Jump to content

Wszystko co chcecie wiedzieć o lesie a boicie się zapytać

Recommended Posts

2 godziny temu, bryan100 napisał:

Oj widziałem kiedyś zlecenie, póżniej korektę jedną drugą trzecią tak by na koniec m-ca było ok.

Widziałem zlecenia wypisywane w poniedziałek, a 700 m3 zrębu leży w sobotę i niedzielę.

Widziałem @ od zastępcy na które leśniczy mógł tylko zacisnąć zęby.

Widziałem ukaranego  nadleśniczego, karą było stanowisko inspektora kontroli w regionalnej.

Widziałem nawet te królicze łapki do numeratorów, którymi można było wysłać kilka aut drewna o tych samych numerach.

Wiesz już co mnie tak bawi?

W dniu 21.05.2021 o 17:51, takafura napisał:

Praktycznie to w przypadku wystawiania zleceń dla ZUL to leśniczy decyduje CO, GDZIE, KIEDY i JAK.

I najczęściej on lub podleśny sprawuje nadzór ciągły  ( jest to wymagane w przypadku wycinki drzew niebezpiecznych przy drogach) lub doraźny. Przecież nie wystawia zlecenia 1-go i 30-go jedzie sprawdzić co tam w lesie sie wydarzyło.

Nie idźmy w akademicka dyskusję o wyjątkach - znam leśniczego co wygrał sprawę w sądzie powszechnym  z nadleśniczym i dalej pracuje w LP. Znasz kogoś takiego ;)

Zacytowałem siebie aby nie gubić kontekstu: u mnie nie ma opcji aby ZUL pokazał sie w lesie bez podpisanego zlecenia i to jest chyba obecnie normą w LP. Tak myślę.

A te patologie o których wspominasz i tak zależą od leśniczego - skoro je akceptuje, podpisuje fikcję czy działa w zorganizowanej grupie przestępczej to nadal wyłącznie jego wybór. Nikt mu Glocka do głowy nie przystawia.

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może taka jak w Brukseli. Wegrów nie było?

Balans już się na ten temat wypowiadał, ale powtórzy: 15% lasów, tych najcenniejszych przyrodniczo - ścisła ochrona jako dziedzictwo narodowe dla przyszłych pokoleń, a pozostałe 85% lasów [w praktyce

Kolejny minister anty-środowiska z "dobrej zmiany". Czyli wyciąć wszystko, wystrzelać wszystko, a to co się da, to podarować czarnym...

Posted Images

2 godziny temu, bryan100 napisał:

Leśniczy musiał mieć dobrą podpórkę skoro za czaple poleciał nadl.

Dla Ciebie patologia dla innych codzienność.

Spokojnie, nadleśniczy to żer dla mediów. Leśniczego będą 3 lata po sądach ciągać i straci pracę po skazaniu, ale jego do inspekcji już nie wezmą...

"Udrożnienie" to sie kojarzy z ułatwieniem spływu wody ale:

Za usługi odpowiadające przedmiotowi zamówienia zamawiający uzna wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej lub dokumentacji projektowych związanych z odbudową, rozbudową, budową budowli piętrzących (tj. jaz, zastawka, przepusty z piętrzenie, progi piętrzące) wraz z udrożnieniem koryta rzeki poprzez jej ubezpieczenie w postaci trwałych umocnień chroniących przed erozją denna i boczną (np. narzut kamienny, gabiony lub inne ciężkie ubezpieczenia w przekroju korytowym)

takafura- czyli ni mniej ni więcej zrobienie z Leśnej Renu, pomijając wybetonowanie koryta...
Z rzeki, która sobie naturalnie płynie zapewniając miejsce do życia N roślinek i zwierzątek..

Cele realizacji inwestycji:­

zwiększenie pojemności korytowej rzeki poprzez jej udrożnienie na odcinkach newralgicznych ­

obniżenie poziomu wód gruntowych terenów przyległych co zahamuje stagnację wody na gruntach rolnych, a tym samym umożliwi wykorzystanie rolnicze terenu­

poprawienie warunków wilgotnościowych w profilu glebowym dla przyległych terenów­

zagwarantowanie w korycie rzeki Leśna Prawa przepływu nienaruszalnego(biologicznego)

­zmniejszenie zagrożenia erozją boczna i denną poprzez korekcję dna i zabezpieczenie skarp

­ciągłość korytowa rzeki poprzez zagwarantowania pełnego, swobodnego korytarza ekologicznego poprzez jego udrożnienie

PS Ciekawe dlaczego WP wpadły na ten pomysł- w sumie powinny mieć dużo ważniejszych działań "na cito".

takafura...

