Jump to content

Wszystko co chcecie wiedzieć o lesie a boicie się zapytać

Recommended Posts

Nie bardzo rozumiem- czego nie ma lub jest w wersji szczątkowej?
Ewentualnie, kiedy winny być gotowe a się nie udało? Bo rozumiem, że skoro tworzy się jakieś przepisy, to deklaruje się do kiedy będą gotowe i/lub wejdą w życie.
Ja nie wiem, ale Ty jako leśnik powinieneś znać tą datę.

Zwłaszcza, gdy ze śnurka wynika, że było działanie wbrew przepisom:

"Drugi zarzut dotyczy tego, że w 2016 r. Polska wyłączyła gospodarkę leśną z przestrzegania obowiązków w zakresie ścisłej ochrony gatunków, przewidzianych w dyrektywach ptasiej i siedliskowej, a takie wyłączenie narusza wymagany system ochrony."

• Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może taka jak w Brukseli. Wegrów nie było?

Dobrze wiesz kogo miałem na myśli... A odnośnie Gierka, to po latach zmieniłem zdanie na jego temat i obecnie uważam, że w ciągu ostatnich 80 lat to był JEDYNY nasz przywódca, który miał wizję bu

No, to jest system. Wycinać lasy, drewno sprzedawać, a za te piniondze budować kapliczki. Syf.

Posted Images

takafuar- czyli oba zarzuty nie są z brudnego palca imperialisty wyssane, ale faktycznie się nasza socjalistyczna Ojczyzna kilka (?) lat temu zobowiązała, ale nie pykło?

Miało być dobrze, a wyszło jak zwykle? Coś, jak prom w Gryfii, który w ubiegłym roku miał być zwodowany, ale nie dość, że nawet projektu nie ma, to i stocznia zrobiła kaput?

PS Ale, jako leśnik wiesz, czy "w 2016 r. Polska wyłączyła gospodarkę leśną z...." prawda.

takafura- pytałem, bo po Twoim wpisie

"Wszystkie kraje UE starają się nam pomóc. Bezinteresownie. Przecież to tak naprawdę nasz sponsor i zbawca, pompują miliardy euro nie chcąc nic a nic w zmian.

Znoszą cierpliwie Polaków na zmywakach czy budowach, dokładają do marketów i fabryk które wybudowali w Polsce,..."

niepotrzebnie, jak widzę, uznałem, że nie tylko masz wiedzę w tej materii, ale pokażesz, że zarzuty UE są nieprawdziwe.

A tu się okazuje, że jak najbardziej uzasadnione...

1 godzinę temu, balans napisał:

Niemcy [w zależności od przyjętych kryteriów] to 4-5 gospodarka na świecie. Polska natomiast to 22-24 gospodarka. A to oznacza, że oni sobie bez nas poradzą, a my po likwidacji własnego przemysłu przez styropian, raczej nie bardzo. Oczywiście jesteśmy dla nich tanią siłą roboczą i rynkiem zbytu, ale czy obecnie mamy inną alternatywę? Tym bardziej, że nikt nas w Europie nie lubi i praktycznie nie mamy tu sojuszników [wyjątkiem są Węgry, ale tylko jeżeli chodzi o tzw. praworządność], a z Rosją toczymy na polecenie Wielkiego Wuja zimną wojnę o Krym. Jakby nie patrzeć to dupa zawsze z tyłu...

Poradziliśmy sobie i za Hitlera i za Stalina, to poradzimy sobie i bez UE. Tyle że należy najpierw wycisnąć z UE maksymalnie ile się da i ewakuować się z tego kołchozu w sprzyjającym momencie, czyli za 5-10 lat. Za nami pójdą inni, bo są kraje, które nie zgodzą się na ciągły Niemiecki dyktat i zwijanie ich gospodarek, by niemiecki Witschaft miał coraz większy Lebensraum. Oczywiście Berlin zdaje sobie sprawę z istnienia takiego scenariusza i spróbuje opleść Polskę siecią różnorakich zależności i powiązań np. poprzez wspólną walutę, wspólne długi, zewnętrzne i wewnętrzne zobowiązania aby wyjście z UE było jeśli nie niemożliwe, to bardzo kosztowne.

36 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- pytałem, bo po Twoim wpisie

"Wszystkie kraje UE starają się nam pomóc. Bezinteresownie. Przecież to tak naprawdę nasz sponsor i zbawca, pompują miliardy euro nie chcąc nic a nic w zmian.

Znoszą cierpliwie Polaków na zmywakach czy budowach, dokładają do marketów i fabryk które wybudowali w Polsce,..."

niepotrzebnie, jak widzę, uznałem, że nie tylko masz wiedzę w tej materii, ale pokażesz, że zarzuty UE są nieprawdziwe.

