białowieskiej tylko smętne resztki zostały...

Byłem miesiąc temu w Puszczy Białowieskiej i powiem Ci, że zbyt dużo oczekujesz od niej. Jedź a na pewno się rozczarujesz.

31 minut temu, takafura napisał:

Raz że bzdura, dwa mentalność niewolnika...

Mentalność niewolników mamy w genach po naszych przodkach - chłopach pańszczyźnianych, czyli właśnie niewolnikach. Ja może trochę w mniejszym stopniu, bo odkąd sięgam pamięcią, to zawsze byłem anty. To właśnie z powodu mentalności niewolnika jesteśmy sługusami Watykanu, a Wielkiemu Wujowi robimy laskę [za PIS'u to nawet na kolanach].

A wracając do tematu, to mnie najbardziej dziwi, że Wy - Prawicowcy uważacie się za największych Patriotów, a ojczystą przyrodę koniecznie chcecie zniszczyć i wystrzelać, tylko dlatego, że wg. mitów i legend pierwotnych plemion Izraela, żydowska Bozia [Jahwe] dała Wam rzekomo prawo do czynienia sobie ziemi poddanej.

Balans, plizzz skończ z tą "mentalnością chłopów pańszczyźnianych". Pańszczyznę zlikwidowano półtora wieku temu, jej resztki skasowano 100 lat temu. Przy czym nawet w swoich najlepszych latach dotyczyła tylko jakiejś części ludności wiejskiej.

Ciekawostka, wśród chłopów tzw świadomość narodowa* zaczęła się rozwijać w momencie zniesienia pańszczyzny... i rozpoczęcia powszechnych branek do zaborczego wojska.

*świadomość narodowa w pierwotnym znaczeniu, nie to co dziś wypisują nacjonalistyczne gazetki

Godzinę temu, les05 napisał:

Balanse z pańszczyzny dawno wyszli ale pańszczyzna z Balansa jeszcze nie. 🧑‍🌾

Wstyd się przyznać, bo ja po mieczu to do herbowych należę i to z herbem z pałkami. A wstyd się tym chwalić, bo to właśnie herbowi doprowadzili do upadku Rzeczpospolitą...

---------------------------------------------------------------------------

PS. Kol. Erih, to prawda, że zaborcy zlikwidowali u nas pańszczyznę mniej więcej 150 lat temu, ale tak po prawdzie, to feudalizm skończył się u nas dopiero po 1945 roku. Stąd to nasze zapóźnienie cywilizacyjne w stosunku do starej Europy, która swój rozwój opierała na mieszczaństwie i kupiectwie, a nie na niewolniczej pracy chłopów pańszczyźnianych.

16 godzin temu, takafura napisał:

Przebrnąłem szukając jakiegoś alibi ale nie ma wzmianki jakie talenty posiada ów delikwent.

A mnie się akurat podoba, że Przewodnia Siła Narodu stawia na młodych, zdolnych, a przy tym wybitnych naukowców - vide przykład...

CUkQIURUAAEGSPm.jpeg

• Thanks 1

W dniu 21.09.2021 o 23:04, balans napisał:

Wstyd się przyznać, bo ja po mieczu to do herbowych należę i to z herbem z pałkami. A wstyd się tym chwalić, bo to właśnie herbowi doprowadzili do upadku Rzeczpospolitą...

Nie zamartwiaj się. Całkiem możliwe, że jesteś neofitą z nowego nadania i z gnuśną szlachtą polską nie masz nic wspólnego. Często, jak nazywasz pałkowi, na złość innym pałkowym nadawali też swojej biedocie lub żydom nazwiska innych magnatów.

W szeregach szlachty - rp.pl

12 minut temu, Tyr napisał:

Często, jak nazywasz pałkowi, na złość innym pałkowym nadawali też swojej biedocie lub żydom nazwiska innych magnatów.

To już wiem skąd u ciebie pałki się wzięły...