Się sprostowanie/wyjaśnienie WP pokazało...
Ciekawe, jak traktować:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej dla zadania inwestycyjnego pn. „Udrożnienie koryta rzeki Leśna Prawa w km 0+000-17+643”.

vs

które umożliwiłyby swobodny przepływ wody na odcinku w km.17+463-19+500, gdzie zaobserwowano stagnację wody (obszar bezodpływowy). Odcinek ten obejmuje miasto Hajnówkę

Oba z dokumentów WP...

Pogrubasienie moje... :-)

21 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

Się sprostowanie/wyjaśnienie WP pokazało...
Ciekawe, jak traktować:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej dla zadania inwestycyjnego pn. „Udrożnienie koryta rzeki Leśna Prawa w km 0+000-17+643”.

vs

które umożliwiłyby swobodny przepływ wody na odcinku w km.17+463-19+500, gdzie zaobserwowano stagnację wody (obszar bezodpływowy). Odcinek ten obejmuje miasto Hajnówkę

Oba z dokumentów WP...

Pogrubasienie moje... :-)

Najpierw odwadniają las, a później płaczą, że świerki usychają i trzeba ciąć bo je kornik atakuje. A tak ogólnie to pewnie jest kasa z UE i trzeba dać zarobić swoim, bo pieniądz nie śmierdzi a po nas tylko potop...

18 godzin temu, balans napisał:

Najpierw odwadniają las, a później płaczą, że świerki usychają i trzeba ciąć bo je kornik atakuje.

Nieładnie tak bzdury pisać Niemcach, Słowakach, Czechach i Austriakach... 

21 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takaura... Ale widzisz, jak sądzę, pewne "nieścisłości" w oficjalnych dokumentach WP?

Nie miałem czasu się wgryzać...

Choć ciekawi mnie kto zainicjował tą regulacje koryta rzeki ? LP czy BPN raczej nie, może jakieś prywatne grunty były systematycznie podtapiane ?

takafura.... Nie próbuję tego śledzić, ale wg informacji WP inicjatorem są władze Hajnówki.

Gdyż aczkolwiek ponieważ "coś" jest podtapiane- także "coś", co można by jako grunty rolnicze wykorzystać.

Ale ja pytałem, złośliwie, przyznam, że WP dwie różne informacje o początku-końcu-długości podają... Aż taki burdel w tym archeo mają, czy nie wiedzą co podać, gdy sprawa wyszła?

29 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura.... Nie próbuję tego śledzić, ale wg informacji WP inicjatorem są władze Hajnówki.

Powiem tak: wg osoby która całe życie przepracowała jako urzędnik samorządowy w malutkiej gminie gdy WŁADZA zdecydowała o jakiejkolwiek inwestycji - droga, wodociąg, most - jednego można było być pewnym. Ktoś ważny z otoczenia wójta, zarządu gminy, radnych czy lokalnego biznesu bardzo na tym korzystał.

Ps. Wspominałem kiedyś na jakich gruntach i dlaczego wybudowano 45 % elektrowni wiatrowych w Polsce ( wg kontrolerów NIK) ?

6 godzin temu, takafura napisał:

Ps. Wspominałem kiedyś na jakich gruntach i dlaczego wybudowano 45 % elektrowni wiatrowych w Polsce ( wg kontrolerów NIK) ?

Rozwiń temat bo ciekawie się zaczyna...

[...]

Wody Polskie twierdzą, że prace nie obejmą terenów puszczańskich

W czwartek (27 maja) do Hajnówki przyjechał zastępca dyrektora ds. ochrony przed powodzią i suszą w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej PGW Wody Polskie w Lublinie Dawid Kostecki, który nazwał tego typu wpisy w mediach społecznościowych "fake newsami".

- Żadne prace utrzymaniowe, koparki, nic takiego nie będzie miało miejsca w korycie rzeki Leśna Prawa na terenie Puszczy Białowieskiej – mówił.

O udrożnienie rzeki prosiły władze Hajnówki

Wody Polskie twierdzą bowiem, że prace miałyby objąć wyłącznie tereny miejskie (niespełna dwa kilometry rzeki - przyp. red.) w Hajnówce. Natomiast instytucja zamówiła wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej również dla terenów puszczańskich bo "dla podjęcia działań na wskazanym odcinku niezbędne jest zbadanie uwarunkowań hydrologicznych całej zlewni rzeki Leśna Prawa".

