Jump to content
Sign in to follow this  
takafura

Wszystko co chcecie wiedzieć o lesie a boicie się zapytać

Recommended Posts

Nawet 10000 "fachowców" mnie nie przekona, jeżeli osobiście byłem i widziałem,  że nie ma żadnej " puszczy"tylko typowa monokultura przemysłowa.

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Erih- cieszyć się powinieneś, że i wiedzę, i wzrok masz, widać, lepszy niż np Państwowa Rada Ochrony Przyrody...

A co to? Dawaj linka.

Uprzedzam, obstukam szafkę-dokładnie.

33 minuty temu, Erih napisał:

Nawet 10000 "fachowców" mnie nie przekona, jeżeli osobiście byłem i widziałem,  że nie ma żadnej " puszczy"tylko typowa monokultura przemysłowa.

Twierdzisz, że nie ma tam stuletnich i starszych jodeł, buków, grabów i jesionów? To gdzie Ty byłeś i co widziałeś? Pewnie na Pustyni Błędowskiej...

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- czyli jednak sądy winni być zawalone sprawami...

Tym bardziej, im bardziej rączki zacierali różnej maści "inwestorzy", którzy wcześniej z powodów czysto finansowych nie mieli szans na uzyskanie zgód na wycinkę...

Hmm... w ustawie Lex Szyszko jest precyzyjnie napisane że " jeżeli grunt jest własnością osoby fizycznej,  nie jest to formalnie las i wycinka nie jest wykonywana na potrzeby działalności gospodarczej, to można wycinać bez zgody gminy".

Łatwiej mi się poruszać w lesie bo to mój chleb powszedni a ta ustawa dotyczyła wszystkiego co lasem ( państwowym czy prywatnym ) nie jest. Więc oskarżanie że dzięki Lex Szyszko cięto lasy na potęgę to nieporozumienie. Cięto tzw. zadrzewienia czyli pojedyncze drzewa przy domach, aleje przy drogach czy te rosnące wśród pól i przy rowach.

Edited by takafura

Takafura czy LP wyposażone są w drony,  w formie samolotu, o mniej więcej trzy metrowej rozpiętości skrzydeł,  z dość hałaśliwymi silnikami spalinowymi? Moje pytanie bierze sie z tego, że od jakiegoś czasu w moich okolicach regularnie obserwuje ich przeloty na małym pułapie nad lasami, polami, wioskami i usiłuje dociec jakaż to instytucja nimi dysponuje (dziś przekonałem się, że nie jest to specyfika tylko moich okolic widząc takowego 60 km od domu)_

20 minut temu, canabis.dw napisał:

Takafura czy LP wyposażone są w drony,  w formie samolotu, o mniej więcej trzy metrowej rozpiętości skrzydeł,  z dość hałaśliwymi silnikami spalinowymi? Moje pytanie bierze sie z tego, że od jakiegoś czasu w moich okolicach regularnie obserwuje ich przeloty na małym pułapie nad lasami, polami, wioskami i usiłuje dociec jakaż to instytucja nimi dysponuje (dziś przekonałem się, że nie jest to specyfika tylko moich okolic widząc takowego 60 km od domu)_

Gminy dysponują zdjęciami z dronów do celów weryfikacji podatków od nieruchomości - kolega w Poznaniu dostał foto swojej posiadłości z pytaniem co to za dach w rogu podwórza: wiata, garaż i czy to zgłoszone w urzędzie.

Co do lasów do z zdjęcia z dronów wykorzystują do aktualizacji map pracownicy zakładów urządzania i geodezji  leśnej. U mnie jeszcze drona nie kupili ale pracownik jest po kursie i ma uprawnienia na pilotowanie dronów latających poza zasięgiem jego wzroku.

10 minut temu, les05 napisał:

Czyli carski zakaz przestał obowiązywać i barć mać.

Projekt „Tradycyjne bartnictwo ratunkiem dzikich pszczół w lasach", w którym uczestniczą cztery nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku współpracując merytorycznie z Baszkirami  zajmującymi się zawodowo tym zagadnieniem od pokoleń. Goście, z dyrektorem baszkirskiego Parku na czele, dokonali przeglądu 5 barci, które wykonali w 2014 roku  oraz odwiedzili zaprzyjaźnionego z Nadleśnictwem pszczelarza bardzo interesującego się zagadnieniami związanym z bartnictwem, które jest obecnie odtwarzane w Puszczy Białowieskiej. Po ponad 150 latach przerwy...

article.jpg

W dniu 22.10.2020 o 20:13, Czlowieksniegu napisał:

Zbierają gdzieś podpisy poparcia?

Zgadzam się z 90% tekstu, może z wyjątkiem tego o turystyce - rejon dla 90% turystów krajowych jest zupełnie nieatrakcyjny, bez dużych inwestycji się tego nie zmieni.

A kto przytomny po tym co się dzieje będzie w turystykę inwestował?

Inna sprawa że temat poległ swego czasu właśnie dzięki indolencji "ekologów", którzy tych cennych przyrodniczo rejonów zwyczajnie nie potrafili wskazać, a doszukiwali się ich tam, gdzie ich nie ma.

W dniu 22.10.2020 o 20:36, balans napisał:

Twierdzisz, że nie ma tam stuletnich i starszych jodeł, buków, grabów i jesionów? To gdzie Ty byłeś i co widziałeś? Pewnie na Pustyni Błędowskiej...

Oczywiście że są. Tylko o to gdzie faktycznie są, to pytaj miejscowych, a nie "działaczy". No i poza niektórymi obszarami, to w większości właśnie w rezerwatach, tak że tego.

Spytaj balansa on ci wytłumaczy, że carowie, leniny, staliny i putiny  zawsze dbali byśmy sobie krzywdy nie zrobili;)

4 godziny temu, Tyr napisał:

Spytaj balansa on ci wytłumaczy, że carowie, leniny, staliny i putiny  zawsze dbali byśmy sobie krzywdy nie zrobili;)

Widzę, że znowu zaczynasz mnie prowokować. Twoja żydowska natura jednak ponownie wzięła górę nad rozumem + pewnie zły biomet i zadławienie się jadem fanatyzmu. Obyś za chwilę nie płakał tu na forum...

To ty ukazem cara żeś się znalazł w Polsce, więc nie wciskaj komuś twojego litwactwa.

Godzinę temu, Tyr napisał:

To ty ukazem cara żeś się znalazł w Polsce, więc nie wciskaj komuś twojego litwactwa.

Chciałem nieśmiało przypomnieć, że jest to wątek o lasach. Więc swoim fanatyzmem, typowym zresztą dla przechrzty, nie musisz się tu popisywać. I tak wszyscy widzą z kim mają do czynienia...

40 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Wy tak, obaj, na serio?
Może, po prostu, nie wnikając w materię, Forum Wam się znudziło?

Nie zamykaj mi wątku, to jedyny temat na forum który trochę ogarniam.

Zostanę bezdomny 😩

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- nie miałem na myśli zamknięcia wątku... Bardziej odstrzał sanitarny...

Ostatnio kęsim jednostkom.... się nie zdarzyło....

Bardziej wątki ekspedycji .....dostają.

Jakoś brak....chęci?....uśpienia kilku pacjętów.

Sonderkomando Tyfus i woytas.....to była ekipa .