Jump to content
Sign in to follow this  
takafura

Wszystko co chcecie wiedzieć o lesie a boicie się zapytać

Recommended Posts

I w jakim ty świetle stawiasz Człowiekaśniegu? "pacjętów" , "kęsim" i te wielokropki:)

"Objawem schizofrenii jest również używanie dziwacznych słów oraz specyficznej ortografii ‒ nadużywanie znaków interpunkcyjnych oraz dużych liter. Zauważa się też niepotrzebne powtarzanie liter lub słów oraz łączenie ich w długie ciągi. Osoby te często ozdabiają swoje teksty rysunkami, symbolami i znakami."

9 minut temu, Tyr napisał:

I w jakim ty świetle stawiasz Człowiekaśniegu? "pacjętów" , "kęsim" i te wielokropki:)

"Objawem schizofrenii jest również używanie dziwacznych słów oraz specyficznej ortografii ‒ nadużywanie znaków interpunkcyjnych oraz dużych liter. Zauważa się też niepotrzebne powtarzanie liter lub słów oraz łączenie ich w długie ciągi. Osoby te często ozdabiają swoje teksty rysunkami, symbolami i znakami."

Wiesz....są Różne choroby.,...

Na STARYM forum byś się nie uchował ....

Tak wogule.....jaki nikt miałeś przed reorganizacją.bo naprawdę ciężko cię .....do czegoś .,...przyłapać.

Gruby rycho? 

Marcin! Weź no mu wytłumacz, że kaleczy ortografię, gramatykę, interpunkcję i na dodatek logikę w każdym wpisie. "wogule" normalnie zwei in einem. Przecie to ludziska czytają...

19 minut temu, Tyr napisał:

Marcin! Weź no mu wytłumacz, że kaleczy ortografię, gramatykę, interpunkcję i na dodatek logikę w każdym wpisie. "wogule" normalnie zwei in einem. Przecie to ludziska czytają...

Człowieku Ty kaleczysz. ....człowieczeństwo...

Jakie by nie było....

Dawaj nika ze starego foruma....

Chyba źe się wstydzisz.....?

25 minut temu, Tyr napisał:

Spokojnie, ja akurat mam dysortografię i jak mi na czerwono nie podkreśli to mi to lotto 😉

Edited by takafura

Ja sobie idę. Najwyżej założę wątek, najlepiej od razu w dołku, czy ekologia to zuoo i podaj pięć powodów dlaczego.A to specjalnie dla Yetiego

Kopia (2) PB300042.JPG

Takafura

Grzyby latoś obrodziły? W tym roku nie byłem a ludzie różnie mówią.

W centralnej szkoda gadać w porównaniu do zeszłego a po za tym koledzy Takiejfury wycieli najlepszy las:(

33 minuty temu, les05 napisał:

Można by do Puszczy Karpackiej tylko gdzie jej szukać. 😀

Też tam już tną na potęgę:-[

Edited by balans

4 godziny temu, balans napisał:

Też tam już tną na potęgę:-[

Ajuści, dobrzy gospodarze.

5 godzin temu, les05 napisał:

Takafura

Grzyby latoś obrodziły? W tym roku nie byłem a ludzie różnie mówią.

10 % tego co w najlepszych latach.

Są podgrzybki, zielonki, jakiś rydz i prawdziwek też się trafi. Jak dzwonią z Poznania z pytaniem czy warto się ruszyć ( prowadzę infolinię 😉 ) to straszę że bida, ale to ostatnie godziny aby coś nazbierać.

5 godzin temu, Tyr napisał:

(...) koledzy Takiejfury wycieli najlepszy las:(

To zaraz po rozjeżdżanych drogach największe zło jakie wyrządzam lokalsom. Ludzie mają od lat stałe trasy, to że stare wycinamy czy geste przerzedzamy rozumieją, ale grzybów nie mogą darować.

10 minut temu, takafura napisał:

10 % tego co w najlepszych latach.

Są podgrzybki, zielonki, jakiś rydz i prawdziwek też się trafi. Jak dzwonią z Poznania z pytaniem czy warto się ruszyć ( prowadzę infolinię 😉 ) to straszę że bida, ale to ostatnie godziny aby coś nazbierać.

Czyli nieurodzaj. Trochę to dziwne, bo była odpowiednia pogoda, dużo deszczu, wilgoci w miarę ciepło a grzybów mało. 

Też byś nie darował 1 godzina 150-200 prawdziwych i tak co 3 dni mało łażenia dużo zbierania. 

2 minuty temu, les05 napisał:

Czyli nieurodzaj. Trochę to dziwne, bo była odpowiednia pogoda, dużo deszczu, wilgoci w miarę ciepło a grzybów mało. 

Był kiedyś taki wysyp podgrzybków że para emerytów do godziny 12.00 zebrała, przywiozła, oczyściła i posortowała 80 kg. Gdybym potrafił zdobyć wykres z diagramem opadów i temperatury tydzień po tygodniu z tego roku miałbym odpowiedź kiedy i ile musi spaść deszczu  🙂

5 minut temu, Tyr napisał:

Też byś nie darował 1 godzina 150-200 prawdziwych i tak co 3 dni mało łażenia dużo zbierania. 

Deszczowe dwa tygodnie lipca, w połowie sierpnia żona zaskoczona trafiła na 60 sporych prawdziwków w jednym lasku. Do dzisiaj rekord nie pobity.

Kani trochę było teraz podgrzybki i mam nadzieję, że jeszcze będą opieńki i listopadówki. A to wspomnienie sprzed kilku lat:) 

DSC_0144.JPG

• Like 1

Tłumaczę i objaśniam. Mikoryza to bardzo ważna sprawa dla lasów;)

Przy takim tempie wycinki, to za kilkanaście lat prawdziwych lasów już u nas nie będzie.

Jak więc ktoś ma tylko możliwość, to niech rusza w las, czy to na grzyby, czy tylko pooddychać świeżym powietrzem. Chociażby aby móc później powspominać - tak, były kiedyś lasy i ja nawet za młodu byłem w takim prawdziwym lesie...

24 minuty temu, les05 napisał:

A lesistość w Polsce rośnie.

Taka po pas to pewnie i rośnie...