Ale wątek jest o lasach - może odnieś się do tego:

"A wracając do tematu, to mnie najbardziej dziwi, że Wy - Prawicowcy uważacie się za największych Patriotów, a ojczystą przyrodę koniecznie chcecie zniszczyć".

Edited by balans

No i nie doczekałem się odpowiedzi - dlaczego Ci, którzy uważają się za "prawdziwych Polaków" i do tego patriotów[?], popierają barbarzyńskie niszczenie przyrody w naszym kraju. Bo to to, że popiera to Czarnoksiężnik z Torunia, niczego tak naprawdę nie tłumaczy, bo On ma w tym interes...

Nie ma prawdziwych Polaków i nieprawdziwych Polaków. Są za to Polacy, którzy identyfikują się z Polską jej kulturą, historią i rodziną i są ludzie żyjący w Polsce ale swojej tożsamości szukają, z różnych powodów, poza Polską w sąsiednich krajach lub europejskim kołchozie. Bo jak już dawno temu wieszcz zauważył - co Francuz wymyśli, to Polak polubi. 

Godzinę temu, les05 napisał:

Są za to Polacy, którzy identyfikują się z Polską jej kulturą, historią i rodziną

Polska to też nasza ojczysta przyroda, związana jak najbardziej z naszą historią, kulturą i tradycją narodową. Przestańcie więc ją w sposób BARBARZYŃSKI traktować Halwesterami. Albo przestańcie się nazywać patriotami, bo obecnie jesteście zaprzeczeniem patriotyzmu, a wręcz kojarzycie się z Hunami...

35 minut temu, balans napisał:

Polska to też nasza ojczysta przyroda, związana jak najbardziej z naszą historią, kulturą i tradycją narodową. Przestańcie więc ją w sposób BARBARZYŃSKI traktować Halwesterami. Albo przestańcie się nazywać patriotami, bo obecnie jesteście zaprzeczeniem patriotyzmu, a wręcz kojarzycie się z Hunami...

Prowadzimy racjonalną gospodarkę leśną jak każdy cywilizowany kraj. Nie wrócimy do gospodarki łowiecko-zbierackiej by stworzyć żywy skansen dla zagranicy i krajowych malkontentów.

3 minuty temu, les05 napisał:

Prowadzimy racjonalną gospodarkę leśną jak każdy cywilizowany kraj. Nie wrócimy do gospodarki łowiecko-zbierackiej by stworzyć żywy skansen dla zagranicy i krajowych malkontentów.

Wycinanie najcenniejszych naszych drzewostanów, to nie jest żadna "racjonalna gospodarka leśna", ale prymitywne i antypolskie barbarzyństwo!

26 minut temu, balans napisał:

Wycinanie najcenniejszych naszych drzewostanów, to nie jest żadna "racjonalna gospodarka leśna", ale prymitywne i antypolskie barbarzyństwo!

Każdy drzewostan ma to do siebie, że jak nie zostanie wycięty, to po pewnym czasie obumrze i sam się przewróci. Gdy zostanie wycięty, będzie stanowił towar w trybikach gospodarki a gdy sam spróchnieje korzyść odniosą tylko robale wszelkiej maści i różne takie, których nawet nie widać.

35 minut temu, les05 napisał:

Każdy drzewostan ma to do siebie, że jak nie zostanie wycięty, to po pewnym czasie obumrze i sam się przewróci. Gdy zostanie wycięty, będzie stanowił towar w trybikach gospodarki a gdy sam spróchnieje korzyść odniosą tylko robale wszelkiej maści i różne takie, których nawet nie widać.

Akurat tak się działo przez miliony lat w prastarych puszczach i nikomu to nie przeszkadzało. A obecnie, w naszym konkretnym przypadku, rozchodzi się o zachowanie dla przyszłych pokoleń jedynie 15% najcenniejszych drzewostanów. Szkoda, że różni troglodyci, którzy mienią się patriotami tego nie pojmują...