- Wystąpiliśmy do Wód Polskich o opracowanie tej koncepcji już w zeszłym roku. Mieszkańcy Judzianki czy Podlasia (dzielnice Hajnówki – przyp. red.) wiele razy skarżyli się na lokalne podtopienia. Woda "podchodzi" też nieraz pod mury aresztu, spółdzielni mleczarskiej i innych przedsiębiorstw zlokalizowanych w okolicy. Oczywiście nikt nie chce ingerować w puszczę, tylko pomóc nam wszystkim w rozwiązaniu problemu, który sygnalizowany jest od lat - mówi w rozmowie z tvn24.pl burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak.

"Dokumenty nie zgadzają się z tym, co teraz mówią przedstawiciele Wód Polskich"

Wspomniany na wstępie prof. Rafał Kowalczyk zaznacza jednak, że umieszczając na Facebooku wpis oparł się o dokumentację przetargową udostępnioną przez Wody Polskie i dołączoną do niej mapkę.

- Dokumenty te nie zgadzają się z tym, co teraz mówią przedstawiciele tej instytucji. Nawet sam tytuł przetargu ogłoszonego przez Wody Polskie mówi o wykonaniu koncepcji programowo - przestrzennej dla zadania inwestycyjnego p.n. „Udrożnienie koryta rzeki Leśna Prawa w km 0+000 - 17+643 (20+698)", przy czym punkt "0+000" to polsko-białoruska granica– twierdzi w rozmowie z tvn24.pl.

[...]

https://tvn24.pl/bialystok/hajnowka-wody-polskie-zarzekaja-sie-ze-nie-chca-ingerowac-w-puszcze-bialowieska-5105818

22 godziny temu, takafura napisał:

Nie miałem czasu się wgryzać...

Choć ciekawi mnie kto zainicjował tą regulacje koryta rzeki ? LP czy BPN raczej nie, może jakieś prywatne grunty były systematycznie podtapiane ?

Kiedyś dość aktywnie wędkowałem, no i tak przy okazji kupowałem prasę wędkarską. No i w tej prasie raz po raz pojawiały się alarmistyczne informacje o tym, że kolejny pstrągowy potok płynący przez las [na południu lub północy kraju] został "wyprostowany pod sznurek" i z tego powodu latem przy niżówce zanikło w nim całkowicie życie biologiczne, o pstrągach już nie wspominając. Powody zapewne była dwa, pierwszy to pewnie ten, że LP ułatwiały sobie w ten sposób wycinkę drzew [acz w tamtych czasach ta wycinka nie była tak rabunkowa jak obecnie], a drugiego powodu można się jedynie domyślać - była kasa [acz nie taka wielka jak obecnie z UE] więc była okazja, aby dać tak przy okazji zarobić swoim i samemu coś z tego mieć. Bo Polak doświadczony kilkusetletnią niewolniczą pracą pańszczyźnianą i różnymi zaborami czy okupacjami, wypracował w sobie do perfekcji cwaniactwo, bez którego by zginął we wrogim środowisku...

• 2 weeks later...
8 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Nawet biorąc poprawkę tak z 50 % na tradycyjne podkolorowanie tematu przez Der Onet to to co zostaje opisane przez tradycyjnie  anonimowego informatora jest chyba główną bolączką mojej firmy. Polityka kadrowa i politykowanie. Odczuwamy to nawet na samym dole, w nadleśnictwach...

• 2 weeks later...

Pamiętacie jaka wybuchła afera, gdy chciano odstrzelić trochę dzików, bo nadmiernie się rozmnożyły i wałęsają się od Tatr po Bałtyk? W Danii nie patyczkują się z dzikami, wystrzelali wszystkie co do jednego. Czy były tam interwencje ekologów, Greenpeace i innych cudaków? Nie, bo wszyscy są u nas nauczać biednych Irokezów szacunku dla przyrody. 

http://wiadomosci.wp.pl/dania-obawia-sie-asf-odstrzelono-ostatniego-dzika-6654141745711680a

Dania obawia się ASF. Odstrzelono ostatniego dzika

W obawie przed afrykańskim pomorem świń (ASF) Duńczycy odstrzelili ostatniego żyjącego dzika w kraju. Zwierzę zewidencjonowano z numerem 157, a odstrzał odbył się w Południowej Jutlandii.

Operacja zastrzelenia wszystkich duńskich dzików ma pomóc w powstrzymaniu epidemii afrykańskiego pomoru świń. Działania podjęte przez rząd w Kopenhadze miały za zadanie uratowanie miejscowego przemysłu mięsnego, opartego na wieprzowinie.