Dołączę się do waszej wymiany myśli i wrażeń i zdementuję to niecne pomówienie, że wzmożenie UE w stawianiu zarzutów ma cokolwiek wspólnego ze sporem budżetowym, który zupełnie przypadkiem ma miejsce w tym samy czasie. Komisarze w Brukseli, tak jak kiedyś komisarze w Moskwie, spać po nocach nie mogą, by chronić nas przed nami.

Jak będzie im to potrzebne politycznie to będą chronić u nas siedliska lęgowe komara widliszka i wylęgarnie koronawirusa. Nie mówiąc już o innych szkodnikach zwierzęcych i ludzkich...

Normalnie polityka... 

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Studziłem dość wyraź nie Twój zapał ale chyba nie chciałeś tego widzieć.

Powtórzę - nie jestem decydentem, dyrektorem czy inną szychą. Piszę z perspektywy prowincjonalnego skromnego urzędasa.

Ale to nie przesądza sensowności zarzutów KE wobec Polski. Rozumiem że oni widzą nasz kraj jako rezerwę taniej siły roboczej, montownię i jeden wielki rezerwat przyrody ale może nie powinniśmy w ciemno kupować wszystkiego co nam wciskają ?

23 godziny temu, takafura napisał:

Balans, nie epatuj na forum swoimi tak imtymnymi kompleksami i fobiami.

I !@#$%^& skończy z tą dziecinadą o lubieniu sie i nielubieniu w polityce międzynarodowej.  To taki infantylny żenujący bambinizm że aż ręce opadają.

Nie ma lubienia się w geopolityce, są tylko i wyłącznie INTERESY.

I to dotyczy polityków USA, Niemiec i Rosji.

Howgh !

Nie wiem co to są "imtymne" kompleksy, ale zapewniam Cię, że ja takich nie mam. Po prostu na stare lata nabrałem chłodnego dystansu do tego, co nasi politycy wyprawiają. Bo jaki jest sens w tym, aby się denerwować czymś, na co niema się wpływu? Jedyne co mnie jeszcze irytuje, to rabunkowa gospodarka leśna i łowiecka, no i to, że stajemy się śmietnikiem Europy, ale na to też nie mam wpływu.

Wracając do tego co napisałeś, to z jednej strony prawdą jest, że państwa kierują się własnym interesem [za wyjątkiem naszego Bantustanu, bo my dalej kierujemy się mesjanizmem, giedroycizmem i przedmurzem, a to wszystko podlane jest pseudo "mocarstwowym sosem"]. Z tym, że w takich związkach państw jak Unia Europejska, to trochę inaczej działa, bo państwa średniej wielkości jak nasze, aby coś ugrać dla siebie, to muszą szukać sojuszy. Ale przy naszej polityce zrażania sobie wszystkich, na sojusze nie mamy szans, czego widomym efektem było głosowanie 1 : 27 oczywiście na naszą niekorzyść. Tym bardziej, że wszyscy w UE zdają sobie sprawę z tego, że na polecenie Wielkiego Wuja naszym i Brytyjczyków zadaniem było maksymalne osłabienie Unii. Dla Brytyjczyków skończyło się to brexitem, a dla nas skończy się to prawdopodobnie utratą 34 mld euro z funduszu odbudowy, ale kto bogatemu zabroni.

23 godziny temu, les05 napisał:

Poradziliśmy sobie i za Hitlera i za Stalina, to poradzimy sobie i bez UE. Tyle że należy najpierw wycisnąć z UE maksymalnie ile się da i ewakuować się z tego kołchozu w sprzyjającym momencie, czyli za 5-10 lat

Czyli , przekładając na język "ludzki" - zobowiązujemy się  , podpisujemy co się da , bierzemy kasę i sp.....y 😂. To chyba efekt "poradzenia sobie" z edukacja w okresie wojny i komuny?  Część pokolenia wychowanego na oszustów , kombinatorów i złodziei ? 

Korwin w czystej postaci 😆.

23 godziny temu, takafura napisał:

Bardzo abstrakcyjne problemy dla leśnika w gumiakach 😉

Może jakieś pytanie o dyrektywę ptasią do naszej pani rzecznik:

malinowska.jpg

A ta Pani, to make up jeszcze  z czasów https://www.yesstyle.com/en/home.html  ? 

ps. Raz jesteś leśnik w gumiakach i nic nie wiesz , a raz wypowiadasz się o polityce LP . Bądź konsekwentny.

7 minut temu, szutnik napisał:

ps. Raz jesteś leśnik w gumiakach i nic nie wiesz , a raz wypowiadasz się o polityce LP . Bądź konsekwentny.

Wiem że to szokuje wśród wszystkowiedzących i wypowiadających się na każdy temat ale gdy czegoś nie wiem to zwyczajnie przyznaję że nie wiem albo że muszę wygooglać.

