Jump to content

Wszystko co chcecie wiedzieć o lesie a boicie się zapytać

Recommended Posts

Cytuję:

"obiekt może mieć 250 metrów kwadratowych, a wieża budynku może mieć 20 metrów wysokości. Szacuje się, że "kaplica" będzie mogła pomieścić ok. 200 osób".

Dobrze że mamy zapasć finansów w LP bo zamiast "kaplicy" byłaby replika 1:1 Lichenia...

• Haha 1
  • Replies 997
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może taka jak w Brukseli. Wegrów nie było?

Balans już się na ten temat wypowiadał, ale powtórzy: 15% lasów, tych najcenniejszych przyrodniczo - ścisła ochrona jako dziedzictwo narodowe dla przyszłych pokoleń, a pozostałe 85% lasów [w praktyce

Kolejny minister anty-środowiska z "dobrej zmiany". Czyli wyciąć wszystko, wystrzelać wszystko, a to co się da, to podarować czarnym...

Posted Images

12 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

"ci zieloni"

Nie sądzę- chyba, że SB działało w latach dziewięćdziesiątych... i łapało już w przedszkolach.

Jeśli myślisz o tych, którzy dziś w prawdziwych organizacjach proekologicznych działają...

SB nie miała oporów żeby w końcówce lat 80tych werbować małolatów. A "zielonych" wychaczali masowo. W ramach wyrabiania statystyki.

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

jestem trochę szokowany z tego co mi wiadomo za wyniszczenie ściółki , uszkodzeni drzew przy transportowaniu są nakładane kary przez leśników hmm Ciekawe

2 godziny temu, Moskit1/2 napisał:

jestem trochę szokowany z tego co mi wiadomo za wyniszczenie ściółki , uszkodzeni drzew przy transportowaniu są nakładane kary przez leśników hmm Ciekawe

Pewne straty są traktowane jako nieuniknione i akceptowalne. Naszą rolą jest takie planowanie procesów produkcyjnych ( ścinki, zrywki, transportu) aby je minimalizować.

Tu przykłady z Bieszczad takich działań -  bród i droga dylowa:

111.jpg

222 (2).jpg

18 godzin temu, takafura napisał:

Pewne straty są traktowane jako nieuniknione i akceptowalne. Naszą rolą jest takie planowanie procesów produkcyjnych ( ścinki, zrywki, transportu) aby je minimalizować.

Tu przykłady z Bieszczad takich działań -  bród i droga dylowa:

111.jpg

222 (2).jpg

no dokładnie, ale do danego artykułu jest to nie adekwatne ! Nie jestem leśnikiem ale wiem że leśnicy dają kary za tak zwaną maniane ! 

5 minut temu, Moskit1/2 napisał:

no dokładnie, ale do danego artykułu jest to nie adekwatne ! Nie jestem leśnikiem ale wiem że leśnicy dają kary za tak zwaną maniane ! 

4 fotografie z 5 tam zamieszczonych dotyczą dróg i cieków w lasach.

Stąd te dwie foty które zamieściłem. Bo w tekście jest też pewna sprzeczność - budowa utwardzonych dróg jest zła, rozjeżdżanie gliniastych kolein i potoków też...

Ps. Sprecyzuj co masz na myśli wspominając o "karach wymierzanych przez leśników".

Od lat nie tylko ekolodzy, ale również naukowcy apelują, aby zaprzestać wycinki lasów w Karpatach. A LP są uparte jak muł bagienny i dalej tną najcenniejsze drzewostany w górach, a przy tym jeszcze podobno do tego dopłacają. Wychodzi na to, że są dużo groźniejsi dla polskiej przyrody, niż ten cały kornik...

Erih- rozumiem, że wg Ciebie 239 osób, które się podpisały pod

Naukowcy: konieczne jest zaprzestanie szkodliwych prac leśnych w najcenniejszych lasach Bieszczad i Pogórza Przemyskiego

nie mają, wbrew wykształceniu i działalności naukowej wiedzy i umiejętności, aby krytykować działania LP?

28 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Erih- rozumiem, że wg Ciebie 239 osób, które się podpisały pod

Naukowcy: konieczne jest zaprzestanie szkodliwych prac leśnych w najcenniejszych lasach Bieszczad i Pogórza Przemyskiego

nie mają, wbrew wykształceniu i działalności naukowej wiedzy i umiejętności, aby krytykować działania LP?

No właśnie widzę, i się dziwię.

Przynajmniej ta część którą znam ma kompetencje i wiedzę, dlatego się dziwię.

I węszę drugie dno.

7 minut temu, Moskit1/2 napisał:

HEHEH jak nie wiesz co warszawie grane jest, tam żadnych zielonych nie ma hmm 

Z tego co wiem to na skutek kombinacji rozmaitych, oczyszczalnię wykonano niezgodnie z regułami sztuki, na wariata i w sposób gwarantujący że w końcu coś musi się zepsuć, i to prędzej niż później. Za tą partaninę gnojony jest obecny prezydent miasta, podczas gdy błędy zostały popełnione za jego poprzedników. Co to ma wspólnego z LP?