A wypowiadam się dość konsekwentnie z perspektywy leśnika w gumiakach.

takafura- w gumiakach czy bez, ale pisałeś, że bierzesz udział w przygotowaniach do wycinki, planowaniu, itp itd.

Powinieneś więc wiedzieć, czy

"Drugi zarzut dotyczy tego, że w 2016 r. Polska wyłączyła gospodarkę leśną z przestrzegania obowiązków w zakresie ścisłej ochrony gatunków, przewidzianych w dyrektywach ptasiej i siedliskowej, a takie wyłączenie narusza wymagany system ochrony. "

to prawda czy nie.

58 minut temu, balans napisał:

Nie wiem co to są "imtymne" kompleksy, ale zapewniam Cię, że ja takich nie mam.

Wiemy wszyscy że nie masz kompleksów "intymnych" czyli skrytych  bo je w co drugim pości uzewnętrzniasz.

No chyba że to programowa polityka wstydu (powtarzanie o Bantustanie, paletach, nikt nas nie lubi) a nie kompleksy. Jak tak to sorry 😉

Edited by takafura
21 godzin temu, takafura napisał:

Rozumiem że oni widzą nasz kraj jako rezerwę taniej siły roboczej, montownię i jeden wielki rezerwat przyrody ale może nie powinniśmy w ciemno kupować wszystkiego co nam wciskają ?

Ktoś coś podpisał , zobowiązał się . Ani Ty ani ja ale podobno umowy się dotrzymuje.  Jak rozumiem, powyższe zdanie ma dowodzić " perspektywy leśnika w gumiakach"? 😆 No to ładnie ogarniasz geopolitykę 😂 Szacun🤣

13 minut temu, szutnik napisał:

Czyli , przekładając na język "ludzki" - zobowiązujemy się  , podpisujemy co się da , bierzemy kasę i sp.....y 😂. To chyba efekt "poradzenia sobie" z edukacja w okresie wojny i komuny?  Część pokolenia wychowanego na oszustów , kombinatorów i złodziei ? 

A ta Pani, to make up jeszcze  z czasów https://www.yesstyle.com/en/home.html  ? 

Nie wiem jaki ty se szutnik make up robisz ale się nie przyp..alaj  do czyjegoś...

3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- w gumiakach czy bez, ale pisałeś, że bierzesz udział w przygotowaniach do wycinki, planowaniu, itp itd.

Oczywiście. Ale w mikroskali swojego leśnictwa ! I w ramach tabelek jakie dostaję z góry...

• Haha 1
3 minuty temu, szutnik napisał:

Ktoś coś podpisał , zobowiązał się . Ani Ty ani ja ale podobno umowy się dotrzymuje.

Z tymi dyrektywami unijnymi to tak jak z praworządnością. 

My jesteśmy faszyści z powodu potwornych zadym na demonstracjach a protesty "żółtych kamizelek" są wg unii - no właśnie są czy ich nie ma ? Ktoś z KE w ogóle się wypowiadał na ten temat ?

14 minut temu, szutnik napisał:

To nazywa się Realpolitik, czyli realistyczne podejście do polityki rozumianej jako gra interesów, w której pomyślność Polski ma zawsze pierwszeństwo. Korwin nie ma z tym nic wspólnego. 

10 minut temu, Tyr napisał:

Nie wiem jaki ty se szutnik make up robisz ale się nie przyp..alaj  do czyjegoś...

Misiu , nie byłem u Ciebie na szkoleniu , więc nie robię make up'u  i odpuść bo zasadniczo chciałem bardziej ustalić czy to ta sama osoba z doświadczeniem w "rynkach azjatyckich" 😛

5 minut temu, les05 napisał:

To nazywa się Realpolitik, czyli realistyczne podejście do polityki rozumianej jako gra interesów, w której pomyślność Polski ma zawsze pierwszeństwo. Korwin nie ma z tym nic wspólnego. 

To może wróć raczej do bierek  ? 

• Haha 1
1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

A "w mikroskali swojego leśnictwa..." "Twoja" gospodarka leśna  przestrzega obowiązków w zakresie ścisłej ochrony gatunków, przewidzianych w dyrektywach ptasiej i siedliskowej?

Jak to ująć ...

Oprócz aktów prawnych zewnętrznych ( dyrektywy, ustawy, konwencje, certyfikaty) mamy jako LP pierdylion i jeszcze trochę przepisów wewnętrznych. Od statutu po zarządzenia, rozporządzenia, wytyczne, zalecenia, a np. instrukcje hodowli czy ochrony lasu to spore książki. Przestrzegamy śmiertelnie poważnie ochrony strefowej ptaków, współpracujemy i mamy dobre relacje z ornitologami z Komitetu Ochrony Orłów (  http://www.koo.org.pl/ochrona-strefowa-gniazd ).

Ale ile mamy jeszcze do zrobienia w związku z dyrektywami o które pytasz nie umiem w tej chwili ocenić.